Společný tým Klášterce a Kadaně deklasoval švýcarský Burgdorf!

Společný kadaňsko-klášterecký tým se do svého švýcarského soupeře pustil s vervou a již v 1.třetině padlo 5 branek! Tu první vsítil v 5.minutě domácí Bečvář. Hosté však srovnali za pouhých 19 sekund. Domácí celek se v příštívh dvou minutách trefil hned 2x, za záda hostujícího gólmana se trefili Jáchym a Váňa. Burgdorf třetinu zdramatizoval v 19.minutě, když snížil na rozdíl jediné branky. Na 4:2 zvýšil po drtivém tlaku ve 2.třetině Tomáš Heindl, na 5:2 Lukáš Matějka. Dvě branky padly také v poslední třetině. Po brankách Jiřího Bečváře a Jakuba Mužíka porazila Kadaň švýcarský Burgdorf 7:2.
30. srpna 2013 | 18:00 | Kadaň
7:2
3:2, 2:0, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Bečvář (Heindl), 7. Jáchym, 8. Váňa, 23. Heindl (Bečvář), 37. Matějka (Chlouba), 43. Bečvář (Heindl, Prošek), 49. Mužík (Brettschneider, Heindl) – 6. Schar, 19. Schutz. Vyloučení: 10:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Štrach, Žižka, Loučka, Mašek, Brettschneider, Pokorný, Prošek, Opalek, Mála, Freiberg, Matějka, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mužík, Bečvář, Heindl, Váňa, Chlouba, Višný

Burgdorf: Kaufmann (Flueler) – Kuhnl, Schar, Schutz, Buri, Sagesser, Bruni, Muralt, Kohler, Othmann, Blaser, Muralt, Ruch, Tanner, Giger, Sulzberger, Baumberger, Weber, Burkhalter, Bettler, Kaspi

Po čtvrtečním vítězství nad Mostem dostala většina kadaňského týmu volno, většinu kádru tak proti Švýcarsku tvořili hráči Klášterce nad Ohří. V kadaňském dresu se tak objevili jen tři stabilní hráči současného výběru – obránci Roman Prošek s Danielem Opalkem a útočník Roman Chlouba. V první velké šanci zápasu se ocitl ve 3.minutě domácí celek. Tomáš Heindl mohl zakončovat do prázdné branky, ale těsně před brankovou čárou odpálil jeho pokud jeden z hostujících obránců. Ve stejné minutě se mohlo blýskat i na druhé straně, Švýcar Patric Buri překonal Damaška, ale ani jeho puk se nevešel mezi tři tyče.

První branku zápasu vstřelil domácí celek, paradoxně ve vlastním oslabení. Tomáš Heindl zavezl puk až před brankáře hostí, kde ho doklepl za hostujícího brankáře Jiří Bečvář – 1:0. Jenže radost vydržela domácím jen 19 sekund. Alain Schar se parádně trefil na rameno brankáře Damaška a rychle srovnal na 1:1. Skóre se znovu měnilo po 45 vteřinách. Vedení na domácí stranu strhl Marek Jáchym – 2:1. A po další minutě a půl to bylo již 3:1! O dvě branky vedla Kadaň díky zásahu Váni. Domácí tým měl v téhle části hry jasně navrch.

Ve druhé polovině první třetiny se hrál pohledný rychlý hokej s šancemi na obou stranách. Ty pramenily také z toho, že oba týmy měli šance díky přesilovým hrám. Burgdorf dokázal snížit minutu před koncem první části, a tak se do kabin odcházelo za stavu 3:2 pro domácí. Domácí celek vstoupil aktivně i do druhé části a jeho tlak vyvrcholil brankou na 4:2. Jiří Bečvář zavezl puk až za branku odkud nahrál zcela volnému Tomášovi Heindlovi, který puk zavěsil přímo pod víko. Ve 27.minutě provedli domácí krásnou útočnou steč na švýcarskou branku, na jejímž konci byl Jiří Pokorný. Kaufmann však jeho pokus kryl.

Do defenzivy se dostal kadaňský celek v polovině zápasu. Dva domácí hráči se nechali vyloučit a dali tak soupeři možnost na téměř minutovou dvojnásobnou přesilovou hru. Damašek se v domácí svatyni činil a likvidoval jeden pokus za druhým, čímž doháněl soupeřovy útočníky k šílenství. Kadaň přestála oslabení bez jakékoliv újmy. Chyby domácí obrany se po tlaku hostujícího celku začaly opět kupit a po dvou rychlých vyloučeních po sobě dostali Švýcaři opět možnost dvojnásobné přesilovky. Domácí trojice pozorně bránila, odebírala hostům puky a vyhazovala je až k hostující brance. Domácí oslabení opět přežili a jejich první kompaktní protiútok skončil pátou brankou. Za asistence Romana Chlouby poslal puk o břevno do branky z první Lukáš Matějka – 5:2. A protože další branka ve druhé třetině již nepadla, šli domácí hráči do kabin s tříbrankovým vedením.

Do poslední třetiny vstoupili lépe hosté a několika střelami ohrožovali domácí branku. Další branku ale vstřelila Kadaň. Puk se po trase Tomáš Heindl, Roman Prošek dostal až k Jiřímu Bečvářovi, pro kterého už nebyl problém poslat puk za bezmocného brankáře – 6:2. Tlak domácího týmu opět zastavilo zbytečné vyloučení, které bralo v dnešním utkání domácímu celku hodně sil. Chuť si čeští hráči spravili při vlastní přesilové hře. Sedmou branku Kadaně v utkání vstřelil po dorážce před prázdnou bránou Jakub Mužík – 7:2. Oba celky následně hrály znovu v oslabení , ale ani jeden z týmů svou výhodu jednoho hráče v poli nevyužil. Více šancí měli švýcarští hráči, ale domácí gólman Damašek předvedl řadu opravdu výborných zákroků. Ke konci zápasu měl domácí tým opět velkou herní převahu, ač vedl o 5 branek, nepolevoval a hostující hráči nevěděli, kde jim hlava stojí.

Společný tým Kadaně a Klášterce nakonec deklasoval švýcarský Burgdorf 7:2. Kadaňští trenéři měli možnost vidět nasazení a hru kláštereckých hráčů, kteří si svými výkony měli šanci říct o možné nasazení v Kadani.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (trenér SK Kadaň): Výsledek vypovídá průběhu zápasu. Soupeř nebyl příliš silný, ale musím přiznat, že při nás stálo občas štěstí, ve 2.třetině jsme hráli oslabení ve třech, která jsme přežili. Zbytek utkání už byl jednoznačný. Klášterečtí kluci bojovali, hráli velmi týmově, což byla veliká deviza tohoto týmu. V kádru máme momentálně dostatek hráčů, ale pokud by během sezóny někdo v Klášterci vyčuhoval a my měli nějaká zranění, asi bych se nebránil někoho do Kadaně angažovat.