Necelá minuta od remízy — Klášterec druhou příčku neudržel

Další infarktový zápas za sebou mají hokejisté Klášterce nad Ohří. Severočeši vedli v Lovosicích nad Litoměřicemi ještě pět minut před třetí sirénou 6:5 a zdálo se, že uhájí druhou příčku v tabulce. Ale nestalo se tak. Litoměřice nejprve zásluhou druhé branky Slížka v zápase vyrovnaly, a co víc, pouhých jednapadesát vteřin před koncem vstřelily vítězný gól na 7:6. A jeho autorem byl opět Ladislav Slížek. Klášterec tak rázem spadl až na čtvrté místo tabulky.
16. prosince 2009 | 18:00 | Zimní stadion Lovosice
7:6
1:1, 4:3, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Macek (Slížek, Horejsek), 21. Horčička, 25. Procházka (Buďa, Hlusička), 33. Horčička (Macek), 36. Slížek, 56. Slížek (Horejsek, Macek), 60. Slížek (Horejsek) - 15. Stehlík (Pražák), 21. Bečvář, 34. Krupka (Stehlík), 38. Suk (Koblitz, Pražák), 41. Kadlec (Kajer), 42. Pražák (Stehlík, Suk). Rozhodčí: Vokřál - Krejsa, Ledinský. Vyloučení: -:-. Využití: -:-. V oslabení: -:-. Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:6, 7:6.

Litoměřice: Volke – Hillmich, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Kouba, Macek – Buďa, Hlusička, Procházka - Horčička, Slížek, Horejsek - Myšík, Novák, Svoboda.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Jor, Kocek, Boguský, Koblitz, Krupka - Kajer, Derfler, Kadlec, Bečvář, Buchal, Řepík, Suk, Stehlík, Pražák, Dudek, Kalinovič.

Do zápasu lépe vstoupily Litoměřice. Už v sedmé minutě našel Ladislav Slížek z pravého rohu Petra Macka, který střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Jenomže ještě do konce úvodního dějství bylo vyrovnáno. V přesilové hře tvrdě vypálil z mezikruží Jan Stehlík a šel se radovat.

V úvodním dějství padly celkem dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by se po přestávce měla konat nějaká přestřelka. Jenomže všechno bylo nakonec jinak. Už po čtyřiačtyřiceti vteřinách prokličkoval hřiště Petr Horčička a vymetl pavučiny z Damaškovy šibenice – 2:1. Litoměřičtí fanoušci se ještě ani nestihli doradovat a už pokládali své hlavy do dlaní. Pouhých deset vteřin po inkasované brance totiž Klášterec srovnal. Úspěšným střelcem se stal Jiří Bečvář – 2:2.

Uběhly jen tři minuty a skóre se měnilo znovu. Domácí Petr Procházka si s pukem trpělivě vyčkal na nejvhodnější moment pro zakončení a přehodil Damaška – 3:2. Ve 33. minutě potom vystřelil z pravého kruhu Petr Horčička a svým druhým gólem v zápase zvýšil už na 4:2 pro domácí.

Potom však nastal obrat jako hrom. Hned po necelé minutě snížil Jan Krupka, vzápětí sice Ladislav Slížek vrátil po samostatném úniku domácím dvoubrankový náskok, nicméně ještě do přestávky upravil teči v přesilovce na 5:4 hostující David Suk.

Nejzajímavější hokej nabídlo třetí dějství. Klášterec srovnal na 5:5 hned po jednatřiceti vteřinách od zahájení poslední dvacetiminutovky. Druhý raketový nástup měl tentokrát na svědomí Martin Kadlec, kterému pomohla i tyč. Po další minutě namazal Stehlík do úniku Romanu Pražákovi, a ten se nemýlil. Rázem vedl Klášterec 6:5.

Když už se zdálo, že hokejisté od Ohře vítězství udrží, přišla pohroma. Pět minut před třetí sirénou srovnal Ladislav Slížek. U tyče si počkal na odražený kotouč a uklidil ho do sítě. Padesát jedna vteřin před koncem potom dokonal kláštereckou zkázu znovu Ladislav Slížek. Svůj hattrick dovršil další dorážkou – 7:6.

Na lovosickém stadionu tak mohly propuknout oslavy. Po neuvěřitelné přestřelce a infarktovém závěru se Litoměřice posunuly na druhé místo právě před Klášterec. Naopak Severočeši spadli až na čtvrtou příčku. Napravit dojem mohou v posledním zápase roku 2009. V sobotu doma hostí Děčín.