Klášterec podruhé za sebou prohrál

Jakoby těžká deka po minulé prohře v Benešově padla na klášterecké áčko v zápase na domácím ledě proti Litoměřicím. První třetina patřila hostům úplně celá a Klášterec se takřka na nic nezmohl. Ve druhé části hry se domácí zvedli ze země a podařilo se jim brankou Jaroslava Buchala snížit na 1:2. Ale to bylo také vše. Litoměřice se sice také už k ničemu pořádnému nedostaly, ale kláštereckým hokejistům chybělo trochu více štěstíčka. Ať dělali, co dělali, žádná ze slibných šancí nevyšla a tak si tři body za vítězství 1:2 odvezly z kláštereckého ledu Litoměřice.
17. prosince 2008 | 18:00
5:0
kontumace

branky a nahrávky: Sportovně technická komise ČSLH projednala neoprávněný start hráče Vlastimila Patzenhauera v utkání II.ligy sk. Západ č. 2217 mezi mužstvy HC Klášterec n. Ohří – Stadion Litoměřice hraném 17.12.2008 v Klášterci nad Ohří a rozhodla, že hráč Vlastimil Patzenhauer nastoupil k utkání po dvou trestech do konce utkání, které obdržel v utkání č. 2065 a 2204 rozhodla STK ČSLH dle čl. 409, 410b a 411d o kontumačním výsledku utkání č. 2217 5 : 0 ve prospěch mužstva HC Klášterec n. Ohří.

Branky a nahrávky: 30. Buchal (Novák) - 8. Hlusička (Procházka), 16. Procházka (Hlusička, Buďa). Rozhodčí: Würtherle - Komátrek, Krátký. Vyloučení: 7:9. Střely na branku: 41:23.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Kramár, Loučka, Ambrož - Kadlec, Buchal, Moro, Hartman, Kotrouš, Krpenský, Novák, Novotný, Řepík, Jáchym, Dudek, Kocek.

Litoměřice: Volke - Vejvoda, Šindela, Kaltenböck, Hillmich, Kolbaba, Musílek - Bauer, Hanzl, Svoboda, Patzenhauer, Procházka, Hlusička, Tvrzník, Petrus, Buďa, Hudec, Novák.

Smutné bylo utkání nejen pro klášterecké hráče. Hned na jeho začátku uctili všichni přítomní památku nedávno zesnulého Václava Šímy, jednoho ze zakladatelů kláštereckého hokeje.

Klášterec začal tlakem a už ve 4. minutě se u pravé tyčky Volkeho branky zjevil jako duch Miroslav Moro, ale litoměřického gólmana nepřekonal. V tlaku pak domácí pokračovali až do poloviny osmé minuty, kdy se iniciativy ujali hosté. Klášterečtí ztratili puk ve středním pásmu a na Damaška se řítila dvojice Procházka, Hlusička. Oba hráči hostů projeli domácí obranou jako nůž máslem a Damašek neměl proti střele Jakuba Hlusičky šanci. Klášterečtí sice nehodili flintu do žita, ale veškerá jejich snaha se tříštila o betony či lapačku brankáře Martina Volkeho. Neschopnost domácích vstřelit gól hosty natolik povzbudila, že v 16. minutě rozebrali kláštereckou obranu a za záda překvapeného Damaška poslali druhý gól. Postaral se o to Petr Procházka ve spolupráci s Hlusičkou a Buďou.

Také ve druhé třetině byli domácí mnohem aktivnějším celkem a už po patnácti sekundách hry vyděsil Volkeho Ladislav Řezníček, který se po pravé straně prosmýkl kolem obránců až před litoměřickou branku, ale nakonec trefil jen boční síť. A tak se Klášterečtí dočkali gólu až při dvojnásobné přesilovce. Ondřej Novák natřikrát prostřelil obránce a posunul puk na volného Jaroslava Buchala, který s klidem a přehledem umístil puk do litoměřické sítě.

Jenže to bylo ze strany domácích hráčů vše a v dalších minutách jen marně dobývali branku hostů. A to měli ještě v mnoha případech štěstí, že v brance stál spolehlivý Pavel Damašek, bez kterého mohlo být Klášterci ouzkou. A tak poslední akcí, která zvýšila hladinu adrenalinu hráčů i fanoušků, byla šance domácích ve 44. minutě, když se puk koulel po litoměřické brankové čáře. Podle kláštereckých hráčů se dostal za ní, litoměřičtí tvrdili, že nikoli. Rozhodčí dali za pravdu hostům, ačkoli Jaroslav Buchal se dovolával i svědectví diváků stojících za sklem u litoměřické branky.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kliment, asistent trenéra HC Klášterec nad Ohří - Dnešní zápas? Kdo ho viděl, udělal si obrázek sám. My jsme začali dobře, prvních osm minut jsme měli i převahu. Ale pak přišel po chybě gól a Litoměřice se zvedli. Pak už jsme tu první třetinu hráli špatně, jakoby v křeči. Pak jsme zredukovali sestavu a lajny a vytvořili jsme si od druhé třetinu tlak, ale bohužel jsme dali gól jen v přesilovce pět na tři. A poslední třetina se vyvíjela podobně, měli jsme převahu, ale chybělo potřebné štěstíčko. Soupeř měl navíc výborného brankáře, který je známý tím, že výborně rozehrává.

Ondřej Novák - Je to podruhý, co jsme s nimi prohráli. Na střely jsme je sice přestříleli, ale nepadlo nám to tam. Nevím čím toje, nemůžeme se chytit, nejspíš by to chtělo nějakýho góla, abychom se chytili a šli zase nahoru.