Oslabení v nastaveném čase stálo Klášterec body

Do zápasu s tabulkovým sousedem, Predátory z České Lípy, nastoupili domácí hráči s nadějí, že případná výhra by mohla znamenat páté místo v tabulce 2. ligy. Průběh zápasu ovšem tak vysokým ambicím neodpovídal, ačkoli po první třetině vedl Klášterec 1:0. Jaroslav Buchal vyrovnal na 3:3 až pět minut před koncem zápasu a všem fanouškům spadl kámen ze srdce. Jenže v prodloužení "zaúřadoval" hlavní rozhodčí a vypískal hostům výhru a jisté dva body.
18. února 2009 | 18:00
3:4p
1:0, 0:2, 2:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Ton (Buchal), 50. Ton (Stehlík, Kramár), 55. Buchal (Palubjak) - 24. Šesták (Oliverius), 28. Šesták (Oliverius, Varga), 48. Šesták (Oliverius), 62. Oliverius (Šesták). Rozhodčí: Florian - Fiala, Gerát. Vyloučení: 9:12, navíc Buchal 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:30.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Ambrož, Kocek, Kramár, Zmeškal, Boguský - Bečvář, Buchal, Ton, Kalinovič, Kotrouš, Řepík, Pražák, Stehlík, Freiberg, Novák, Novotný, Krpenský.

Česká Lípa: Matoušek (Jiráček) - Svoboda, Šulc M., Cafourek, Petrmichl, Formánek, Klouček, Krupka - Kučera, Šesták, Oliverius, Šulc J., Hudíček, Musil, Plichta, Nekvinda, Růžek, Kašťák, Varga, Preussler, Peřina.

Klášterečtí vstoupili do zápasu podobně jako tomu bylo v několika předchozích duelech. Už ve třetí minutě se rozezvonila tyč Damaškovy branky.V prvních deseti minutách se domácí hráči proti zkušenějším hráčům soupeře těžko prosazovali. Boguského nepřesná rozehrávka v obranném pásmu skončila na hokejce Jana Šulce, který pronikl až před Damaška, ale pálil těsně nad. V 10. minutě se ozvala také kontstrukce Matouškovi branky. V přesilové hře se do tyče trefil od modré Zmeškal. Domácím se podařilo vymanit z úvodního tlaku soupeře a ve 14. minutě Buchal v přesilové hře zkušeně podržel a Karel Ton jeho riskantní přihrávku z první zavěsil. Hosté mohli hned dvakrát srovnat v 17. minutě. Po vyhraném buly pálil od modré Šulc a Damašek přes klubko hráčů neviděl. Puk prolétl těsně kolem levé tyče. Téměř vzápětí se klášterecká obrana znovu zamotala a před Damaškem se znovu objevil v první třetině velmi aktivní Šulc.

Ve druhé třetině hosté ještě zvýšili rychlost a Klášterečtí měli co dělat, aby vysokému tempu hry stačili. Hned v úvodu druhé dvacetiminutovky se před Damaškem objevil po samostatné akci Jan Nekvinda, a to ve vlastním oslabení. Klášterecký brankář ale jeho pokus kryl. Další akce v oslabení už hostům přinesla vyrovnání. Oliverius vyslal na zteč Jakuba Šestáka. Ten si poradil s oběma obránci a zakončil k protější tyči. I v dalších minutách se měl Damašek co ohánět. Oliverius vytáhl kláštereckého gólmana daleko z branky, ale nakonec ze souboje vyšel vítězně gólman. Téměř okamžitě ale Oliverius rozehrál další akci, na jejímž konci stál znovu českolipský kapitán Jakub Šesták. Ve 33. minutě pomohla kláštereckému brankáři po střele Mojmíra Musila podruhé v zápase tyč. Klášterec promeškal šanci na vyrovnání, když nedokázal využít přesilovou hru 4 proti třem, ani následnou výhodu dvou mužů v poli. Neuspěl ani Řepík, kterému v poslední minutě sjel sjel puk před zakončením do odkryté Matouškovy klece.

Do třetí třetiny nastoupili Klášterečtí jen se třemi útoky a na ledě jako by se objevil úplně jiný tým. Tentokrát to byli oni, kdo diktoval tempo hry. V úvodu třetiny s přehledem ustáli dvojnásobné oslabení, po otevření hry ale občas zapomněli na zadní vrátka a zkušení Oliverius poslal českolipskému kapitánovi třetí gólovou přihrávku. Ve 48. minutě tak Jakub Šesták završil hattrick. V 50. minutě vykřesal Klášterci naději na bodový zisk přesilovkový střelec Karel Ton, který si tentokrát po Stehlíkově přihrávce sjel mezi kruhy. Spálená tutovka z 51. minuty pak Klášterecké musela mrzet dvojnásob. Po chybě v defenzivě hostí se před Matouškem zjevil osamocený Novák. Puk mu ale sjel z hokejky a pohotový Buchal mířil jen vedle odkryté branky. Vyrovnání přišlo o tři minuty později. Kdy Jaroslav Buchal v přesilové hře Matouška z otočky překvapil.

Rozhodující moment přišel v 62. minutě. Zahákovaný Pražák přifilmoval svůj pád a rozhodčí potrestal dvěma minutami pouze kláštereckého hráče. Pro Šestáka s Oliveriem nebyl problém nabídnutou přesilovou hru čtyř proti třem využít a už po šestnácti vteřinách hry vystřelil České Lípě druhý bod Michal Oliverius.