Klášterečtí ztratili dobře rozehraný zápas

Utkání proti kolínským Kozlům začalo pro Klášterec výborně, ale skončilo neslavně. Na jeho průběhu se dost podepsali rozhodčí, kteří především na začátku kouskovali hru stížnostmi na mlhu vznášející se nad ledem.
20. září 2014 | Klášterec nad Ohří
4:7
2:2, 2:1, 0:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1´ Freiberg (Jáchym, Mála), 1´ Hrdlička (Nguyen, Hammerbauer), 21´ Mála (Jáchym, Loučka), 36´ Dobrovolný (Freiberg). Vyloučení: 8:5.

Klášterec nad Ohří: Kaššák - Loučka, Žižka, Strejček, Dobrovolný, Váňa, Freiberg - Mála, Jáchym, Hrdlička, Hammerbauer, Nguyen, Diviš, Toman, Schönauer, Toman.

SC Kolín: Moravec (Sejpal) - Hanzl, Pácal, Pýcha, Skokan, Muláček, Klíma, Kulhánek, Nedbal - Frolík, Šafránek, Jankovský, Malý, Valášek, Šifta, Veselý, Mejzr, Zumr, Ježek, Semirád, Hlavatý.

Domácí začali skvěle. Už po čtrnácti sekundách se před Moravcovu branku natlačil Petr Freiberg a Klášterec vedl nad kolínskými kozly 1:0. Uplynulo pětadvacet sekund, když se k Lukáši Hrdličkovi odrazil puk od zadního mantinelu a klášterecký hráč přesně trefil mezeru mezi tyčí a Moravcovým ramenem. Zaskočení kozlíci se v prvních minutách utkání téměř nedostali před Kaššákovu branku. Naopak na začátku 5. minuty mohli domácí vést už o tři branky. Do samostatného úniku se dostal Michal Žižka, ale na Moravce nevyzrál. Na konci 9. minuty se před Kaššáka probojovali také hosté, ale domácí gólman si se slabou střelou s přehledem poradil. Což ovšem neplatilo o akci hostů na začátku 11. minuty. Malý s Pýchou rozebrali kláštereckou obranu a na bekhendovou střelu Milana Valáška zareagoval Kaššák pozdě. Ve 14. minutě mohli domácí navýšit svůj náskok, ale namísto puku skončil v brance Martin Diviš. V 17. minutě zapomněla obrana na Martina Ježka, který z prostoru mezi kruhy pohodlně vyrovnal na 2:2.

Také do druhé třetiny vstoupili domácí výborně. Ve 41. sekundě se z takřka nemožného úhlu trefil František Mála a Klášterec opět vedl o gól. Jednobrankový náskok bránili domácí úspěšně deset minut. A Kaššák musel několikrát zasahovat v nepříjemných situacích. Dokázal zlikvidovat i samostatný nájezd Jana Veselého na konci 29. minuty. Jenže ve 30. minutě byl i klášterecký brankář krátký na střelu Jana Veselého při dvojnásobné přesilovce. Už o šest minut později bylo všechno jinak. Před Moravcovu branku si nabruslil David Dobrovolný a domácí se znovu ujali vedení. Do kolínské branky nastoupil náhradní gólman Martin Sejpal, ale pro domácí to byla bohužel poslední trefa do sítě hostů.

Nástup do poslední třetiny vyšel lépe hostům. Už ve 42. minutě napřáhl z pravého kruhu Václav Jankovský a kozlíci vyrovnali na 4:4. Popáté kapituloval Jan Kaššák ve 44. minutě, když hosté využili další přesilovku. U tyče si na ideální přihrávku počíhal Dominik Zumr a Kolín se poprvé v zápase ujal vedení. V 50. minutě hosté již poněkolikáté rozebrali domácí obranu a puk chvíli tančil těsně před brankovou čarou. Opravdový gól ovšem padl až o sedm minut později. Domácí obrana zapomněla před brankou na Milana Valáška a Kolín vedl už 6:4. Posedmé dopravili hosté puk do prázdné sítě, když se domácí neúspěšně pokusili o power-play.