Draci byli zkroceni

Klášterec dokázal zkrotit Bílinské draky takovým způsobem, že Damašek uhájil čisté konto. V tomto duelu se předvedl Tomáš Polanský dvěma nádhernými góly.

19. listopadu 2011 | 17:30 | Bílina
0:5
0:1, 0:1, 0:3

branky a nahrávky: 9. Jáchym (Miklovič, Bečvář), 40. Kalinovič (Řezníček), 41. Polanský, 42. Pražák (Stehlík), 60. Polanský (Stehlík, Řepík)

Bílinští Draci byli dlouho lepším týmem, ale nedokázali se brankově prosadit. Přitom v prvních dvou třetinách měl brankář Klášterce Damašek v řadě případů velké štěstí, naopak na hokejky bílinských se přilepila smůla.Po úvodním náporu přišla ojedinělé útočná akce host, která skončila v síti, když se prosadil Jáchym. I ve druhé dvacetiminutovce se Draci marně snažili o dobytí hostující branky, ale střelecké pokusy nebyly přesné a v čase 39:40 se znovu radoval Klášterec. na 0:2 upravoval Martin Kalinovič. Dvě vteřiny před druhou mohl s vývojem zápasu zamíchat domácí útočník Vladimír Kýhos, ale ten trestné střílené neproměnil. Třetí třetina místo očekávaného náporu Bíliny přinesla pro výborné publikum velký šok. Nejdříve po 26. vteřinách se trefil Polanský 0:3. Uběhlo pouhých 42. vteřin a brankář Fikrt lovil puk počtvrté ze své sítě a bylo rozhodnuto. Fikrt se po čtvrté brance nechal vystřídat, ale ani Kolinger neudržel čisté konto, když ho tři vteřiny před závěrečnou třetinou překonal svou druhou brankou v utkání Polanský. Závěrečná třetina oproti předchozím přinesla zbytečné fauly a nervozitu, která se přenášela na oba týmy. Bílinští po 17. kole znovu klesli na předposlední místo ve skupině Západ. Pokles o příčku níže zapříčinila nejenom domácí porážka, ale i výhra Benešova nad Sokolem, který se tak bodově dotáhl na Bílinu.