Klášterec si veze z Tábora bod

Dnešní utkání sehráli klášterečtí hráči velmi parádně. Proti Táboru dokonce vedl Klášterec už od dvě branky jenže táborští dokázali vyrovnat a ve třetí třetině se dostat i do vedení 3:2. Během pár vteřin ovšem klášterečtí vyrovnali a utkání dospělo do prodloužení. V něm pár vteřin před koncem fauloval hostující Martin Hartman a přesilovou hru domácí nakonec pouhých 23.vteřin do konce prodloužení zužitkovali a připisují si dva body. Autor poslední branky Klášterce může být v dalších hodinách upraven. Informace z Tábora jsou nepřesné. Děkujeme za pochopení.
5. prosince 2012 | 18:00 | Tábor
4:3p
0:1, 2:1, 1:1, 1:0

branky a nahrávky: 33. Šulčík (Heřmánek), 39. Heršálek (Hájek), 53. Hájek (Matušík, Heršálek), 65. Kolomý (Matušík) - 15. Řepík, 22. Řepík (Miklovič), 54. Hofmeister

Tábor: Panec – Havran, Hlaveš, Heršálek, Adamec, Pospíšil – Heřmánek, R. Pechánek, Nedorost, T. Pechánek, Kellner, Hájek, Kratochvíl, Matušík, Mrkvička, Kolomý, Perník, Šulčík, Seidl.

Klášterec nad Ohří: Damašek – Loučka, Hartman, Žižka, Havlůj, Mašek, Dostál, Pozděna, Kolčava – Heindl, Kalinovič, Hofmeister, Řepík, Jáchym, Miklovič, Mála, Salač, Toman, Novák J., Novák L., Ptáčník.

V dnešním utkání, které probíhalo před menší návštěvou, než jsou domácí hokejisté zvyklí, ztratili Táborští jeden bod. Vyhráli totiž až v prodloužení 4:3, vítěznou branku zaznamenal Filip Kolomý. Na prachbídné návštěvě se jistě podepsala sněhová kalamita, která postihla Tábor asi hodinu před utkáním. Sníh jakoby zavalil i dobrý hokej a první polovina utkání příliš krásy nenabídla.

Domácí přitom do utkání nevstoupili špatně, v úvodu se vystřídal v šanci Heršálek a Šulčík ani jeden však Damaška nepřekonal. Dobrou šanci ke skórování měla i táborská první lajna těsně před polovinou první třetiny, ale razantně proti byl beton hostujícího brankáře. A tak přišla řada na hosty, ti využili hned svou první přesilovou hru. Na střelu z první ještě dokázal Panec reagovat, ale na dorážku již byl krátký – 0:1. Po brance se hra přelévala ze strany na stranu, ale bez větších příležitostí. Přesně čtyři minuty do konce první části dostali hosté možnost čtyřminutové přesilovky za hru vysokou holí. Ale naložili s ní velice špatně, pouze jedinkrát vystřelili na branku.

Druhá třetina začala velice zostra. Po minutě hry se hrnuli dopředu Miklovič s Řepíkem a druhý jmenovaný nedal domácímu brankáři šanci střelou nad lapačku – 0:2. Do poloviny utkání se mnoho dalších příležitostí neurodilo, od poloviny zápasu domácí prakticky nepouštěli Klášterec z obranné třetiny a to se začalo projevovat ve skóre. Ve 34. minutě vybojoval za brankou puk Heřmánek, předložil jej na brankoviště Šulčíkovi a ten se střelou mezi betony nemýlil – 2:1. Obrovský závar poté vytvořili hosté, ale domácí silou vůle udrželi kotouč před brankovou čarou. A tak opět úřadovali domácí a znovu v přesilové hře. Od modré vystřelil Hájek a jeho střelu tečoval mezi brankářovy betony Heršálek – 2:2.

První část třetí třetiny probíhala ve velmi opatrném tempu. Ačkoliv měli domácí více ze hry, vyložené šance nepřicházely. Ujala se až další přesilová hra. Heršálkovu dělovku od modré čáry dorazil za Damaškova záda Pospíšil – 3:2. Ten tak ve 36 letech zaznamenal svou první branku v druhé lize. Domácím však vedení vydrželo pouhé dvě minuty. Rozhodčí pustil ostrý souboj na modré čáře a hosté se tak hrnuli do protiútoku. Střelu z ostrého úhlu Panec vyrazil, ale na dorážku byl opět krátký – 3:3. Těsně před koncem třetí třetiny byl ještě vyloučen domácí hráč a hosté tak šli do prodloužení v početní výhodě. Z té však vůbec nic nevytěžili a do útoku se hrnuli domácí. Matušík unikal hostujícím obráncům a byl necelou minutu před konce prodloužení faulován. Domácí nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Jakub Matušík poslal nezištnou přihrávku napříč brankovištěm a Filip Kolomý trefil odkrytou klec – 4:3. Domácí tak mohli slavit vydřené dva body.

Ohlasy trenérů

Hlavní trenér HC Kohouti Tábor Tomáš Matušík:

Jak byste hodnotil dnešní utkání? "V poslední době na nás padla malinko deka, na všechno se hrozně nadřeme. Také na nás doléhají zranění obránců. Dnešní body jsou opravdu hodně vybojované, i když ke třem bylo blízko. Klášterec si ale nezasloužil odjet s prázdnou. Teď jdou zápasy rychle za sebou, musíme se nějak dostat z té únavy. Kdybychom dneska neměli tři kluky z béčka do obrany, tak bychom to asi nezvládli. Moc nám pomůže vánoční přestávka, až si všichni odpočineme a potrénujeme."