Ne příliš vydařené první přátelské utkání

V první části se lépe dařilo celku z Řisut. Za to v poslední třetině se začalo dařit Klášterci, ale na vítězství to nestačilo. V poslední třetině začali Řisuty polevovat a Klášterec toho začal využívat. Ke konci třetiy měl ještě možnost vyrovnat Josef Révaj, ale jeho střela skončila mimo branku. Na další utkání se můžete těšit v úterý 14.8.2012 od 18:00 na Kláštereckém ZS.
9. srpna 2012
4:5
0:3, 1:2, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 27. Zeman (Kalinovič), 45. Kalinovič, 52. Řepík (Miklovič), 57. Heindl (Jáchym) - 11. Kos (Koubík), 12. Hudíček (Čermák), 14. Krpata (Kos), 21. Kašák P. (Veselý), 27. Šubrt (Karfus).

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Hartman, Révaj, Blažek, Drobný, Kopáč, Fiala, Bečvář, Novotný, Zeman, Řepík, Kalinovič, Miklovič, Heidl, Toman, Jáchym.

HC Řisuty: Schwamberger - Kašák M., Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Čížek, Kos, Scherzl, Veselý, Záleský, Křepelka, Doskočil, Hudíček, Krpata, Karfus, Kašák P., Koubík, Šubrt, Klovrda, Slánský.

První třetina byla jasně v roli celku z Řisut. V 11. minutě poslal Martin Koubík do samostatného úniku Matěje Kosa a ten se svým blafákem nemýlil. O necelých půl minuty později přidal další branku Tomáš Hudíček, když tečoval Čermákovu střelu. Na 0:3 zvyšoval ve 14. minutě Ondřej Krpata po krásné akci v útočném pásmu s Matějem Kosem. Před koncem první třetiny se snažil ještě snížit Lukáš Zeman, kterého poslal do úniku Jakub Loučka. Zeman ale svou šanci promarnil a tak se odcházelo do kabin za nezměněného stavu.

V úvodu druhé třetiny Řisuty přidali další branku. Jakub Veselý poslal přihrávku na druhou stranu branky, kde stál volný Pavel Kašák. Ten zakončoval do prázdné branky. Na 1:4 se podařilo snížit Lukáši Zemanovi šikovnou střelou mezi nohy po přihrávce od Martina Kalinoviče. Řisuty přišli ale s rychlou odpovědí a za pár vteřin byl znovu rozdíl čtyřech branek. David Šubrt překonal Damaška dělovkou od Modré čáry po přihrávce od Lukáše Karfuse. Ve 30. minutě se postavil do branky místo Schwambergera druhý brankář Kornel Vincenc. Jeho pozornost hnedka vyzkoušel Lukáš Zeman svižnou střelou zápěstím.

Ve 45. minutě byl při úniku hákován Martin Kalinovič. Bylo nařízeno trestné střílení, které Martin Kalinovič proměnil svižnou střelou mezi nohy. V 52. minutě vymetl pavučiny Vincencovy branky Libor Řepík po přihrávce od Petra Mikloviče. Na rozdíl jediné branky snížil v 57. minutě Tomáš Heindl při akci s Markem Jáchymem. V závěru utkání Klášterec ještě odvolal brankáře, ale na výsledku už se nic nezměnilo.