Klášterec podlehl Klatovům

Klášterec se dnes utkal na domácím ledě s týmem Klatov. V první třetině byla hra velice vyrovnaná a mužstva se střídala v šancích ale skóre bylo bez branek. V druhé třetině už se ale diváci gólů dočkali a první kdo vstřelil branku byl Klášterec když se prosadil Lukáš Zeman. Klášterci však vedení dlouho nevydrželo a po pár vteřinách srovnal klatovský Ondřej Steiner. Poslední slovo měl ve druhé třetině Martin Pouska, který se sám před Damaškem nemýlil a do kabin se šlo tak za stavu 1:2. Třetí třetina nabídla mnoho šancí na obou stranách jenže Klášterec vždy při vyložené šanci branku netrefil nebo nastřelil tyč. Klatovy naopak zůročily přesilovou hru a druhým gólem v utkání se blýskl Ondřej Pouska a stanovil tak skóre na konečných 1:3 pro hosty. Klášterec tedy nevybojoval ve dvou zápasech mistrovské sezóny ani bod.
19. září 2012 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
1:3
0:0, 1:2, 0:1

branky a nahrávky: 26. Zeman (Pozděna) - 27. Steiner, 20. Pouska (Topinka, Steiner), 50. Pouska (Fiala, Steiner)

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý)-Loučka, Pozděna, Žižka, Čížek, Mašek, Dostál, Řepík, Jáchym, Miklovič, Heindl, Kalinovič, Bečvář, Škorík, Zeman, Hofmeister, Kolčava, Hartman.

SHC Klatovy: Pravda(Smejkal)-Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček, Pouska, Tuček, Kajer, Maxa, Steiner, Baxa, Pacanda, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Vondryska.

První třetina nabídla domácímu publiku pohlednou hru, ale ani jeden z týmů ze nedokázal prosadit. Hned v první minutě zápasu dostal Klášterec výhodu jednoho muže v poli navíc jenže tu se nepodařilo zužitkovat. Klášterec měl v první polovině první třetiny více ze hry ale ani krásná Miklovičova rána zápěstím z šesté minuty za záda klatovského brankáře nespadla. Poté se dostali ke slovu také hosté ale Damašek v domácí svatyni byl vždy připraven a tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina nabídla konečně i vytoužené góly. První branku vstřelil ve 25.minutě Lukáš Zeman a Klášterec se tak ujal vedení 1:0. Vedení ale zůstalo Klášterci přibližně minutu kdy se po závaru před kláštereckou brankou nejlépe zorientoval klatovský Ondřej Steiner a poslal puk za bezmocného Damaška. Po tomto gólu se klatovští hokejisté dostali více do hry a Klášterec se jen bránil. Jen pár vteřin před sirénou zůročily Klatovy přesilovou hru a osamocený Martin Pouska poslal puk nad rameno Damaška. Do kabin se tedy šlo po druhé třetině za stavu 1:2 pro hosty.

Poslední část hry patřila zezačátku Klášterci, který se hnal do jednoho útoku za druhým ale Pravda v klatovské brance se na zápas nejspíš dobře vyspal a vše chytal. Klatovský brankář měl také dobře postavené tyče, protože Klášterec jich nastřelil v utkání minimálně pět. Ve 49.minutě přišel trest za neproměněné šance domácích a svým druhým gólem v utkání pečetil výhru 1:3 Klatov Martin Pouska .

Klášterec tedy ani ve druhém mistrovském zápase nevybojoval žádný bod a po dvou kolech je bohužel na posledním místě v tabulce.