Roudnice byla nebezpečná jen ve druhé třetině

Roudnice přijela na klášterecký led pouze se čtrnácti hráči a na jejím výkonu to bylo znát více než málo. Ještě neuběhlo pět minut zápasu a hosté prohrávali už 2:0. Na odpor se zmohli roudničtí hráči jen ve druhé části hry, když během tří minut snížili na 4:2 a trochu vyděsili domácí fanoušky. Přesto závěr utkání patřil Klášterci, který nakonec s přehledem vyhrál 6:2. V roudnické brance se kláštereckým fanouškům představil kadaňský Erik Štěrba, který na začátku sezony hrál na střídavý start právě v Klášterci.
3. prosince 2008 | 18:00
6:2
3:0, 1:2, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Řepík (Novák), 5. Řepík (Novotný, Jáchym), 15. Kadlec (Řezníček), 21. Kadlec (Kotrouš, Řepík), 44. Kotrouš (Kadlec), 54. Miklovič (Kadlec) - 28. Sailer (Novák T.), 31. Novák T. (Sailer). Rozhodčí: Vojtěchovský - Podracký, Vlasjuk. Vyloučení: 7:6. Střely na branku: 37:26.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Kocek, Loučka, Palubjak, Koblitz, Ambrož - Kovácsik, Kadlec, Kotrouš, Panocha, Novák, Novotný, Řepík, Jáchym, Dudek, Krpenský, Moro, Nguyen, Miklovič.

Roudnice n. L.: Štěrba - Novák T., Zenk, Kohoutek, Woš, Kaplan - Kala, Brožovský, Žemlička, Zuziak, Novák J., Sailer, Krastenics, Jeschke, Szakal.

Roudničtí hráči se ještě nestačili na kláštereckém ledě pořádně rozkoukat a Štěrba lovil puk ze sítě. Na konci 2. minuty nahrál Novák zpoza branky Liboru Řepíkovi, který ač tísněn obránci nadvakrát roudnického gólmana překonal. O tři minuty později si opět vybrali slabší chvilku roudničtí obránci. Karel Novotný nahrál mezi kruhy Liboru Řepíkovi, který zasunul pod Štěrbovy betony druhý gól. V 10. minutě mohl Řepík završit hattrick. Roudnická obrana se znovu nepochopitelně otevřela a před roudnickým gólmanem se najednou ocitl úplně osamocený Libor Řepík. Tentokrát se ovšem Štěrba vytáhl a kláštereckého útočníka skvělým zákrokem vychytal. Třetí gól tak padl až v 15. minutě. Řezníček poslal přihrávku od vlastní branky až na roudnickou modrou, kde číhal úplně volný Martin Kadlec, který se pustil do souboje se Štěrbou a uspěl.

Do druhé třetiny se nastupovalo za stavu 3:0 pro domácí a radost domácích posílil hned na začátku třetiny znovu Martin Kadlec. Po vhazování v roudnickém pásmu se dostal k odraženému puku, nezazmatkoval a blafíkem počtvrté překonal Erika Štěrbu. Potom se však domácí stáhli a trochu vyděsili fanoušky, protože přišla chvíle roudnických hráčů. Ve 28. minutě prostřelil Damaška šikovnou střelou Petr Sailer a snížil na 4:1. Druhý gól padl za Damaškova záda o necelé tři minuty později. Tomáš Novák prokličkoval kláštereckou obranou a byť byl hákován, podařilo se mu přehodit rameno domácího brankáře. Ve 34. minutě se hosté dožadovali uznání gólu, který údajně vsítil po samostatném nájezdu na Damaškovu branku roudnický kapitán Petr Zuziak. Puk se však jen odrazil od tyče.

Další zajímavé akce si hokejisté schovali do třetí části hry. A tou první byl pátý gól v roudnické brance. Martin Kadlec prosvištěl obranou hostů až před Štěrbu, ale ani nadvakrát ho nepřekonal. K odraženému puku se ovšem dostal Václav Kotrouš a popáté poslal puk do roudnické sítě. Hosté se v dalších minutách pokoušeli vyzrát na Damaška, a i když jim vydatně pomáhali domácí obránci, Damaškovo konto dalšími góly nezatížili. Naopak na jejich straně skóre ještě jedna branka naskočila. Postaral se o to v 54. minutě Petr Miklovič, který zužitkoval Kadlecovu přihrávku zpoza branky, zbavil se dvou roudnických obránců a ještě si na Štěrbu dovolil blafák.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kliment, asistent trenéra HC Klášterec - Oproti jiným zápasům jsme do dnešního vstoupili velmi dobře a velmi rychle jsme vedli. Zvláště první třetinu jsme zvládli velmi dobře. Ale jak už se nám několikrát stalo, druhá třetina nám nevyšla a soupeř se dostal zpět do zápasu. Dokonce tam byly momenty, kdy hrozilo, že hosté dají třetí gól a zápas se bude vyvíjet úplně jinak. Naštěstí poslední třetina vyzněla v náš prospěch a zvládli jsme ji docela dobře.

Václav Kotrouš, kapitán HC Klášterec - První třetina byla perfektní, vycházelo nám úplně všechno, oni naopak skoro nevystřelili na bránu. Škoda druhý třetiny, kdy jsme se moc uspokojili a mohlo být drama. Naštěstí to nakonec dopadlo dobře.