"Juniorka" řádila v Klatovech

I s devíti juniory v sestavě dokázal Klášterec porazit třetí celek tabulky! Především díky povedenému závěru utkání, kdy se hostům podařilo vstřelit tři branky, a také střelecké produktivitě Martina Kalinoviče. Ten se podepsal pod dva góly. I přes jistotu prvního místa v tabulce tak Klášterečtí nadále udělují soupeřům lekci v produktivitě.
2. února 2011 | 18:00
2:5
1:1, 1:1, 0:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 17. Švík (Zeman, Steiner), 22. Steiner (Maxa, Špaček) - 14. Kalinovič (Pražák), 39. Radulay (Jáchym), 45. Toman (Hartman, Miklovič), 55. Kalinovič, 58. Komma. Rozhodčí: Nečas - Marek, Rybáček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 426. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

SHC Klatovy: Hruška (Vachoušek) - Fiala, Holub, Plánička, Mainer, Zeman, Černý - Špiler, Kajer, Steiner, Švík, Pavlis, Horejš, Čuban, Vondryska, Bastl, Maxa

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Žižka, Kocek, Koblitz, Řezníček, Krupka, Zendl - Čížek, Kalinovič, Pražák, Hartman, Radulay, Panocha, Jáchym, Toman, Miklovič, Komma, Flieger, Hučko

Především díky jistému Damaškovi Klášterečtí bez úhony přečkali úvodní nápor domácího celku, a poté sami zaútočili. Po obrovské hrubce domácích vyslal Pražák do nájezdu Martina Kalinoviče, a ten si v podobných situacích libuje. Vstřelený gól hosty nabudil, jenže je zradila hra v oslabení. Daniel Zendl si premiéru v dresu dospělých příliš neužil a už v první třetině dvakrát usedl na trestnou lavici. A jeho druhé vyloučení domácí potrestali. Skvěle hrající Zeman tentokrát vybídl k teči Jana Švíka.

Domácím vzápětí vyšel vstup do druhé třetiny - na výbornou. Ondřej Steiner prokázal své bohaté zkušenosti z extraligy a s Damaškem si pěkně pohrál. Po objetí branky zasunul puk přímo k tyčce. Klatovští vycítili šanci a i úvodní desetiminutovka z druhé třetiny tak patřila především jim. Obrovskou šanci spálil teprve sedmnáctiletý Antonín Bastl a proti svým bývalým spoluhráčům neuspěl ani zkušený Miloš Kajer.

A přesně jako podle scénáře se hosté po uplynutí třicáté minuty znovu probrali. Kockovu stoprocentní šanci ještě Hruška neuvěřitelně vychytal. Ale Tibor Radulay, na kterého jsou klášterečtí fanoušci hodně zvědaví, se předvedl ve 39. minutě bravurní akci. Oklamal oba obránce, položil si Hrušku a střelou pod víko vyrovnal.

Až třetí třetina nabourala dosud platné schéma. A byli to hosté, kdo dokázal své šance proměňovat. Tu největší sice ještě zachraňoval na téměř brankové čáře Horejš, ale o dvě minuty později už Hartman našel osamoceného Jana Tomana a jeho gól byl nakonec vítězný. Petr Zeman se v tu chvíli musel chytat za hlavu, protože o pár vteřin dříve neproměnil obrovskou šanci před Damaškovou brankou on. A to nebylo naposled, co domácí bek litoval. V 55. minutě přihrál přesně na hokejku Martina Kalinoviče. A takové chyby lídr tabulky trestá. Domácí jako by se už smířili s výsledkem a v závěrečných minutách tak mohl vyniknout ještě junior Pavel Komma, který si připsal už druhý letošní gól mezi dospělými. Klášterec porazil Klatovy 5-2 a na prvním místě už ho opravdu nemůže nic ohrozit. Naopak Západočeši mají na čtvrté Řisuty náskok už jen tři body.