Klášterec prohrál ve Slaném s řisutskými Buldoky

I když bylo utkání mezi Buldoky z Řisut a kláštereckými hokejisty vyrovnané, kýžený rozhodující krůček k vítězství nakonec učinili domácí. Při Iblově vyrovnávací brance na 3:3 sice Damašek reklamoval zakázené uvolnění, na výroku rozhodčího již ale nemohl nic změnit. V poslední třetině pak domácí zvrátili zápas především díky dvojici Hegenbart - Scherzl, která připravila branku nejprve pro Ullrycha, vzápětí pak pro Procházku. Hosté ještě dokázali snížit, ale ani závěrečná power play je k bodovému zisku nedovedla. Řisuty porazily Klášterec 5:4.
14. února 2007 | 18:00
5:4
1:1, 2:2, 2:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 11. Suchý (Lapáček, Kos), 33. Scherzl (Ibl), 34. Ibl (Klaus, Landa), 46. Ullrych (Hegenbart, Scherzl), 50. Procházka (Hegenbart, Scherzl) - 16. Diviš (Novák), 25. Novák (Diviš), 29. Diviš, 54. Řepík (Suk). Rozhodčí: Nečas - Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6, navíc Mádl (RIS) 5+OK, Zika (KNO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

HC Řisuty: Novák - Aschenbrenner, Košák, Fiala, Mádl, Trachta, Procházka, Klaus, Kos, Ullrych, Hegenbart, Landa, Ibl, Lapáček, Macháček, Pištej, Scherzl, Suchý, Šelicha, Fiala

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Pokorný, Kuncl, Ambrož, Loučka, Znojemský, Novák, Novotný, Diviš, Babka, Zika, Šedivý, Chyba, Řepík, Suk, Palubjak, Panocha

Utkání Klášterce a Řisut se v ničem nelišilo od předchozích soubojů. Utkání mělo náboj od samého začátku až do poslední vteřiny. JAko první se ze vstřelené branky radovali domácí. Damaška překonal Dominik Suchý. V modrožlutém ale úřadovala na druhé straně nově poskládaná dvojice Novák - Diviš a právě Martin Diviš v 16. minutě vyrovanal.

Po příchodu z kabin tak oba celky začínaly od začátku. Úvod druhé třetiny přál hostujícímu celku. Znovu se předvedl prní útok. Ve 25. minutě zvýšil Ondřej Novák, Ve 29. přidal třetí gól Klášterce Martin Diviš. Domácí se chytli příležitosti po polovině odehraného času. Ve 33. minutě nejprve snížil Jiří Scherl. O půl minuty později rozhodčí nechali pokračovat hru, přestože se domácí provinili zakázaným uvolněním. Damašek přestal být ostražitým a pro Josefa Ibla nebyl problém zakončit do odkryté klášterecké klece. Přestože se hostující brankář přel s rozhodčími o regulernost vyrovnávací branky, byl gól uznán. Už tak vyhecované utkání se ještě přiostřilo ve 36. minutě. Potyčka mezi domácím kapitánem Mádlem a hostujícím Zikou byla zakončena pětiminutovým trestem pro hráče Řisut. Ten se totiž srazil svého soupeře k zemi a nesportovně jej zezadu několikrát udeřil pěstí do hlavy.

V poslední třetině se skóre měnilo ještě třikrát. Nejprve se svému soupeři hned dvakrát vysmála dvojice Scherzl - Hegenbart. Ti připravili tutovky pro Tomáše Ullrycha a Vojtěcha Procházku, kteří oba zakončovli do prázdné brány. Na druhé straně se pobavil Libor Řepík, který hodnocu chvíli držel puk za Novákouvou brankou, aby jej poslal odrazem o brankářovu výstroj do sítě. Necelé dvě minuty před koncem zvýšil šanci hostí na vyrovnání autor pátého gólu Buldoků Procházka, který se nechal vyloučit za zdržování hry. Ani přesilová hra, ani následná power play ale hostům štěstí nepřinesly. Řisuty porazily Klášterec těsně 5:4.