Klášterec udolal Českou Lípu díky přesnější střelbě

Souboj v produktivitě vyhráli i díky dvěma gólům v oslabení klášterečtí hokejisté. Přestože v úvodu nechali svého soupeře dvakrát vyrovnat, a to v obou případech během necelé minuty! Utkání se zlomilo až ve třetí třetině, kdy se hosté trefili hned čtyřikrát. Kapitán Ladislav Řezníček si připsal gól a dvě asistence, pod tři góly se pak přihrávkou podepsal Martin Kalinovič.
12. ledna 2011 | 18:00
5:9
1:1, 2:4, 2:4

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 14. Příhoda (Šulc, Beneš), 29. Výrut (Jakeš, Bauer), 30. Šulc (Jambor), 45. Jakeš, 57. Šulc (Příhoda, Cafourek) - 13. Polanský (Kalinovič), 29. Freiberg (Řezníček), 35. Martínek (Kalinovič), 35. Stehlík (Kocek), 37. Krupka (Martínek, Polanský), 42. Freiberg (Bečvář, Řezníček), 44. Pražák (Stehlík), 49. Řezníček (Kalinovič), 60. Bečvář. Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Mašek.. Vyloučení: 5:7, navíc Panocha (KNO) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2.

Česká Lípa: Holeš (Mahdal) - Dostál, Cafourek, Zenk, Jirkovský, Kopas, Formánek - Patzenhauer, Jakeš, Adámek - Karel, Výrut, Šulc - Bauer, Beneš, Jambor - Příhoda, Culek.

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Damašek) - Loučka, Kocek, Mašek, Řezníček, Krupka, Martínek, Žižka - Hartman, Panocha, Bečvář - Pražák, Freiberg, Stehlík - Bursík, Polanský, Kalinovič - Miklovič, Řepík, Novotný - Jáchym

Utkání v České Lípě se vzhledem k postavení obou celků v tabulce mohlo zdát jednoduchou záležitostí. Jenže Predátoři dost kousali. A Klášteci nestačilo, že Martin Kalinovič vyhrál ve 13. minutě buly přímo na hůl Tomáše Polanského. Jednobrankový náskok totiž hosté uhájili jen 49 sekund. Po Šulcově pasu překonal Kaššáka Martin Příhoda. Panochovo vyloučení a početní výhodu domácího celku rozpůlila první přestávka.

Ještě ve čtyřech ale dokázal Holeše ohrozit Roman Pražák. Skvěle sehrané oslabení ale Klášterecké ukolébalo a při hře v pěti jim muselo trochu pomoci štěstí, když si Jakeš vytáhl Kaššáka mimo branku. Přihrávku do ideální pozice ale ani Zenk ani Patzenhazer nedokázali dostat za brankovou čáru.

A vypadalo to, že druhá třetina bude mít hodně podobný scénář jako ta první. Rychlý klášterecký gól s ještě rychlejší odpovědí domácích. Klášterec předvedl skvělou hru v oslabení a dokonce dokázal využít Zenkovy chyby, když Řezníček naservíroval puk Petru Freibergovi. Jenže Predátoři tentokrát potřebovali ke srovnání jen 25 sekund. Kláštereckou euforii v pokračující přesilové hře rychle zmrazil Karel Výrut. A překvapení hosté se za okamžik divili ještě víc. O minutu později totiž otočil vývoj zápasu Jan Šulc.

Naštěst Klášterečtí neudělali stejnou chybu potřetí. A když vstřelili svůj třetí gól, nedovolili domácím odpovědět. Právě naopak. Kalinovič znovu odvedl skvělou práci na buly a Petr Martínek vyrovnal. A tentokrát to byli hosté, kdo navázal na svůj gól. Už po 22 sekundách! Utkání změnil v dramatickou přestřelku Jan Stehlík.

Přesilová hra navíc ještě více nahrála hostům do karet. Kalinovičova střela sice Holešem pořádně otřásla, ale skóre se měnilo až díky nahození Jana Krupky. Hlasité oddechnutí pak bylo z klášterecké střídačky slyšet při neproměněné akci Jambora se Šulcem o pár vteřin později.

Až třetí třetinu dokázal lídr soutěže jasně ovládnout. Petr Freiberg s Romanem Pražákem v rozmezí dvou minut zařídili tříbrankové vedení. A i když znovu přišla bleskurychlá odpověď, tentokrát v podání Jiřího Jakeše, hosté už otěže zápasu nepustili. Martin Kalinovič si připsal už třetí asistenci a kapitán Ladislav Řezníček zdvojnásobil rozdíl ve střelecké úspěšnosti obou celků - 8:4.

Jenže ani tomto výsledku se skóre nezastavilo a souboj útočných formací pokračoval. Domácí se ještě naposledy zvedli k pokusu o obrat a díky druhému gólu Jana Šulcevyužili přesilovou hru pěti proti třem. Klášterec ovšem ukázal famózní produktivitu ve vlastním oslabení a 24 sekund před koncem třetí třetiny se ještě stihl zapsat do statistik také Jiří Bečvář. Na desátý zásah už Klášterečtí neměli dostatek času a v České Lípě tak zvítězili "pouze" 9:5.