Junioři neudělali v Klášterci ostudu

Už pět minut před šestou klášterečtí hokejisté nervózně přešlapovali na modré čáře nabuzeni k prvnímu letošnímu duelu. Jubilejní padesátou sezónu zahájili přítelským střetnutím proti regionálnímu rivalovi z Kadaně. Soupeř přijel podle očekávání s nejmladšími hráči, kteří měli poslední možnost ukázat své kvality a porvat se o místo v prvoligovém celku.
10. srpna 2007 | 18:00
4:2
2:1, 0:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Loučka (Zika), 15. Řezníček ( Zika, Kotrouš), 41. Pokorný, 48. Hartman (Novotný) - 4. Bauer Jan (Bauer Jakub), 24 Vrtek (Kýhos). Rozhodčí: Froněk - Rozlílek, Šerý. Vyloučení: 14:13, navíc Ambrož (KNO) 10 OT, Zika (KNO) 10 + OK - Hertl (KAD) 10 OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Řezníček, Znojemský , Ambrož, Pokorný, Iterský, Unger, Fiala, Babka. Kotrouš, Zika, Panocha, Řepík,Novák, Suk, Růžek, Diviš, Šedivý, Novotný , Hartman

Kadaň: Tichý - Hlubuček, Sedláček, Kocek, Mašek, Chotaš, Všetečka, Satora, Bauer Jakub, Bauer Jan, Hertl, Kýhos, Kašpárek, Tenkač, Kadlec, Vrtek, Krpenský, Hlusička, Gellner, Chyba

Nikdo z příchozích asi nečekal, že uvidí hokej na ligové úrovni, a tudíž nemohl být příliš překvapen tím, co se odehrávalo na ledě. Na kláštereckém celku bylo znát, že hraje první utkání nového ročníku. Sehraně působila osvědčená dvojka Babka, Kotrouš, které perfektně doplňoval Zika. Nutno konstatovat, že světlé okamžiky byly k vidění také ve hře ostatních formací. Dá se předpokládat, že až se tým sehraje, mají se fanoušci na co těšit. Po odchodu Radka Nerada nastoupil s kapitánským "Céčkem" na hrudi Václav Pokorný. Možná naposledy vedl tým do zápasu jako kapitán jeho protějšek Michal Hlusička. Třiadvacetiletý útočník byl nejstarším hráčem výběru, který do Klášterce zavítal.

Hostující gólman Tichý se ani nestihl vzpamatovat, když kolem něj prolétl puk po střelách Kotrouše a Panochy. Kadaňští se ale nenechali zatlačit do defenzivy a ve 4. minutě se z gólu radovali sourozenci Bauerovi. Jakubovu přihrávku proměnil v gól Jan Bauer. V 7. minutě bylo znovu rušno před Damaškovou brankou. Nenechavý Kadlec si vyskakoval na strážce domácí svatyně, ale jeho horkou hlavu zchladil obránce Loučka. Domácí si na svou příležitost počkali. V poslední vteřině desáté minuty pokořil Tichého třetí dorážkou Jakub Loučka. O pět minut později se domácí dostali do vedení. Šest vteřin početní převahy potřebovali k tomu, aby potrestali vyloučení Chotaše. Hned v prvním utkání se gólem v kláštereckém dresu uvedl Ladislav Řezníček. Nuda nebyla ani na druhé straně. Damašek se pořádně zapotil, když na něj dotírala trojice mladíků. Po střelách Krpenského a Kadlece poslal Vrtek puk Damaškovi mezi betony. Do branky ale kotouč neproklouzl. V závěru třetiny poslal rozhodčí domácí do tří a Kadaň vstupovala do druhé dvacetiminutovky s výhodou dvou hráčů v poli navíc.

V oslabení pobavil soupeře brankář Damašek, naopak spoluhráčům při jeho akrobacii za brankou musela tuhnout krev v žilách. Ve 24. minutě jej pak střelou z ostrého úhlu překvapil Vladislav Vrtek. V polovině utkání proklouzl mezi kadaňskými obránci Karel Novotný. I když se po zakončení svého sóla radoval, rozhodčí rozpažil a ukázal pouze na tyč Tichého branky. Ve druhé polovině utkání začal úřadovat hlavní rozhodčí, který si ani v přátelském duelu nebral servítky. Nejprve si Ambrož poseděl na tresté lavici o deset minut déle než bylo nutné, vzápětí musel předčasně pod sprchu Zika. Kadaňští ale ani druhou dvojnásobnou přesilovou hru nevyužili. Minutu před odchodem do kabin se z další branky radoval Kotrouš, rozhodčí ale ani tentokrát Klášterecké nepotěšil. Ještě před Kotroušovým zakončením fauloval u kadaňské střídačky Diviš.

V úvodu třetí třetiny vrátil Klášterci po samostatné akci vedení Václav Pokorný. Při další akci se blýskl Tichý, který díky pohotové lapačce nedovolil skórovat Divišovi. Ve 48. minutě radostí vyleštil plexisklo před diváky Martin Hartman, který přidal čtvrtou branku. Na druhé straně mohl skórovat druhý z bratří Bauerů. Jeho střelu z otočky ale Damašek se štěstím kryl. Závěrečné minuty už žádnou větší gólovou šanci nepřinesly a Klášterec tak porazil mladý Kadaňský tým 4:2.

Ohlasy trenérů

Viktor Lukeš (trenér HC Klášterec): Bylo znát, že se jedná o první zápas, a to především na začátku utkání. Hráči byli trochu nervózní, protože se chtěli předvést předvést jak přede mnou, tak před publikem, ale ubojovali to, za což jsem rád. Trošku mě zklamal rozhodčí, protože šlo o přípravný zápas. Myslím, že nebylo nutné udělovat desetiminutové tresty nebo tresty do konce utkání.

Miroslav Novák (trenér SK Kadaň):
K dnešnímu utkání jsme nastoupili pouze s hráči, kteří bojují o sestavu v SK Kadaň. Zkušené hráče jsme nechali odpočívat. Ti hráči, co hráli dnes, vlastně hráli spolu vůbec poprvé. Nesehranost byla určitě vidět. V předchozích zápasech jsme měli týmy namíchané, zkušenější hráli vedle mladých. Dnes jsme chtěli vyzkoušet, kdo na 1.ligu má a kdo ne. Hráči museli tvořit sami, nemohli se schovávat za zkušenosti druhých a myslím si, že nám to hodně napovědělo. Zápas pro nás začal velice slibně, dostali jsme se rychle do vedení, jenže přišlo pár vyloučení a zkušení hráči soupeře toho využili. Na nás byla vidět i velká nervozita z toho, že hráči věděli, že se rozhoduje o bytí a nebytí v týmu. Ale i přesto si myslím, že měli na to Klášterec porazit, ale bohužel. S výsledkem spokojen nejsem, ale ukázalo se to, co jsme potřebovali vědět.