Druhé přátelské utkání nevyšlo

Ke druhému přátelskému utkání si Klášterečtí pozvali prvoligového nováčka Baník Most. Zatímco hosté přijeli v nejsilnější sestavě, domácí chtěli prověřit především nováčky v kádru, což bylo znát hlavně v úvodu utkání, kdy Klášterec pětkrát inkasoval. Od dvacáté minuty už nebyl rozdíl mezi oběma celky tak propastný, přesto domácí odešli poraženi vysoko 1:8.
14. srpna 2007 | 18:00
1:8
0:5, 0:0, 1:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 48. Řepík (Znojemský, Zika) - 4. Metlička (Koláček), 6. Nekvinda (Nedrda, Plaček), 7. Koláček (Metlička), 13. Divíšek (Krátký, Plaček), 16. Krátký ( Divíšek, Nedrda), 45. Martínek (Koláček), 52. Zaťovič (Baran, Urban), 60. Baran (Urban, Krátký). Rozhodčí: Froněk - Sichrovský, Šerý. Vyloučení: 13:14, navíc Moro (KNO), Kout (KNO), Charousek (MST) všichni TS, Suk (KNO) 10 OT + OK, HArtman (KNO) OK, Krátký (MST) 10 OT, Buďa (MST) 5+OK. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Znojemský, Ambrož, Pokorný, Iterský, Unger, Řezníček, Loučka, Panocha, Řepík, Zika, Suk, Růžek, Diviš, Šedivý, Novotný, Hartman, Moro, Toman, Kout, Kotek

Mostečtí Lvi: Slipčenko - Martínek, Charousek, Prošek, Nosek, Szakal, Suchánek, Plaček, Krátký, Plachý, Koláček, Metlička, Buďa, Gergel, karli, Urban, Baran, Zaťovič, Nekvinda, Divíšek, Nedrda

Klášterečtí se ani nestihli vzpmatovat a Damašek už se koupal. Ve vlastním oslabení ujel Pavel Metlička a trefil roh klášterecké branky. O dvě minuty později se v Damaškově brankovišti nejlépe zorientoval Jan Nekvinda. Vzápětí se Mostečtí radovali znovu. Tentokrát Damaška prostřelil Kamil Koláček. To ale nebylo všechno. Ve 13. minutě ještě zvýšil Jan Divíšek a téměř okamžitě za nad Damaškovou brankou znovu stahovala mračna, tentokrát v podobě trestného střílení. Kamil Koláček ale jako by chtěl ušetřit domácího brankáře od ještě větší potupy, téměř jeho svatyni neohrozil. Puk skončil mimo. V 16. minutě se ale do kotouče opřel Petr Krátký a vše se mu klidilo z cesty. Na okamžik to vypadalo, že i hlavnímu rozhodčímu se zželelo domácího celku a za zákrok Kamila Charouska daroval šanci ke skórování také Klášterci. Ani Lukáš Zika se při trestném střílení příliš nepředvedl a taktéž nezakončil.

Ve druhé třetině se domácí konečně probrali z letargie a zdálo se, že by nemuselo dojít k debaklu. Největší šanci promarnil Karel Novotný, který ve vlastním oslabení ujel mosteckým obráncům, ale zřejmě s neuvědomil, že SLipčenko má obrácený gard, a puk poslal přímo do připravené lapačky.

V úvodu třetí třetiny hosté ještě zvýšili. Po střele Petra Martínka se Damaškovi až zamotala hlava. Ve 48. minutě se konečně zaradovali také žlutomodří. Libor Řepík proklouzl mezi obránci a vyšachoval ze hry i Slipčenka. To byl však pouze jediný úspěšný pokus kláštereckých hokejistů. Hosté přidali ještě dvě branky. Trefili se Martin Zaťovič a půl minuty před koncem utkání uzavřel skóre Milan Baran

Ohlasy trenérů

Ladislav Kolda trenér HC Baník Most:

Naším cílem bylo dát co nejrychleji góly, abychom ten zápas včas rozhodli. První třetině se nám povedla, ale ve druhé jsme trošku polevili a domácí zvýšili důraz, takže ta třetina nebyla moc dobrá, čemuž napomohla i ta vyloučení. Ve třetí dvacetiminutovce se nám zase povedlo vstřelit nějaké ty góly. Pro obě mužstva byla hodně nepříjemná ta vyloučení, myslím, že to hokeji spíš uškodilo, že se nehrálo 5 na 5, takže z tohohle hlediska spokojeni nejsme, jinak se zápasem ano, myslím, že splnil charakter přípravného zápasu. Přesilovky jsme nevyužili tak, jak jsme chtěli, zlepšit musíme i oslabení, ty jsme někdy hráli moc staticky.

Viktor Lukeš trenér HC Klášterec nad Ohří:

Začali jsme trošku jinak než s Kadaní, samozřejmě že soupeř byl jiný než Kadaň. Mysleli jsme, že to přijde samo a hráli jsme trochu jiný hokej, ale ono to samo nepřišlo a soupeř nás potrestal. Nebýt Pavla (Damaška pozn. red.) tak jsme těch gólů dostali deset. V první třetině už jsem hledal ručník, abych ho tam mohl hodit, ale od druhé třetiny se to zlepšilo, začali jsme se soupeřem bruslit a dodržovat to, co jsme si řekli. Vytvořili jsme si i nějaké šance, ale mostecký gólman chytal výborně. V poslední třetině už to byl myslím vyrovnaný zápas. Zase jen škoda těch vyloučení. Myslím, že udělovat tresty do konce utkání, je v přátelském zápase zbyečné. Nemyslím, že by nás trápila koncovka, hráči si potřebují začít věřit. Byli dost opatrní, protože Most má velké beky, takže z naší strany to byl spíš respekt. Co se týče přesilových her, nechal jsem hráče hrát tak, jak jsou zvyklí, a byli tam vidět nějaké zmatky, hlavně v té přesilové hře 5 na 3, kdy se nedokázali dohodnout, aby praváci šli doleva a leváci doprava. Na tom budeme muset zapracovat, ale do začátku soutěže je ještě čas.