Klášterec podlehl Kobře v prodloužení a skončit sérii tak může doma

Klášterec v dnešním utkání bohužel nevyužil první mečbol na ukončení série a prohrál na ledě Kobry 3:4 po prodloužení. I když měla v zápase převahu domácí Kobra Praha, hostující tým s ní držel krok v každé třetině. Po dvou třetinách byl stav 2:2. Na začátku třetí třetiny se dostal Klášterec dokonce do vedení, ale dvě minuty před sirénou ho ztratil a v prodloužení prohrál. Klášterec tak bude mít k dobru domácí utkání, které se odehraje v pondělí.
1. března 2014 | 18:00 | Praha
4:3p
1:1, 1:1, 1:1 - 1:0

branky a nahrávky: 14. Žáček (Slanina), 28. Jakeš (Kocman), 58. Jakeš, 61. Verbík R. (Jakeš, Cafourek) – 15. Bečvář (Zicho), 40. Mála (Řepík, Štrach), 43. Jáchym (Řepík)

Kobra Praha: Mouček (Malík) – Záček (C), Ton, Caroufek, Verbík R., Sem, Verbík J., Navrat, Jakeš, Kocman, Čurda, Strnad, Barta, Slanina, Sekerka, Šrámek, Paris, Hampl

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kutnar) – Loučka (C), Kuncl, Strach, Žižka, Koblitz, Dostál, Pokorný, Freiberg, Bečvář, Zicho, Řepík, Jáchym, Mála, Schönauer, Toman,

převzato z hckobra.cz

Petr Freiberg Moučka v domácí bráně. Jeho střela však skončila sražená mimo hřiště. Jakeš s Kocmanem odpověděli vlastním útokem, ale hosté si brzy nárokovali kotouč zpět. Domácí ale rychle srovnali tempo. Ondřej Hampl poslal Martina Parise přihrávkou do jízdy na modrou do úniku, ale s obráncem na zádech trefil Paris pouze boční síť Damaškovy Klece. V šesté minutě vyloučili rozhodčí Davida Bártu, ale Klášterec si přesilovku zkrátil faulem Patrika Zicha. Kobra sice třináct vteřin před Bártovým návratem opět faulovala, ale Jakeš po buly dostal puk z pásma a než se hosté stihli srovnat, hráli domácí opět ve čtyřech. Naopak v deváté minutě dostali výhodu 5 na 3, ale přestože jim hosté nedovedli sebrat puk z holí, překonat Damaška v bráně se Kobře nepodařilo. Skóre utkání otevřel až Jaroslav Žáček, který dopravil do brány Slaninovu střelu. Vedení si ale dlouho neudrželi a o šestnáct vteřin později srovnal Jiří Bečvář.

Do druhé třetiny našlápla s větším nasazením Kobra a první šanci si připravili ve 22. minutě Strnad se Slaninou, který dostal nahrávku do jízdy k modré, ale trefil pouze gólmanovu hruď. Krátce nato se opět vylučovalo a na trestnou putoval Miloslav Cafourek za faul kolenem. Martin Kocman však dokázal ujet obraně a vypálit. Damašek střelu pokryl betonem a s obrovským štěstím se mu podařilo udržet i Kocmanu dorážku po zemi pod betony. Klášterec nevytvořil na domácí potřebný tlak a přesilovku tak nevyužil. Už v plném počtu se ale hosté otřepali a Jan Toman s Františkem Málou vyrazili dva na jednoho proti Martinu Tonovi. Toman ale poslal Málovi o jednu zbytečnou nahrávku víc a ten už puk těsně před Moučkem nedokázal zkrotit. Na jejich únik odpověděl vzápětí Jiří Jakeš, který od levého kruhu prostřelil obránce i Damaška na 2:1. Klášterec se stáhl do obranného pásma pod náporem domácích, Damaška už ale nepřekonali. Po další nadílce trestů, nejprve pro hosty za příliš mnoho hráčů na ledě a později pro oba týmy za krosček Žižky a Hampla, se síly na ledě znovu vyvážily a Klášterec začal pomalu Kobru přehrávat. Sedm vteřin před odchodem do šaten srovnal na 2:2 František Mála.

Ve třetí třetině poslal Klášterec do vedení Marek Jáchym už ve druhé minutě. Kobra se snažila využít přesilovku ve čtyřicáté šesté minutě, ale Damašek jejich první střelu vyrazil a hosté už pak domácí zpátky nepustili. Vyrovnanou hru převažovala víceméně pouze vyloučení, ale ani jeden ze soupeřů nedokázal proměnit. Dvě minuty před koncem základní hrací doby, dostala Kobra Klášterec pod tlak a ze skrumáže před Damaškovou bránou protlačil puk za čáru Jiří Jakeš. Přesně 36 vteřin prodloužení stačilo domácím, aby rozhodli utkání. Roman Verbík po přihrávce z buly na modrou vypálil a jeho dělovka mířila přesně za gólmanova záda.