Oslabený Klášterec ztratil další body

Východočeši od začátku ukázali, kdo bude na kláštereckém ledě pánem, když první branku vstřelili ve vlastním oslabení. O Osm minut později přidali druhou a od té doby domácí hokejisté pouze doháněli sprintující hráče z Trutnova. Bez spousty hráčů ze základní sestavy nakonec klášterečtí podlehli hostům těsně 2:3.
14. ledna 2015 | Klášterec nad Ohří
2:3
1:2, 0:1, 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Mála (Hrdlička), 60. Bečvář (Hrdlička, Žižka) - 5. Koutník (Junek), 13. Luštinec (Chytráček, Karlík), 24. Chytráček (Luštinec). Vyloučení: 8:8.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Loučka, Benda, Koblitz, Kunrt, Váňa, Žižka - Hrdlička, Jáchym, Mála, Diviš, Bečvář, Boušek, Tatár, Nguyen, Vlastník.

Trutnov: Jeschke - Kukin, Souček, Škvor, Dufek, Voženílek, Karlík, Junek - Chaloupka, Svoboda, Perutek, Veselý, Šimoníček, Březina, Poulíček, Janoušek, Luštinec, Koutník, Chytráček, Vacek, Zítka.

V domácím zápase proti Trutnovu nezačali klášterečtí dobře. V polovině 5. minuty sice hráli přesilovku, ale branku dali hosté. Po pravé straně utekl Martin Koutník a se štěstím prostřelil Kaššáka. Blízko dalšímu gólu byli hosté v 7. minutě, ale puk jen prosvištěl brankovištěm. Na konci 13. minuty už to hostům vyšlo. V přesilovce utekl opět po pravé straně Jakub Luštinec a střelou mezi Kaššákovy betony dostal hosty do dvoubrankového vedení. V dalším průběhu utkání podržel domácí především brankář Kaššák, bez jehož zákroků by utkání skončilo pro domácí debaklem. V čase 15:00 prolomili smůlu také domácí hráči. Nenápadný bekhend Františka Mály skončil v trutnovské síti a do šaten se odcházelo za stavu 1:2 v neprospěch domácích. Se závěrečnou sirénou první třetiny se trutnovský Voženílek nepěkně ohnal po Kaššákovy a Žižka to nenechal bez odezvy, oba tak druhou třetinu začínali na trestné lavici.

Také ve druhé části hry Kaššák čaroval a držel klášterecké naděje na obrat. Jenže ve 24. minutě pustil za svá záda střelu Petra Chytráčka, která se nakonec ukázala být střelou vítěznou.

A přitom stačilo tak málo. Aktivní František Mála se v 53. minutě prodral trutnovskou obranou a před brankou byl faulován, za což rozhodčí nařídil trestné střílení. Jenže šikovnějším v tomto souboji byl hostující brankář a stav se neměnil. To se stalo až v poslední minutě zápasu. Domácí sehráli power-play a plácnutí Martina Bečváře znamenalo druhý klášterecký gól. Na vyrovnání už domácím nezbyl čas a Trutnov si tak odvezl z kláštereckého ledu tři body.