Nymburk překvapivě znovu v sérii vede

I tentokrát se v prvním utkání další série dvojzápasů radovali hráči z Nymburku. Hosté totiž odehráli dvě třetiny křečovitě a soupeři tak velmi ulehčili práci. Po čtyřiceti minutách hry prohrávali o dvě branky, a přestože se v závěru neuvěřitelně zvedli, nedokázali překonat výborně chytajícího Jágra v nymburské brance. Středočeši se tak ujali ve čtvrtfinálové sérii vedení 2:1 na zápasy.
4. března 2008 | 18:00
3:1
0:0, 3:1, 0:0

branky a nahrávky: Branky: 22. Nýč (Sirotek), 33. Sirotek (Dvořák, Nýč), 35. Nýč (Sirotek) – 32. řepík (Babka). Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 350.

Nymburk: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Zeman, Sem, Vlach – Dvořák, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Turinský, Kadeřábek – Fišer, Šimek, Martinec

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Višňák, Pokorný, Řezníček, Kaplan, Satora, Koblitz, Mašek - Panocha, Novák, Suk - Krpenský, Růžek, Zika - Babka, Řepík, Diviš - Stehlík, Vrtek, Kadlec

Hned od první minuty se dostali domácí do velikého tlaku, který ovšem nedokázali zužitkovat. Hosté ohrozili Jágra až v závěru třetiny kdy hráli 114 vteřin ve dvojnásobné přesilovce, domácí brankář ale gól za svá záda nepustil. Domácí hokejisty ubráněné oslabení povzbudilo a krátce po začátku druhé třetiny šli zásluhou Nýče do vedení. Hosté sice v polovině utkání zásluhou Řepíka vyrovnali ovšem za minutu Nymburk opět vedl. Nýč poslal dlouhou přihrávku na Dvořáka, proti které vyrazil Damašek daleko z brány. Dvořák však byl u puku rychleji, hostujícího gólmana si obhodil a pro osamoceného Sirotka už nebylo problém trefit opuštěnou branku. Domácí byli na koni. Za další dvě minuty vymetl Nýč šibenici a domácí se dostali do dvoubrankového vedení. To v poklidu uhájili i v závěrečné dvacetiminutovce. Hosté se totiž už na vážnější šanci nezmohli.