Sezóna končí. Klášterec ve čtvrtém utkání na Vajgar nestačil

Hokejisté Klášterce nad Ohří nedokázali navázat na vítězství ze třetího čtvrtfinále a doma podlehli Jindřichovu Hradci 1:3. Stejným poměrem tak skončila i celá čtvrtfinálová série. Severočeši šli sice v páté minutě zásluhou Stehlíkovy trefy do vedení, Vajgar však ve druhém dějství vyrovnal a ve třetím přidal další dvě branky. Klášterci tak letošní sezóna skončila, do semifinále postupují hokejisté od Vajgaru.
29. března 2009 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec n. Ohří
1:3
1:0, 0:1, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Stehlík (Kocek) - 24. Cmunt (Skokan), 54. Stejskal (Chmel), 60. Mužík (Skokan). Rozhodčí: Florián - Sentenský, Gerát. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 28:21. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Boguský, Loučka, Kocek, Kramár, Ambrož, Palubjak - Panocha, Buchal, Ton, Kalinovič, Kotrouš, Bečvář, Kadlec, Stehlík, Freiberg, Jáchym, Pražák.

Jindřichův Hradec: Kubeš - Všetečka, Havran, Vejvar, Chmel, Vinogradov, Fiedler - Mužík, Cmunt, Skokan - Mäkelä, Kurikka, Zykin - Milotinský, Hofmeister, Stejskal - Šulčík, Dvořák, Mazanec.

Klášterečtí nabuzeni výhrou v Jindřichově Hradci doufali ve srovnání série. A v první třettině to vypadalo, že svého cíle dosáhnou. V prvních patnácti minutách se hosté téměř nedostali z vlastní třetiny. Především díky zbytečným vyloučením a z nich vyplývajícím přesilovým hrám. Výborný Kubeš ale za svá záda pustil jedinou střelu. Po Kockově nahrávce na volného Jana Stehlíka Kubeš ztlumil ránu z první. O zlomek vteřiny později už ale domácí hráči zvedli ruce nad hlavu, když puk přeci jen proklouzl za brankovou čáru.

Ve druhé třetině hosté postupně srovnali krok i skóre. Ve 24. minutě zavládlo na kláštereckém stadionu hrobové ticho, když Jiří Cmunt z dorážky Damaška překonal.

V poslední dvacetiminutovce se několikrát ocitl před Kubešovou brankou opuštěný puk, ale v jeho blízkosti nebyl žádný z hráčů v modrém. Poslední záchvěvy klášterecké aktivity vyústily pouze v bezzubé útoky. Zato hosté, kteří hráli na čtyři lajny, měli dostatek sil i v závěru utkání. Šest minut před koncem normální hrací doby proklouzl mezi unavenými kláštereckými obránci Vladimír Stejskal a moment překvapení byl načasován dokonale. Damašek zareagoval pozdě a hosté se dostali do vedení. Ani odvolání brankáře už domácím nepomohlo. Dvakrát hosté opuštěnou klec minuli. Trefil se až Jakub Mužík, který obelstil Spitzera zaskakujícího v roli gólmana. Jindřichův Hradec zvítězil ve čtvrtém utkání i ve čtvrtfinále 3:1 a v play off pokračuje. Pro Klášterec sezóna končí.