Klášterec po skvělé koncovce porazil Jablonec

Klášterec si v dnešním utkání poradil s Jabloncem nad Nisou v poměru 5:3 a získal tak velmi důležité tři body do tabulky. Klášterec vedl ve třetí třetině už 3:0 ale pak trochu polevil a Jablonec toho využil když během devíti minut stav vyrovnal. Klášterec však hned poté zabral a vstřelil dva góly které znamenaly výhru v dnešním utkání. Hattrickem se dnes předvedl Jakub Hofmeister .
6. ledna 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:3
3:0, 0:0, 2:3

branky a nahrávky: 7. Freiberg (Hofmeister, Revay), 12. Hofmeister (Polanský), 20. Hofmeister (Polanský, Revay), 52. Hofmeister (Freiberg), 57. Salač (Heindl, Ptáčník) - 43. Mulač (Kapička), 48. Kapička (Stehno), 50. Hájek (Kedršť, Vašek)

Klášterec nad Ohří: Damašek(Dvořák); Mašek, Hartman, Revay, Ptáčník, Dostál, Řepík, Mála, Miklovič, Polanský, Freiberg, Hofmeister, Diviš, Salač, Heindl, Svoboda, Toušek, Neuman

Vlci Jablonec nad Nisou: Nedvídek(Bouška); Petrmichl, Kadeřábek, Lacek, Niko, Zeman, Abraham, Šulc, Bříška, Tondr, Vařecha, Kapička, Stehno, Mulač, Kedršť, Hájek, Vašek

Do utkání mezi Kláštercem a Jabloncem nastoupil aktivněji domácí tým a od prvních minut zaměstnával Nedvídka v brance hostů. První vážnější akce se narodila v 5.minutě kdy domácí nastřelili tyč. Za minutu poté padl ale také první gól utkání. Souhra Jakuba Hofmeistera a Josefa Revaye přinesla střeleckou pozici pro Petra Freiberga, který se nemýlil a poslal puk přímo do jablonecké sítě. Jablonec inkasovaná branka trochu povzbudila a tým přidal ve své aktivitě, bohužel pro ně to však své ovoce nepřineslo a tak udeřil opět Klášterec. Ve 12.minutě nejdříve zazvonila tyč po Řepíkově střele ale pár vteřin na to už se domácí radovali. Tomáš Polanský se zjevil sám nehlídaný před Nedvídkem, nezazmatkoval, poslal ke druhé tyči nádhernou přihrávku na Jakuba Hofmeistera a ten už neměl problém poslat puk do prázdné branky - 2:0 pro Klášterec. Poté přišla vyrovnaná pasáž kde se spíše hrálo ve středním pásmu. Jablonec zahrozil pořádně až v 17.minutě kdy nastřelil tyč. Domácí hráči i fanoušci se radovali do konce třetiny ještě jednou. Pár vteřin před sirénou zužitkoval přesilovou hru Jakub Hofmeister, kterého tak trochu komicky trefilo nahození Tomáše Polanského do břicha a puk skončil v brance. Klášterec tedy vedl pohodlně 3:0 po první třetině.

Do druhé třetiny nastoupil odhodlaný tým Jablonce který chtěl s utkáním ještě něco udělat. Nejblíže tomu byl hostující tým ve 22.minutě kdy musel vytasit Damašek jeden ze svých lepších zákroků když se přesunul rychle od tyče k tyči a zabránil tak jednomu z hráčů hostí v pohodlném zakončení. V 27.minutě bylo opět před Damaškem živo když se před ním zjevil sám Jaroslav Kedršt, domácí brankář ale znovu fantasticky střelu vychytal. Ve 30.minutě dostal Jablonec možnost zahrání trestného nájezdu ke kterému se postavil faulovaný Lukáš Tondr ale neproměnil znovu díky fantastickému Damaškovi v brance. Druhá třetina nám tedy žádný gól nenabídla.

To co nenabídla druhá třetina, tedy góly, nabídla poslední část hned ve velkém. Klášterec se nejspíše uspokojil s tříbrankovým vedením, hodně polevil a Jablonec toho využil na jedničku. Ve 43.minutě vstřelil první branku Jablonce Jakub Mulač a snížil stav utkání na 3:1 pro Klášterec. To co následovalo poté asi nikdo nečekal. Po vstřelené brance se herně zvedl výkon Jablonce a najednou ho bylo na ledu plno. Ve 48.minutě dokázal vstřelit branku Michal Kapička a Klášterec najednou vedl už jen o jednu branku. Hned po inkasovaném gólu si vzal domácí trenér time-out ve kterém chtěl nechat odpočinout trochu své svěřence a povzbudit je do dalších minut, to se ale nepovedlo přesně podle představ. V 50.minutě se trefil Jakub Hájek a z ničeho nic bylo vyrovnáno. Ten kdo si ale myslel že vyrovnání domácí hráče srazí na kolena ten se mýlil. V 52.minutě završil svůj hattrick Jakub Hofmeister a zase to byl Klášterec, který byl na koni. Rozhodující moment utkání přišel v 57.minutě kdy sám celé kluziště projel Vlastimil Salač a zakončil pod Nedvídkovo beton. To také byla poslední branka v zápase a Klášterec si tak přispal velmi cenné tři body do tabulky.