Klášterec se na první příčku tabulky nedopracoval

Klášterec se po dnešním velice těžkém utkání na první příčku nedopracoval. Celé utkání bylo velice vyrovnané a Řisuty měly při samostatných nájezdech větší štěstí, i když Marek Jáchym vstřelil dvě branky na vítězství to nestačilo. Klášterec si vytvářel celé utkání velice slibné šance, ale ty neproměňoval.
5. října 2011 | 18:00 | Klášterec
4:5sn
1:3, 2:0, 1:1, 0:0 - 0:1

branky a nahrávky: 4. Polanský (Mužík), 33. Jáchym (Novotný), 34. Kalinovič (Polanský, Mužík), 53. Jáchym (Novotný, Heindl) - 7. Scherzl (Kos), 11. Scherzl (Landa), 20. Ton, 55. Křepelka (Babický), 66. Křepelka

Klášterec nad Ohří: Damašek (Zavadil) - Loučka, Kocek, Žižka M., Řezníček, Mašek, Dostál, Koblitz, Hartman, Polanský, Kalinovič, Mužík, Řepík, Růžek, Hofmeister, Miklovič, Novotný, Pražák, Jáchym, Toman, Heindl.

HC Řisuty: chwamberger (Vincenc) - Kašák, Ton, Sedláček, Čermák, Babický, Fiala, Slánský, Šmíd, Čížek, Landa, Kos, Veselý, Kraus, Vach, Procházka, Wolf, Záleský, Křepelka, Scherzl.

Řisuty měly v první části navrch, i když ve 4. minutě při situaci 2:1 našel Jakub Mužík volného Tomáše Polanského, který dopravil puk až do branky. Schwamberger se nestačil přesunout. Pak už Klášterec jen bezmocně přihlížel jak Řisuty skórují. V 7. minutě se Klášterec nechal zbytečně vyloučit za hru v šesti a Řisuty přesilovou hru využily. Branku vsítil do odkryté klece Jiří Scherzl po přihrávce od Matěje Kosa. O 3 minuty později si Jiří Scherzl připsal do své sbírky další branku, když mu ve středním pásmu přihrál Tomáš Landa a Scherzl si v klidu prokličkoval zbytek hřiště a pohotově zakončil. Ve 20. minutě Martin Ton zachytil Růžkovo vyhození a propálil Damaška od modré čáry.

Na začátku druhé části Jakub Hofmeister fauloval. A když to hlavní rozhodčí neviděl, tak opodál stojící čárový rozhodčí vše pozoroval a patřičně vše nahlásil. O několik sekund později po odpískání Jiří Scherzl napadl Hartmana a dostal za to příslušný trest. Ve 28. minutě Marek Jáchym nastřelil pouze břevno Schwambergerovy branky. Ve 33. minutě Karel Novotný přihrál zpoza branky, kam přispěchal Marek Jáchym a dopracoval puk za čáru. O 20 sekund později Klášterec přidal další gól, který byl zároveň vyrovnávací. Tuto branku vstřelil Martin Kalinovič po krásné akci s Tomášem Polanským a Jakubem Mužíkem. Ve středním pásmu se překřížili, Kalinovič se rozhodl nečekat a po Polanského přihrávce pálil.

Matěj Kos pořádně protáhl Damaška svým samostatným únikem, ale klášterecký brankář zůstal pohotový a Kosův blafák vychytal parádním skluzem. Tomáš Polanský se v oslabení utrhl a vypálil na Schwambergera tvrdou střelu, kterou mu napasoval na hlavu. Schwamberger šel po této ráně k ledu, ale vzpamatoval se a chytal dále. Ve 48. minutě neuznal hlavní rozhodčí gól Jakuba Hofmeistera. Klášterecký útočník obkroužil branku a Schwamberger puk rychle vytáhl ven. V 53. minutě se podruhé prosadil Marek Jáchym střelou mezi Schwambergerovy betony po přihrávce od Karla Novotného a Tomáše Heindla. O dvě minuty později Tomáš Babický pálil od modré čáry, před Damaškem stál Jonáš Křepelka, který šikovně tečoval puk, a ten propadl až za Damaškova záda. Po základní hrací době byl stav stále nerozhodný 4:4 a tak se muselo prodlužovat.

Na začátku prodloužení měl Damašek obrovitánské štěstí, když vytáhl puk pár centimetrů před brankovou čarou. Na druhé straně Roman Pražák přihrál na modrou čáru Michalu Žižkovi, který trefil pouze ležícího protihráče. I po prodloužení byl stav nerozhodný a došlo na samostatné nájezdy. Rozhodující branku vstřelil Jonáš Křepelka.