Klášterec deklasoval Řisuty i na domácím ledě

Pavel Damašek nastoupil poprvé v nové výstroji a inkasoval 3 branky. Jeho spoluhráči v útoku naštěstí dokázali nastřílet soupeři dvojnásobný příděl. V Řisutech zvítězil Klášterec 6:2, doma přidal prakticky identické vítězství 6:3. Většinu branek zaznamenali domácí po individuálních akcích. Zápas odtartovala i ukončila spolupráce Davida Suka s Liborem Řepíkem.
30. října 2010 | 17:00
6:3
1:1, 2:2, 3:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 12. Suk (Řepík), 25. Pražák (Stehlík, Šíp), 26. Kalinovič (Hartman, Bečvář), 49. Mašek (Kalinovič), 51. Stehlík (Hartman), 54. Řepík (Suk) - 12. Procházka (Hlusička, Kraus), 35. Kos (Mádl, Sedláček), 39. Dušek (Wolf, Kos). Rozhodčí: Gerch - Fiala, Havelec. Vyloučení: 9:5, navíc Panocha (KNO) a Kraus (RIS) oba 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Kaššák) - Martínek, Vošta, Koblitz, Loučka, Řezníček, Kocek, Mašek, Hartman - Stehlík, Pražák, Šíp - Kalinovič, Bečvář, Panocha - Suk, Novotný, Řepík - Toman Jáchym, Miklovič

HC Řisuty: Lev (Schwamberger) - Mádl, Sedláček, Vyskočil, Babický, Kašák, Čermák, Ton - Fiala, Landa, Kos - Procházka, Kraus, Dušek - Bláha, Křepelka, Hlusička - Wolf, Jaroš, Suchý

Pouhých dvacet sekund rozhodlo o osudu první třetiny. Ve dvanácté minutě nejprve Libor Řepík ve středním pádmu uvolnil Davida Suka a přestože si Jakub Lev sáhl na puk, nakonec se musel ohlížet za svá záda. Radost domácím vydržela přesně dvacet sekund. Petr Procházka využil situace, kdy domácí vypadali v obranném pásmu jako zmatené lesní včely, a bylo srovnáno. A když pak v obrovských příležitostech nedokázali skórovat sám před Damaškem Jakub Kraus, ani z nájezdu dvou na jednoho na druhé straně Jan Toman, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

I ve druhé třetině padly dva rychlé góly. Tentokrát je ale dělilo 28 sekund a při obou lovil puk z branky Lev. Nejprve jej při signalizované výhodě překvapil Roman Pražák a vzápětí své sólo zakončil učebnicovým blafákem Martin Kalinovič. Taktéž při signalizované výhodě.

Hostům ke snížení pomohla více než minutová přesilová hra pěti proti třem. Střelu Matěje Kose z ostrého úhlu si Damašek nešťastně srazil za brankovou čáru. A když v závěru třetiny ostražitost domácích ještě více polevila, postaral se i vyrovnání Jakub Dušek.

Možnost výhodné přesilové hry dostali i Klášterečtí. Ve třetí třetině si zahráli 4 proti 3, jenže neúspěšně. Až poté, co se z trestné lavice vrátil Petr Martínek a zaujal místo před brankovištěm, dočkali se domácí vítězného gólu. Lev toho přes obrovitého obránce moc neviděl a Ondřej Mašek si připsal vítězný gól.

A jak tomu napovídal scénář celého zápasu, i tentokrát přišla další branka prakticky v závěsu. Jan Stehlík se šikovně proháčkoval defenzivou a střelou přes obránce zvyšoval už na 5-3. Hosté sice bojovali až do posledních minut. Jenže Landu i vzápětí Kose nakonec dokázali domácí beci od Damaškova brankoviště odstavit.

Jestliže gólové hody odstartovala spolupráce Řepíka se Sukem, muselo přijít i stylové zakončení ve stejném duchu. Jen oba aktéři si vyměnili role. Suk si připsal asistenci a Libor Řepík své sólo zakončil forhendovou kličkou. Klášterec porazil jednoho ze svých nejbližších pronásledovatelů 6-3 a stále zůstává na čele tabulky skupiny Západ.