Ani poslední utkání neskončilo pro domácí výhrou

V posledním přípravném zápase se na kláštereckém ledě představil celek HC Řisuty. Oboustranně nepříliš záživný hokej vyzněl nakonec ve prospěch hostů, kteří nastříleli do Damaškovy sítě pět gólů a sami inkasovali pouze dva. Přitom lépe začali domácí, když se už ve 2. minutě ujali vedení v zápase.
1. září 2009 | 18:00 | Zimní stadion Klášterec
2:5
1:1, 0:2, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Ton (Buchal), 52. Řepík (Jáchym) - 7. Landa (Mádl), 22. Kos (Vach), 29. Bezouška (Vach) , 48. Sedláček (Mádl), 51. Schmerz (Landa). Rozhodčí: Zubzanda, Gerát, Sentenský. Vyloučení: 4:10 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 50 Střely na branku: . Průběh utkání: 1:1, 0:2, 1:2

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Mašek, Palubjak, Krupka, Boguský, Lang, Kopáč, Kocek - Kajer, Delfler, Jáchym - Stehlík, Buchal, Ton - Řepík, Kotrouš, Suk - Moro, Nguyen, Hartman - Dudek

HC Řisuty: Pospíšil (Schwamberger) - Sedláček, Mádl, Babický, Fiala, Kašák, Čermák, Procházka, Landa - Klaus, Schmerz, Bezouška - Kos, Vach, Bláha - Křepelka, Hlusička, Suchý - Jaroš, Wolf.

Ve 2. minutě otevřel skóre zápasu Karel Ton po skvělé přihrávce Jaroslava Buchala zpoza branky. Klášterec sevřel ve 3. minutě hosty v obraném pásmu. Karel Vach se v 5. minutě natlačil až před Damaška. O minutu později Řisuty vyrovnaly stav zápasu po chybě Pavla Damaška, který si z branky vyjel příliš a Tomáš Landa v pohodě skóroval. V 9. minutě se Řisuty odhodlaly k protiútoku, v situaci 2 na 1 se ocitli Jonáš Křepelka a Michal Hlusička. Ve 12. minutě se snažil prosadit Martin Kocek příklepovou střelou přes dva hráče. Ve 13. minutě si Řisuty opět vytvořily šanci 2 na 1, které se zúčastnili Jan Blácha a Jiří Schmerz. Na druhé straně ujel v 17. minutě Marek Jáchym řisutské obraně, nepodařilo se mu však vstřelit branku.

Ve 21. minutě zvýšil skóre na 1:2 ve prospěch Řisut Matěj Kos po přihrávce Karla Vacha. Lukáš Palubjak s Ondřejem Maškem si v 25. minutě nahrávali od červené čáry a poté Mašek pálil z mezikruží, ale trefil pouze Pospíšilův beton. Miroslav Koblitz pálil ve 26. minutě od modré, jenže jeho střela byla tečovaná a tak trefil pouze tyč. Michal Bezouška ve 29. minutě zvýšil skóre už na 1:3 po přihrávce z rohu od Karla Vacha. Petr Derfler v 31. minutě netrefil odkrytou řisutskou branku po Kajerově přihrávce. O sedm minut později vypálil jedovatou střelu na Pavla Damaška řisutský Procházka, ale klášterecký gólman neměl problém střelu pokrýt.

Ihned po úvodním vhazování poslední třetiny dostal David Suk přihrávku na modré čáře od Libora Řepíka a jel sám na bránu, jenže překonat Víta Schwambergera se mu nepodařilo. Jakub Sedláček tak o dvě minuty později zvýšil už na 1:4 pro hosty. Za další dvě minuty snížil Libor Řepík na 2:4 po přihrávce Marka Jáchyma. Po dobře sehrané akci překvapil Jiří Schmerz kláštereckou obranu včetně Damaška a tím stanovil konečné skóre zápasu na 2:5.