V derby vyhráli Vlci a sesadili Klášterec z čela

Utkání v Jablonci začalo pro klášterecké hokejisty více než dobře. Už v první minutě rozvlnil síť vlčí branky Ladislav Řezníček. Zbylých 59 minut už ale hosté nedokázali přidat další přesnou trefu. Domácí zvrátili utkání díky dvěma brankám v polovině hraci doby, celkem se ve druhé třetině trefili čtyřikrát a zaslouženě se radovali z vítězství.
24. listopadu 2007 | 17:30

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 22.Bárta (Nevyhoštěný), 30.Ulrych, 31.Nevyhoštěný (Bárta), 39. Šulc (Pavlů) - 1. Řezníček (Kotrouš). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Vlci Jablonec nad Nisou: Ševčík – Ulrych, Špak, Pavlů, Chládek, Vorel, Mrkvička - Pabiška, Divíšek, Šulc - Nevyhoštěný, Bárta, Šesták - Zeman, Malinský, Lepka Připraveni : Kysilka - Duda, Červa, Burkoň, Svoboda

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka,Řezníček, Pokorný, Ambrož, Znojemský, Všetečka, Kocek - Babka, Kotrouš, Řepík - Panocha, Novák, Diviš - Růžek, Suk, Krpenský, Novotný - Černý, Ton

Důležité tři body získali domácí Vlci v nedělním klání s lídrem tabulky Kláštercem. Úvod zápasu ale nijak nenapovídal vítězství domácích, spíše naopak. Hosté hned v úvodu ukázali, proč jsou v čele tabulky - velmi dobře bruslili a důrazně napadali domácí rozehrávku. A šli také rychle do vedení - v 59 vteřině zápasu Řezníček perfektní bombou od modré vymetl růžek Ševčíkovi branky. Předcházelo tomu zaváhání domácí obrany, když kotouč zůstal nepovšimnut těsně za modrou čarou a Vlci jako by čekali hvizd rozhodčího ( ofsajd ? ). Branka Vlky přeci jen probrala a postupně vyrovnávali hru a rušno začalo být i před Damaškovou brankou – již ve třetí minutě měli domácí obrovskou šanci, ale obrana hostí pomohla svému brankáři situaci vyřešit. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a diváci se rozhodně nemohli nudit.

Jenom kýžená vyrovnávací branka chyběla. Ta přišla až v úvodu druhé třetiny - ve 22.minutě zamotal kláštereckou obranu Nevyhoštěný a po jeho centru nedal Bárta Damaškovi šanc. Poté začali být lepším celkem na hřišti Vlci, i když hosté byli více než zdatným soupeřem. Definitivní zlom ve vývoji zápasu přišel v jeho polovině - nejprve po závaru před brankářem hostí nastřelil kotouč z levého rohu před branku Ulrych a z pomocí teče obránce se kotouč ocitl za Damaškovými zády. A za 19. vteřin později se skore opět měnilo – rychlý brejk dvojice Bárta – Nevyhoštěný zakončoval tentokrát druhý jmenovaný. Hosté měli obrovskou šanci na snížení ve 36. minutě. Po zaváhání beků se řítil útočník hostí sám na Ševčíka, domácí gólman ale své mužstvo podržel a jeho pokus o blafák kryl. Tečku za brankovými hody ve druhé třetině udělal Šulc, který v přesilovce tečoval střelu Pavlů přesně na druhou stranu, než mířil Damašek. Vlci odehráli třetinu v podobném stylu, jako v předchozím zápase v Řisutech – jenže tentokrát jim štěstěna přála a "padalo to tam".

Hned na začátku měl obrovskou šanci Šulc, ale Damašek byl na místě. Hosté se snažili o zvrat zápasu, ale domácí tentokrát pozorně bránili a do větší šance se Klášterec nedostal ani při 4 minuty dlouhé přesilovce, když na trestné lavici seděl Šesták. A tak jedinou velkou šancí již byla jenom Lepkou nastřelená tyč po perfektní kombinaci celého útoku mladíků. Vlci dotáhli zápas do zdárného konce a brankář Ševčík trávil závěrečné vteřiny zápasu usazený na břevnu své branky.

Fotografie z utkání naleznete zde.