Polanský v nájezdech vystřelil druhý bod

Nejzkušenější hráč Kláštereckého kádru, Tomáš Polanský, dvěma góly přispěl k úvodní výhře Severočechů, byť za dva body. Zápas, ve kterém hosté nepodali zrovna nejzářivější výkon, nakonec rozhodla až penaltová loterie a v ní právě úspěšný střelec Tomáš Polanský. Klášterec v prvním duelu sezony vydřel v Benešově výhru 5:4.
14. září 2011 | 18:00 | Benešov
4:5p
1:1, 2:2, 1:1 - 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 12. Verbík (Holánek, Zoha), 23. Descy (Holánek, Toužimský), 34. Kaňka (Holánek), 44. Vacek (Holánek) - 15. Řezníček (Heindl), 30. Polanský (Loučka), 35. Jáchym, 50. Loučka (Pražák), 65. Polanský. Rozhodčí: Pražák - Mertl, Zíka. Vyloučení: 6:8.

HC Benešov: Matoušek - J. Verbík, Toužimský, R. Verbík, Jaškin, Zeman, Dvořák - Jágr, Kaňka, Decsy - Vacek, Holánek, Žoha - Drda, Fedoročko, Strnad (41. Šrámek)

Klášterec nad Ohří: Damašek - Dostál, Hartman, Koblitz, Kocek, Loučka, Mašek, Řezníček, Žižka - Bečvář, Flieger, Heindl, Kalinovič, Miklovič, Novotný, Panocha, Polanský, Pražák, Růžek, Řepík, Tenkáč, Toman

V úvodní šanci zápasu se objevil hostující Panocha, který zakončoval únik dvou na jednoho těsně vedle. V páté minutě si poprvé sáhl na puk domácí brankář Matoušek, když lapačkou vyrazil střelu Řepíka z mezikruží. V 7. minutě o sobě poprvé vážněji dali vědět také domácí, když jeho střelu od mantinelu vyrazil nad Damašek.

V 11. minutě měli domácí přesilovku, jako první v ní však zahrozili hosté, když Bečvář ujel sám a svou ranu vyprášil Matouškovy betony. Na druhé straně byl sám před brankou Žoha a Damašek reflexivním zákrokem skvěle vyrazil. Za pár vteřin už se ale skóre měnilo, když Holánek z rohu kluziště viděl přesně najíždějícího Romana Verbíka, který se štěstím procedil puk mezi Damaškovy betony.

Ve 14. minutě se ve velké šanci ocitl Decsy, sám před brankou se snažil vytáhnout Damaška z brany, ten mu však skvěle skončil pod nohy a puk vypíchl. Na druhé straně se domácím povedlo ve vlastním oslabení vyrovnat, když Heindl vyvezl puk, chvilku si s ním hrál v útočném pásmu, pak jej poslal do jízdy rozjetému Ladislavu Řezníčkovi, který trefil parádně horní růžek branky. V závěrečné šanci první části se objevil Vacek, když ho přesně našel Holánek, avšak Damašek byl proti. Oba týmy tak odcházely do šaten za stavu 1:1.

Ve 22. minutě se do šance tlačil Žoha, v poslední chvíli hostující bek zatáhl za záchranou brzdu a jen díky tomu že mladý benešovský útočník zakončil se nepískalo trestné střílení. Domácím se však následnou přesilovku podařilo využít. První pětka benešova zamkla hosty ve svém obraném pásmu a nakonec se puk dostal po trase Toužimský - Holánek až k volnému Davidu Decsymu, který jej poslal do odkryté branky.

Na druhé straně se hnal sám Pražák po chybě domácí obrany, Matoušek byl pozorný. Ve 26. minutě naopak jel sám Vacek, Damašek vyrážečkou nad. Z protiutoku vyslal pěknou střelu Panocha a Matoušek efektivně semaforem jeho střelu zastavil. V polovině zápasu se hostům povedlo vyrovnat, když Loučka našel přesně rozjetého Tomáše Polanského, který se bez problémů prohnal kolem statických domácích beků a vymetl pavučinky Matouškovy branky.

Za minutu ujel hostující obraně Decsy a Damašek hezky lapačkou zastavil jeho střelu. Na druhé straně pálil Pražák ihned po buly do Matouška. Ve 34. minutě přišla paráda Michala Kaňky. Domácí kapitán zavezl puk do útočného pásma, zastavil, párkrát zamíchal s kotoučem, a pak jej poslal přesně do Damaškovy šibenice.

Jenže ani ne za minutu si na přesnou přihrávku mezi beky sjel Martin Kalinovič, protáhl se mezi nimi a potřetí vyrovnal. V závěru druhé části si domácí vypracovali tlak, nejtutovější šanci měl Kaňka, který měl puk před téměř odkrytou brankou, jenže Damašek se stihl rychle přesunout a fantasticky betonem vykopl puk z branky.

Do třetí části vstoupili opět lépe domácí, ve 43. minutě nahazoval Kaňka, Jágr tečoval tak že Damašek nezachytil, vznikl závar, který hosté hasili faulem. Následnou přesilovku domácí využili již po 13. vteřinách, kdy se prosadil po přihrávce Holánka Petr Vacek. Ve 47. minutě se do útočného pásma prohnal podél mantinelu Martin Kalinovič, s jehož střelou si Matoušek v klidu poradil.

V 50. se již hosté dočkali. Pražák vystřelil z kruhů, Matoušek vyrazil na druhou stranu, poté se však pomalu přesouval, čehož využil Jakub Loučka a svou dělovkou našel skulinu mezi tyčí a betony domácího brankáře. Zbytek třetiny byl již bez vážnějších šancí. Domácí sice měli více puk na svých hokejkách, ale ani střely Jágra s Vackem, a ani na druhé straně Pražáka, nemohli dobře chytající golmany zaskočit, a tak se prodlužovalo.

Do prodloužení vstoupili domácí s jedním vyloučeným a hosté tak měli téměř minutu hry 4 na 3. Vytvořili si sice tlak, ale ani jedna střela netrefila branku. Následující 4 minuty byly plné chyb, zakázaných uvolnění a myslím že jsme neviděli ani jednu střelu. Zřejmě si hráči chtěli vyzkoušet nájezdy, ke kterým nakonec skutečně došlo.

Ty začal svým pokusem Roman Verbík, jehož střelu gólman vyrazil na břevno. Na druhé straně se rozjel Martin Kalinovič a orazítkoval tyč. Druhou sérii začal Petr Vacek, najel si k mantinelu, a poté přesnou střelou k tyči poslal domácí do vedení. Ihned vzápětí však vyrovnal Pražák, kterému se dobře povedl bekhendový blafák a Matoušek byl bez šance. Ve třetí sérii se nezadařilo Kaňkovi a na druhé straně ani Řezníčkovi, kterému puk v klíčovém okamžiku přeskočil hokejku, a tak ani nevystřelil.

Čtvrtá série nakonec rozhodla. Oba soupeři si vyměnili strany, a tak jel jako první hostující Tomáš Polanský, Matoušek si chtěl proti němu vyjet, jenže uklouzl, a tak měl hostující útočník snadnou pozici poslat puk do prázdné branky. Na druhé straně Vacek nedal a hosté si odvezli 2 body.