Bláznivá přestřelka v Bílině vyšla vítězně pro Klášterec

Dnešní utkání v Bílině přineslo divákům porci hned třinácti branek. V první třetině viděli diváci 4 branky - tři do domácí sítě a jednu do té klášterecké. Ve druhé třetině se s brankami roztrhl pytel a padlo jich hned sedm. Tentokrát se 4x prosadil Klášterec a 3x Bílina. Po těchto dvou bláznivých třetinách se ta poslední odehrála relativně v klidu, když už se obě mužstva radovala pokaždé jednou. Na klášterecké straně byli nejpilnější sběrači kanadských bodů Martin Kalinovič a Libor Řepík kteří nasbírali oba 4 body (2+2).
18. ledna 2014 | 17:30 | Bílina
5:8
1:3, 3:4, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 20. Bittner (Havlůj), 21. Malec (Havlůj), 30. Procházka (Andres), 34. Bittner, 58. Procházka (Andres) – 7. Jáchym (Žižka), 9. Řepík (Jáchym, Kalinovič), 13. Toman (Diviš), 23. Schönauer (Mašek, Toman), 24. Kalinovič (Řepík), 28. Kalinovič, 32. Řepík (Kalinovič), 48. Loučka (Řepík)

HC Draci Bílina: Nechvátal (13. Holzer, 48. Nechvátal) – Havlůj, Polák, Bittner, Kunrt, Pozděna, Dostál, Brettschneider, Sager – Andres, Procházka, Kýhos – Smolík, Jirkovský, Malec – Hrdlička, Böhm, Palaščák – Bezpalec. Trenér: Vladimír Machulda.

Klášterec nad Ohří: Damašek – Koblitz, Mašek, Loučka, Kuncl, Štrach, Žižka, Diviš, Toman, Schönauer, Neuman, Procházka, Váňa, Řepík, Jáchym, Kalinovič. Trenér: Michal Jäger.

Utkání bylo zahájeno ve svižném tempu na obou stranách, aktivnějším týmem byl v prvních minutách domácí celek HC Draci Bílina, ale bez gólového využití. V 7. minutě se tak skóre měnilo, ale na straně druhé, když Žižka našel volného Jáchyma a ten překonal Nechvátala v brance Draků. V 9. minutě se znovu radovali hosté, když chyby obrany využil Řepík a Klášterec šel do dvoubrankového vedení. Ve třinácté minutě se hosté trefili potřetí a brankář Nechvátal přenechal své místo Holzerovi. Ten ihned musel ukazovat své umění a připsal si několik těžkých zákroků. V závěru třetiny rozehráli Draci přesilovku 5 na 3 a Bittner snížil na 1:3. Z druhé dvacetiminutovky uběhlo 21 vteřin a bylo to pouze o gól, když se trefil při pokračující přesilové hře Malec. V čase 23:00 se ale opět radovali hosté, když Holzera překonal Schönauer. Uběhla minuta a bylo to znovu o tři branky. Za Klášterec na 2:5 dával Kalinovič po přesné nahrávce Řepíka, po které byl Holzer bezmocný. A stejně bezmocný byl i při střele opět Kalinoviče na konci 28. minuty. Divoká přestřelka pokračovala a v čase 29:44 Draci snížili, Andres našel Procházku a ten překonal Damaška. A branky padaly i dále. Na 3:7 v 32. minutě dával opět Klášterec zásluhou Řepíka. Uběhla další minuta a bylo 4:7. Přesilovku Draků využil obránce Bittner tvrdou ranou do růžku branky Klášterce. Jako první se v závěrečném dějství znovu prosadili hosté, trefil se v 48. minutě Toman a 158 diváků se na nedostatek branek stěžovat nemohlo. Draci v 52. minutě hráli přesilovou hru a Havlůj pálil do tyče. Trefil se až v čase 58:00 Procházka, který snižoval na konečných 5:8.