Do nového roku vstoupil Klášterec vítězstvím

Vstup do nového roku se kláštereckým hokejistům vydařil. Přestože k utkání nastoupily pouze tři kompletní lajny a dva brankáři, nedali domácí Buldokům příliš prostoru a hned od úvodního buly ovládli led. Druhá třetina patřila hostům, kteří se po přestávce dostali do tempa a vytvářeli nebezpečné akce, ale pouze jediná z nich byla zakončena brankou. Ve třetí třetině hrály oba týmy vyrovnaně, ale Buldoci už nedokázali stáhnout náskok kláštereckého týmu. Utkání tedy skončilo výhrou domácího celku 5:3
3. ledna 2007 | 18:00
5:3
4:1, 0:1, 2:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 1. Soukup (Hahn), 9. Babka (Březina, Kuncl), 15. Zika (Kuncl, Březina), 15. Soukup (Kotrouš), 56. Babka (Zika) - 4. Ullrycch (Klaus), 31. Klaus (Aschenbrenner), 57. Scherzl (Kasík, Mádl). Rozhodčí: Zubzanda - Havelec, Fiala. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:26

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Kuncl, Březina - Ambrož, Znojemský - Soukup, Hahn, Diviš - Babka, Kotrouš, Zika - Řepík, Novotný, Suk

HC Řisuty: Novák - Aschenbrenner, Kašák - Fiala, Mádl - Janega, Trachta - Procházka, Kasík - Ullrych, Klaus, Landa - Ibl, Lapáček, Bělka - Pištěj, Scherzl, Suchý - Kos, Fiala, Šelicha

Po půl minutě hry rozvlnil síť za Novákovými zády Jan Soukup, který z nájezdu 2 na 1 zúročil Hahnovu přihrávku. Damašek na druhé straně bravurně zlikvidoval šance Suchého a Klause, kteří se po chybách domácí obrany ocitli sami na dosah kláštereckého brankoviště. Třetí na vlas stejná akce hostujícího celku už ale byla korunována gólem. Ve vlastním oslabení se prosadil Tomáš Ullrych. Domácí mohli jít do vedení v 8. minutě po nenápadné akci dvojice Hahn – Diviš. Puk ale prolétl těsně podél tyčky. Trefil se až o minutu později Milan Babka . Ve 14. minutě byl před řisutskou brankou faulován Hahn. Neodpustil si ale oplácení a za úder hlavou musel předčasně do kabiny a domácí dohrávali ve čtrnácti. V oslabení 3 proti 4 se odrazil puk od brusle Lukáše Ziky za záda překvapeného Nováka a Klášterečtí vedli již 3:1. O půl minuty později ujel Jan Soukup, ale díky včasnému zákroku vracejícího se obránce nestihl přesně zakončit. Po dorážce Václava Kotrouše zůstal puk ležet v brankovišti, a zatímco se hostující beci předčasně vzpamatovávali ze zažehnání hrozícího nebezpečí, doklepl Soukup kotouč do prázdné klece. Od debaklu buldoky zachránilo pouze nepřesné zakončení Davida Suka, který v samostatném nájezdu na Nováka nevyzrál. Několik vteřin před první sirénou se strhl úrputný boj o puk v Damaškově brankovišti. Zběsilé máchání hokejkami ale k posunutí kotouče za brankovou čáru nevedlo, za zasažení spoluhráče navíc museli dva z aktérů na trestnou lavici.

V druhé třetině viděli diváci pouze jedinou branku, a to v síti domácího brankáře. Hosté měli v prostřední dvacetiminutovce více šancí, ale Damašek dlouho odolával. Nepustil za svá záda střelu Ullrycha, ani Iblův nájezd. V polovině zápasu ale Zika v oslabení vyhodil puk z obranné třetiny až na soupeřovu střídačku a Klášterečtí museli čelit dvojnásobné přesile. Zkušený Aschenbrenner ale připravil gólovku pro Václava Klause, a ten se nemýlil. V pokračujícím oslabení 4 proti 5 ujeli Babka s Kotroušem. Vyšachovali ze hry oba dotěrné obránce i brankáře Nováka, v zakončení do prázdné brány jim ale zabránil hvizd rozhodčího signalizující vyloučení. S ubíhajícím časem bylo na domácích znát stále větší únavu. Sáhli si na dno svých sil a se sebezapřením dotáhli utkání do vítězného konce.

Buldoci ale vycítili šanci a zuby nehty se rvali o každý centimetr ledu. Největší šanci stáhnout náskok měl v 54. minutě Landa, ale Damašek jeho zrádnou střelu pohotově vyrazil betonem. Z gólu se už už radovali také hráči ve žlutých dresech. Očividné posunutí brankové konstrukce předtím, než kotouč překročil čáru, ale znamenalo rozpažení hlavního rozhodčího. Hosté si sice mohli oddechnout, ale k životu je o dvacet vteřin později probral, tentokrát již regulérní, gól. Pavouky v Novákově brance vymetl Milan Babka. Než se stihli Buldoci vzpamatovat, řítil se na Nováka znovu osamocený David Suk. Tentokrát již stihl zakončit, ale brankář skryl puk v lapačce. Novák se v závěru utkání rozchytal a Zikův jasný gól zneškodnil akrobatickým zásahem. Radost domácím trochu pokazil Jiří Scherzl, který v 57. minutě snížil na konečných 5:3 z podobné situace, z jaké padl i první gól Buldoků.