Konečně! Klášterec doma porazil Písek

Po první vlaštovce úspěchu v Řisutech zabodovali klášterečtí hokejisté konečně také na domácím ledě. V těžkém utkání proti IHC Písek vedli už po třiačtyřiceti vteřinách hry a první třetinu dokonce vyhráli 3:1. Jaroslav Buchal proměnil trestné střílení a pátou branku poslal do prázdné písecké branky Řepík, když hosté v závěru utkání nezvládli power-play.
18. října 2008 | 17:00 | Zimní stadion Klášterec nad Ohří
5:3
3:1, 0:0, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Palubjak (Kotrouš, Suk), 6. Moro (Hartman), 11. Palubjak (Suk, Kadlec), 52. Buchal (trestné střílení), 60. Řepík (Buchal) - 4. Novák (Vondřich, Ježek), 55. Novák (Vondřich, Ježek), 59. Vondřich (Procházka, Míka). Rozhodčí: Dundr - Podracký, Anresev. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Střely na branku: 33:38.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Zmeškal, Kocek, Loučka, Koblitz, Lang - Pražák, Buchal, Řepík, Kadlec, Kotrouš, Suk, Novák, Novotný, Malát, Hartman, Moro, Krpenský

Písek: Pinkas (Kubiš) - Burkoň, Svoboda, Procházka, Kalečík, Martinka, Kříž - Bláha, Míka, Pitel, Mošovský, Hovora, Novotný, Ježek, Vondřich, Novák, Nikodém

Domácí se do hostů z Písku pustili s chutí hned od začátku. Už ve dvaadvacáté vteřině se písecký brankář Pinkas zapotil, když mu klášterecký útok zamotal hlavu i betony. Za dalších jednadvacet vteřin se překvapivou střelou zpoza obránců trefil za Pinkasova záda Lukáš Palubjak a v hledišti kláštereckého zimáku vybuchla vlna nadšení. Tu ovšem zchladil o tři minuty později Vladimír Novák, když využil zmatku před Damaškovou brankou a srovnal na 1:1. Jenže uplynuly dvě minuty a domácí fanoušci opět propukli v jásot. Martin Hartman našel před píseckou brankou úplně volného Miroslava Mora a ten zvýšil na 2:1 pro domácí. Překvapivě rychlý hokej, který domácí hráči v první třetině předváděli jistě potěšil všechny fanoušky, stejně jako třetí gól, který padl osmatřicet vteřin po desáté minutě zápasu. Klášterečtí vybojovali puk v rohu kluziště, Lukáš Palubjak vypálil od modré a písecký gólman Pinkas, kterému vadili ve výhledu nejen domácí, ale i vlastní hráči, kapituloval potřetí. To už na něho bylo až dost a v brance ho ihned vystřídal náhradní brankář Filip Kubiš. To bylo také vše podstatné, co se odehrálo v první části hry.

V té druhé tempo znatelně ochladlo a bylo to znát nejen na výkonu obou celků, ale také na skóre, které se nezměnilo, takže do posledního dějství se vstupovalo za stavu 3:1 pro domácí.

První desetiminutovka prakticky kopírovala vývoj druhé třetiny, poslední minuty se však začaly dít věci. V polovině dvaapadesáté minuty faulovali písečtí před Kubišovou brankou Martina Kadlece a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil Jaroslav Buchal a bez zbytečných cavyků vymetl růžek písecké branky nad Kubišovým ramenem. Vedení 4:1 vypadalo osm minut před koncem jako bezpečný náskok. Písek však nebyl soupeřem, který by se jen tak vzdával. V pětapadesáté minutě podcenili klášterečtí obránci nenápadnou šanci Vladimíra Nováka, který lehce prošel až před Damaškovu branku a lehkou střelou kláštereckého brankáře překonal. Skóre 4:2 ještě nevypadalo pět minut před koncem utkání nijak hrozivě, barva však slezla z tváří fanoušků v devětapadesáté minutě. Písek při přesilovce ještě odvolal brankáře a převaha šesti proti čtyřem se hostům vyplatila. Jiří Vondřich snížil na 4:3 a Klášterec čekala horká minuta a půl. Patnáct vteřin před koncem zápasu ovšem hosté přecenili moc power-play. Ač v šesti, nedokázali uhlídat Buchala, který krásně uvolnil Libora Řepíka a ten celkem s přehledem uzavřel skóre zápasu na 5:3 pro Klášterec.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda, trenér HC Klášterec – Tak konečně jsme ve čtvrtém domácím zápase vyhráli. Navíc si myslím, že jsme hráli docela pěkný hokej, takže se to divákům muselo líbit. Pravda, měli jsme výpadek ve druhé třetině, ty nám nějak nejdou, budeme se muset na ně zaměřit. Především však musím poděkovat všem hráčům za výkon, který předvedli, hráli perfektně a obětavě.

Jaroslav Buchal – My jsme chtěli navázat na ten výkon, který jsme podali v Řisutech, a v první třetině se nám to myslím povedlo. Ve druhé třetině jsme chtěli hrát ze zatažené obrany, ale zjistili jsme, že tenhle styl nám moc nevyhovuje. Nakonec jsme to v poslední třetině znovu otočili, pak trochu zdramatizovali, ale nakonec dotáhli do vítězného konce a jsme za to moc rádi. A to trestné střílení? Já nejsem při trestném střílení nervózní, jen jsem si dával pozor, abych nenechal puk za sebou, jako se mi to tady nedávno povedlo. Tentokrát jsem to nenechal náhodě a vzal to forhendem.

Pavel Damašek, brankář – Dneska nám především vyšel začátek, když jsme dali tři rychlé góly. To bylo důležité, pak už jsme si to uhlídali, kluci to ubránili a vyšlo to. Jsme hlavně rádi kvůli divákům, kteří nám fandí.

Zbyněk Spitzer – Přesně jak říkal Damy, perfektně nám vyšla první třetina. Ve druhé nás Písek dost zatlačil, ale hlavně díky Damymu, který nás držel, jsme měli chuť k vítězství. Důležité je, že se začínáme zvedat a uvidíme, jak to bude dál.