Klášterec není k zastavení

Ani rozjeté Klatovy nedokázaly přibrzdit suveréna letošního ročníku. Souboj prvního s druhým sliboval napínavý souboj od začátku až do konce. A očekávání bylo splněno do puntíku. Klášterečtí se trefili v první a poslední minutě zápasu - a ještě zvýšili náskok na čele tabulky. Po 15. kole se na své soupeře dívají s pohodlnou rezervou šestnácti bodů.
14. listopadu 2010 | 17:00
2:4
1:2, 0:1, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Růžička (Špaček), 49. Pavlis - 1. Stehlík, 16. Řezníček (Stehlík, Pražák), 25. Hartman (Stehlík, Pražák), 60. Suk (Stehlík). Rozhodčí: Mertl S. - Mertl J., Slavík J. Vyloučení: 11:14 + Fiala (KLT) OT + OK, Martínek (KNO) OT, Panocha (KNO) OT + OK. Využití: . V oslabení: . Diváci: 630.

SHC Klatovy: Sedláček (Jež) - Fiala, Hucl, Růžička, Plánička, Kašpar, Černý, Sedláček - Trojan, Kajer, Roušal - Vondryska, Špaček, Hošťálek - Kepl, Babka Švík - Holub, Kocman, Pavlis - Čuban. Trenér: Mužík Radek

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Loučka, Kocek, Mašek, Řezníček, Krupka, Martínek, Šíp - Hartman, Polanský, Stehlík - Pražák, Kalinovič Bečvář - Panocha, Řepík, Miklovič - Suk, Szakal, Novotný - Jáchym. Trenér: Jager Michal

Spousta diváků se nestihla na Klatovském zimním stadionu ještě ani usadit, když se skóre utkání měnilo po prvé. Na světelné tabuli svítil čas 0:21, když Stehlíkovo nahození skončilo na horní síťce Sedláčkovi branky a domácí obránci místo toho, aby nechali hru přerušit, tak se snažili dostat puk zpět do hry. Puk ze síťky vypíchli tak nešťastně, že spadl Sparťanskému gólmanovi ve službách Klatov na hlavu, od které se odrazil za brankovou čáru. Domácí hráči, se ale rychle oklepali a snažili se vyrovnat. V cestě jim ale stála skvěle fungující obrana Klášterce s výborným Damaškem v bráně. Hra byla zpočátku rozkouskovaná několika vyloučeními, nepřesnými rozehrávkami, které končili zakázanými uvolněními nebo ofsajdy, do kterých se chytali převážně domácí hokejisté. V 10. Minutě dostali domácí možnost přesilové hry a potvrdili, že tato činnost se jim letos vcelku daří. Špaček zavezl puk do útočné třetiny, projel až za branku Damaška, kde mě spoustu času se rozhlédnout a přesnou přihrávku najít na modré dobře postaveného Růžičku, který neváhal a střelou po zemi přesně k levé tyči srovnal stav utkání. V tu chvíli nastala pro hosty těžká dvouminutovka, protože domácí vstřelený gól natolik povzbudil, že na dvě minuty doslova semkli hosty v útočném pásmu. V minutě 14. se kluziště na chvíli změnilo v boxerský ring. Mezi sebou si to rozdali domácí kapitán Fiala a hostující Panocha. Oba aktéři byli po zásluze potrestáni. Fiala ovšem dostal trest 2+2 minuty, a tak hosté hráli přesilovou hru. A to se domácím stalo osudným. Puk putoval po ose Stehlík - Pražák – Řezníček a poslední jmenovaný jako správný kapitán poslal Klášterec opět do vedení. Zřejmě nejdůležitější chvíle nastala v čase 17:38, když v oslabení dokázal hostující obraně ujet Sedláček, kterého k ledu stáhnul Řezníček a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sedláček se v něm nedostal ani ke střele, protože si při manévru puk málo pokryl a velezkušený Damašek mu ho vypíchl svojí holí. Na přelomu první a druhé části hosté přežili minutové oslabení třech proti čtyřem, což se o pár minut později ukázalo jako důležité. Na konci 24. Minuty mohl vyrovnat Švík, který dostal přesnou přihrávku na modrou čáru, kde se dokázal uvolnit a mířil vstříc Damaškově svatyni. Pohotovým zákrokem Klášterecký brankář jeho šanci zlikvidoval, aby o 27 vteřin později přišla pro domácí studená sprcha. Ve vlastním oslabení dokázal ujet Pražák, načež o puk bojoval u mantinelu se dvěma obránci domácího celku. Bohužel se k nim rozjel i třetí a domácí touto neskutečnou minelou otevřeli prostor na druhé straně kluziště. Do celé situace se přimotal Stehlík, který vyškrábl kotouč a všiml si najíždějícího Hartmana. Domácí zbraně nesložili, ba naopak vykopali válečnou sekeru. Vyjma Stehlíkovi střeli hned z kraje třetí části na pět minut doslova zatlačili hosty k jejich brance a ti se bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Klatovy se přece jen dočkaly. Ve 49. minutě se po závaru před Damaškovo brankou nejlépe zorientoval Pavlis a ve ztížené pozici dokázal dopravit puk za záda bezmocně ležícího gólmana. Tato situace vyvolala u hostí erupci emocí, došlo k šarvátce a na každé straně došlo ke dvěma vyloučením. Další důležitá situace nastala o dvě minuty déle, když Švíkova střela skončila na tyči. O chvilinku déle se bůh štěstěny přestěhoval k Sedláčkovi, když po Maškovo nahození zazvonilo za jeho zády břevno. V čase 53:29 se z ochozů ozvalo „Gól“, ale zbytečně. Puk těsně před brankovou čarou stihl Damašek zalehnout a tak se vhazovalo „jen“ po jeho levici. V tu chvíli začal sílit tlak domácích a hosté se bránili rukama, nohama, jen aby ubránili hubený náskok. Tři minuty před koncem se nechal zbytečně vyloučit Řepík a tím nabídl domácím přesilovou hru. Sice se Klatovským hráčům podařilo sevřít hosty, ale gól ne a ne přijít. Hosté nakonec oslabení přečkali a tak nezbývalo domácím zkusit hru bez brankáře. Sedláček strávil na střídačce pouhých devět vteřin. Stehlík se v obrané třetině zmocnil puku, ujel s ním až do útočného pásma, kde přihrál Sukovi a ten osamocen pečetil do prázdné branky výsledek utkání.