Výborný Damašek udržel čisté konto a Klášterec zvítězil 3:0

Klášterec v dnešním utkání, které mělo vyborné tempo zvítězil nad hostujícím Táborem 3:0 po dvou brankách Jakuba Loučky a jednom gólu Aleše Havlůje pro kterého to byla jeho první branka v žlutomodrém dresu. Klášterec se tak dotáhl bodově právě na čtvrtý Tábor.
28. října 2012 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
3:0
1:0, 0:0, 2:0

branky a nahrávky: 16. Loučka (Žižka), 59. Loučka (Hofmeister), 59. Havlůj (Miklovič)

Klášterec nad Ohří: Damašek(Dvořák); Loučka, Hartman, Žižka, Havlůj, Mašek, Dostál, Pozděna, Kolčava, Heindl, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman, Novák J. , Novák L, Ptáčník

Tábor: Klestil(Panec); Heršálek, Havran, Mrkvička, Kellner, Nedorost, Ošmyk, Kanov, Liška, Pechánek, Kolomý, Hájek, Perník, Heřmánek, Seidl, Matušík, Šulčík, Hlaveš

Klášterec, který dnes hostil na domácím ledě Tábor si dnes utkání užil a vyhrál 3:0. I když se stav utkání zdá jako by bylo utkání i pohodlné pro domácí tak tomu nebylo. V první třetině mohli domácí diváci shlédnout nádherný hokej, za který by se nestyděla ani 1.liga. Hra se přelévala nahoru a dolů a šance na obou stranách se pravidelně střídali. Na konci třetiny ale mohl být šťastnější Klášterec. V 16.minutě se puk po skrumáži před hostující brankou dostal až k volně najíždějcímu Jakubovi Loučkovi a ten propálil vše co mu stálo v cestě. Stav utkání byl tedy 1:0 pro domácí po první třetině.

Do druhé teřtiny vstoupily obě mužstva s jasným cílem. Klášteerc chtěl zvyšit počet branek na svém kontě a Tábor chtěl vyrovnat. Ani jedno a ani druhé se však ve druhé třetině nepodařilo. Klášterec měl hned několik šancí na zvýšení utkání, ale v koncovce mu chybělo vždy kousek štěsťíčka. I hostující celek, který byl dnes více než vyrovnaným soupeřem domácích se tlačil do zakončení ale obrana společne s fantastickým Pavlem Damaškem v brance všechny hostující akce zastavila. Do teřtí třetiny se tedy šlo za nezměněného stavu 1:0 pro domácí.

Třetí třetina nabídla opatrnější hru než uplynulých čytřicet minut utkání, ale branky přeci jen padaly. Tábor si vytvořil dnes také velké množství šancí ke skórování ale bohužel pro ně to vždy skončilo neúspěchem. V poslední minutě se tedy hostující lavice odhodlala k power-play. Než ještě ale učinila byla potrestána za přetažený oddychový čas a místo toho aby hosté hráli přesilovku šest proti čtyřem, protože v tu dobu byl na domácí trestné lavici jeden z hráčů, dostal Tábor ještě dvouminutový trest za zdržování hry. Power-play se tedy nakonec nekonala. Klášterec si vytvořil v poslední minutě ještě tedy dvě šance a obě byly gólové. Druhou branku utkání a také v utkání vstřelil Jakub Loučka a hned pár vteřin na to vstřelil třetí a konečnou branku Aleš Havlůj pro kterého to byl první přesný zásah v kláštereckém dresu. Klášterec tedy zvítězil 3:0 a dotáhl se bodově na čtvrté místo v tabulce na kterém je Tábor už jen díky lepšímu skóre.

V dresu domácích se dnes představily také tři posily z juniorky Pirátu Chomutov a to Josef Ptáčník a bratři Jakub a Lukáš Novákovi, kteří mimo jiné oblékají i extraligový hokejbalový dres Berouna a jsou to několikanásobní mistři Světa v hokejbale s juniroským reprezentačním týmem.