Klášterec si z Trutnova veze všechny body!

V jedenáctém kole druhé hokejové ligy zajížděli klášterečtí hokejisté do dalekého Trutnova, kde ho čekal tuhý a vyrovnaný boj o tři body. Klášterec se dostal v první třetině do vedení 1:0 zásluhou Jakuba Zdeňka, ale domácí dokázali ještě do konce první části vyrovnat záslouho Aleše Píši. Od druhé třetiny už se ale do sítě trefovali už jen klášterečtí hráči a na konci utkání mohli tak slavit výhru 4:1. V utkání dokázal žluto-modrý tým vytěžit hned tři branky z přesilových her.
29. října 2016 | 17:00
1:4
1:1, 0:2, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Píša (A.Půlpán, T.Půlpán) – 11. Zdeněk (Vrtek), 30. Huňady (Žižka, Charousek), 40. Charousek (Žižka, Tupý), 44. Hrdlička (Vrtek) Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Pechánek Vyloučení: 7:5 Využití: 1:3

Trutnov: Jeschke (Veselý) – Píša, Poul "A", Abrahám, Bezděk, Vácha, Beneš, Junek – Půlpán A. "C", Kastner, Půlpán T., Ukhin, Chytráček "A", Janoušek, Fedulov, Kysela, Smékal, Hlaváček, Tatar Jakub, Tatar Jan

Klášterec nad Ohří: Lukeš (Kutnar) – Žižka, Páleník, Cestr, Gröger, Zicho, Sklenička – Tupý, Charousek "C", Huňady, Hrdlička "A", Vrtek, Zdeněk, Macháček, Strunz, Mála, Drazdík

Převzato z: hctrutnov.cz

Už první třetina předpověděla vývoj celého utkání. Domácí se dostávali do šancí velmi těžko. Hostující celek měl velmi kvalitní defenzivní taktiku a s tím si domácí nedokázali poradit. V 11. minutě navíc domácí vyrobili obrovskou hrubku na modré čáře a tu potrestal z dorážky Zdeněk - 0:1. Stejně jako proti Bílině, Trutnov odpověděl v přesilové hře. Kotouč dostal na modré Aleš Píša a přes clonícího Poula vymetl růžek hostující branky - 1:1. Jenže to bylo na dlouho od domácích vše.

Že domácím druhé třetiny nejdou, to se potvrdilo i proti Klášterci. Trutnov měl obrovský problém s přechodem středního pásma. Ojedinělá šance přišla v polovině utkání, když střílel Aleš Půlpán - jenže pouze do břicha Lukeše. To na druhé straně byli úspěšnější hosté. V přesilové hře se odrazil kotouč na hokejku Huňadyho a ten překonal bezmocného Jeschkeho - 1:2. Domácí se na odpověď nezmohli a navíc inkasovali v poslední minutě druhé třetiny. Domácí útočníci naprosto nepohlídali kapitána Klášterce Charouska a ten svojí střelou švihem překonal Jeschkeho - 1:3.

Ve třetí třetině se domácí snažili vývoj utkání otočit. Ježe stejně jako tomu bylo v předchozích dvou třetinách, naráželi na skálopevnou obranu Klášterce. Když navíc ve 44. minutě skóroval Hrdlička, vývoj zápasu byl celkem jasný a pro domácí krutý - 1:4. Do konce zápasu se už nic nestalo a domácí tak znovu prohráli.