Na nový rok o nulový krok

Trochu krkolomný titulek naznačuje, jak klášterečtí hokejisté vykročili do nového roku v zápase s táborskými kohouty. Hosté přehráli domácí hráče rozdílem třídy a prakticky k ničemu je nepustili. První gól do klášterecké sítě padl při přesilovce domácích, další dva v desáté minutě v rozmezí pouhých devatenácti sekund. A když první třetina skončila za stavu 0:4 pro hosty, bylo o utkání prakticky rozhodnuto. Klášterci bohužel chyběli zkušenější hráči, kteří by dokázali nepříznivý stav otočit a tak se domácí museli bohužel spokojit s vysokou prohrou 0:6.
3. ledna 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
0:6
0:4, 0:1, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Kanov (Matušík), 10. Hiňdoš (Voříšek), 10. Kocar (Kupec, Zelenka), 16. Květoň (Mařík), 38. Ferebauer (Škulina), 56. Ferebauer (Květoň, Mrkvička). Rozhodčí: Florian - Fiala, Havelec. Vyloučení: 4:7. Střely na branku: 23:27.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Kramár, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Loučka, Ambrož, Boguský - Řezníček, Panocha, Krpenský, Nguyen, Kotrouš, Hartman, Novák, Novotný, Řepík, Jáchym, Dudek, Moro.

Tábor: Kučera - Kanov, Vomela, Škulina, Heršálek, Zíb, Trieb, Suchánek - Zelenka, Hinďoš, Mařík, Kocar, Ficek, Kupec, Pechánek, Matušík, Květoň, Mrkvička, Ferebauer, Žižka, Voříšek.

Poprvé prověřil Damaškovu pozornost střelou od modré táborský Suchánek ve druhé minutě. O tři minuty později na druhé straně Novák minul puk v šanci u levé tyčky táborské branky. V šesté minutě pak přišlo to nejhorší, co se mohlo stát. Hosté "využili" vlastní oslabení a Jan Kanov poprvé v sobotním zápase prostřelil Damaška. Na konci osmé minuty měli domácí znovu namále. Damašek vyjel z branky proti táborskému útočníkovi, kterému se však podařilo přihrát před prázdnou branku. Jeho kolega se naštěstí k puku nedostal. V desáté minutě došlo k situaci, která pravděpodobně nejvíc ovlivnila další vývoj utkání. Táborští si lehce pohráli s nedůraznou kláštereckou obranou a Dušan Hinďoš bekhendovou střelou umístil puk nad Damaškovo rameno. Ačkoli byli domácí hráči i fanoušci přesvědčeni, že se puk odrazil od břevna, hlavní rozhodčí po poradě s čárovými gól uznal. Druhá branka domácí natolik rozhodila, že potřetí lovil Damašek puk ze sítě už po dalších devatenácti sekundách. Učebnicovou akci na jeden dotek zakončil Jaroslav Kocar a Klášterec prohrával už 0:3. Táborští nedali domácím hráčům příliš možností jak se prosadit a domácí tak vystrčili růžky pouze ojediněle. Podařilo se to například ve třinácté minutě Novákovi, který však byl příliš blízko u Kučery, aby ho mohl opravdu ohrozit. A tak se v šestnácté minutě měnilo skóre počtvrté. Mařík vyhrál vhazování na hranici klášterecké modré, přihrál Tomáši Květoňovi a ten nadvakrát Damaška překonal.

Ve druhé třetině byli klášterečtí zodpovědnější a v daleko menší míře dovolili táborským, aby si na ledě dělali co chtěli. Jak se však ukázalo, bylo to přeci jen málo. V největší šanci utkání se v osmadvacáté minutě ocitl Martin Hartman, když se po Nguyenově nahrávce řítil úplně osamocený na táborského gólmana Kučeru. Než stačil Hartman zakončit, byl faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Nelehký úkol vzal na svá bedra Ladislav Řezníček a bohužel pro domácí neuspěl. A když se ve dvaatřicáté minutě neprosadil Martin Kocek, který se před Kučerou ocitl úplně sám, přišel trest v podobě pátého gólu. V osmatřicáté minutě se až před Damaška natlačil Jiří Ferebauer a takřka silou vůle překonal kláštereckého gólmana popáté.

Za nepříznivého stavu 0:5 pro domácí se nastupovalo i do poslední části hry. Také v ní tahali za delší konec hosté a Damašek śe měl v domácí brance co otáčet, aby se utkání nezměnilo v nepříjemný debakl. V osmačtyřicáté minutě se kláštereckým dokonce podařilo dostat puk za Kučerova záda, ale stalo se tak až těsně po odpískání dříve signalizovaného faulu hostů a rozhodčí tak gól neuznal. Pošesté se tedy regulérně rozvlnila síť až v šestapadesáté minutě a byla to bohužel opět síť klášterecká. Skulinu mezi tyčkou a Damaškovým betonem našel Jiří Ferebauer a uzavřel skóre sobotního zápasu na 0:6 ve prospěch Tábora.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kliment, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří - Tábor má postupové ambice a dnes přijel posílen. Nicméně my jsme si řekli, co budeme hrát a to se nám dařilo prvních sedm minut. Jenže pak jsme dostali po individuálních chybách gól v přesilovce, jako už letos poněkolikáté. Soupeř byl na koni. My dostali druhý gól, který si myslím, že nebyl a tyhle dva góly rozhodly. Tábor pak už jen hrál svou hru a čekal na naše chyby. Ty dvě další třetiny se vlastně už jen dohrávaly. Za stavu 0:4 se pak s takovým soupeřem utkání těžko dotahuje.