Klášterec převálcoval Nymburk rozdílem třídy

Nymburským hráčům se pravděpodobně ani v nejčernějších snech nezdálo, pro jaký výprask si dnes přijeli na klášterecký led. Držet krok s domácími hráči dokázali pouze v první třetině a to jim ještě prvních deset minut vydatně pomáhal hlavní rozhodčí. Ve druhé části hry už hosté domácí hokejisty sotva doháněli a ve třetí třetině jen bezmocně zírali, když za Jágrovými zády končila jedna střela za druhou. Nepomohla ani výměna nymburského gólmana na posledních deset minut zápasu, Rückl si musel na své konto připsat dva inkasované góly.
8. listopadu 2008 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
11:5
2:2, 4:2, 5:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 8. Panocha (Řezníček), 17. Loučka, 22. Suk (Kotrouš), 24. Buchal (Řezníček), 26. Řezníček (Moro), 32. Novotný (Panocha), 44. Suk (Spitzer), 45. Kocek (Novák), 48. Řezníček (Panocha), 53. Řepík (Spitzer) - 10. Krätzer (Zelinka), 11. Nýč (Kříž, Sirotek), 31. Turinský (Kadeřábek), 34. Turinský (Kadeřábek, Škaloud), 54. Toma (Zelenka, Šafář). Rozhodčí: Uřidil - Bouzek, Dominik. Vyloučení: 11:12. Střely na branku: 41:35.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Koblitz, Kocek, Loučka - Lang, Žižka, Panocha - Buchal, Dudek, Kotrouš - Suk, Novák, Řepík - Novotný, Moro, Jáchym - Krpenský, Nguyen

Nymburk: Rückl (Jágr) - Kříž, Kaulfus, Haschka, Topič, Sem, Šafář, Švácha - Dvořák, Nýč, Sirotek - Krätzer, Mrňa, Zelenka - Kadeřábek,Toma, Škaloud - Vondrlík, Fišer, Turinský

Stavidla brankových hodů otevřel v 8. minutě Jiří Panocha. Do brejku ho vysunul dlouhou přihrávkou Ladislav Řezníček a dvě vteřiny před koncem kláštereckého oslabení se domácí ujali vedení 1:0. Netrvalo však dlouho. O necelé dvě minuty později využili hosté přesilovku a z otočky mezi kruhy překvapil Damaška Jakub Krätzer. Nymburská přesilovka sice skončila, ale hned začala další, když za souboj před Damaškem vyloučil rozhodčí Davida Suka. Za půl minuty si šel sednout také Karel Novotný a přesilovka pět na tři byla pro hosty lahůdkou. Z úhlu se do klášterecké sítě trefil Oldřich Nýč a Nymburk se poprvé a naposledy ujal v zápase vedení. To trvalo ještě necelých šest minut. Na začátku 17. minuty využili domácí svou vůbec první přesilovku v utkání a Jakub Loučka srovnal na 2:2.

Ve druhé třetině pak domácí hráči šokovali nejen hosty, ale i vlastní fanoušky, když během necelých šesti minut vstřelili tři branky. Na konci 22. minuty našel Václav Kotrouš před Jágrovou brankou úplně volného Davida Suka, který třetí brankou dostal domácí tým do vedení. Ve 24. minutě kapituloval Jágr v Nymburské brance před tečovanou střelou Jaroslava Buchala a Klášterec vedl už 4:2. Popáté lovil Jágr puk ze své sítě na začátku 26. minuty. Miroslav Moro objel nymburskou branku, přihrál Ladislavu Řezníčkovi a ten prostřelil všechny hráče, kteří stínili výhled hostujícímu brankáři. Hosté se trochu vzpamatovali až ve 31. minutě. Kadeřábek s Turinským se vydali na výlet, obehráli tři domácí hráče a Martin Turinský šikovnou střelou překonal Pavla Damaška. Radost hostů ovšem trvala jen necelé dvě minuty. Potom Panocha zachytil špatnou rozehrávku Nymburka, nahrál Karlu Novotnému, ten si pohrál s gólmanem Jágrem a zvýšil vedení domácích na 6:3. Desátý gól padl v sobotním utkání na konci 34. minuty. Kadeřábek našel krásnou přihrávkou od modré před Damaškovou brankou Martina Turinského, který snížil stav zápasu na 6:4.

Na začátku poslední třetiny ještě žila naděje hostů na dotažení výsledku. S přibývajícími minutami však skomírala ve vlnění nymburské sítě. Na konci 44. minuty tečoval David Suk střelu Zbyňka Spitzera a zvýšil vedení Klášterce na 7:4. Osmý gól přidal po kolapsu nymburské obrany Martin Kocek v 45. minutě. Zimákem se začalo ozývat "Dejte jim deset!" a klášterečtí hráči začali na přání svých fanoušků poctivě pracovat. Podeváté rozvlnil nymburskou síť Ladislav Řezníček ve 48. minutě dělovkou od modré. Vyskandovaný desátý gól pustil za svá záda už náhradní nymburský brankář Rückl, který v 51. minutě vystřídal Jágra. Ze sítě lovil puk v 53. minutě a to ve chvíli, kdy Klášterec čelil dokonce dvojnásobné přesilovce. Za vyhozeným pukem se rozjel Libor Řepík, nenechal se odstavit stíhajícím Turínským a vstřelil desátou branku domácích. O minutu později sice Josef Toma snížil na 10:5, nymburským to ovšem nebylo nic platné. Času bylo málo a to ještě na začátku 60. minuty poslal Libor Řepík za Rücklova záda jedenáctou branku a uzavřel tak skóre sobotního zápasu na konečných 11:5 ve prospěch Klášterce.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda, trenér HC Klášterec nad Ohří - Tak hlavně chci poděkovat všem hráčům, protože po těch úvodních deseti minutách bylo opravdu těžké se zvednout. Ale mančaft je teď v pohodě, my jsme hráli dobře i v Mělníku, byli jsme lepším týmem, ale body jsme nepřivezli, protože jsme nedávali góly. Dneska se ale ukázalo, že jsme v pohodě a já doufám, že diváci byli spokojeni a dík patří také jim za jejich povzbuzování a podporu.

Václav Kotrouš, kapitán HC Klášterec nad Ohří - Dneska to byla paráda, vyšlo nám vlastně všechno, nač jsme sáhli. Gólman taky zachytal, i když dostal pět gólů, myslím, že za žádný z nich nemohl.

Ladislav Řezníček, nejlepší hráč utkání, HC Klášterec nad Ohří - Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas, měli jsme i trochu štěstíčka, ale to k hokeji patří. Prvních dvanáct minut jsme hráli pořád v oslabení, ale zvládli jsme to. Jak říkám, měli jsme i štěstí, ale padalo to tam. Je dobře, že se nám začalo dařit a doufám, že to bude pokračovat.