Klášterec v Děčíně zabral až ve třetí části, na body to nestačilo

Hokejisté Klášterce nad Ohří měli skvělou možnost, jak se znovu na čtyři body přiblížit vedoucím Řisutům. Ovšem nepovedlo se jim to. V jednatřicátém kole druhé hokejové ligy nestačili na Děčín. Už po první dvacetiminutovce prohrávali 0:3, Děčín poté přidal v prostřední části čtvrtý gól a zdálo se, že dokráčí k pohodové výhře. Klášterec však v poslední třetině duel zdramatizoval trefami Řezníčka, Pražáka a Boguského, vyrovnat už ale nestihl. Severočeši i přes druhou prohru v řadě drží v tabulce s velkým náskokem druhou pozici.
14. února 2010 | 17:00 | Zimní stadion Děčín
4:3
3:0, 1:0, 0:3

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 5. Fiala (Valko, Stezka), 15. Oliverius (Mazanec), 20. Tomeček (Zúbek), 27. Tomeček (Sádovský, Štverák) – 46. Řezníček (Novotný), 53. Pražák (Stehlík), 56. Boguský (Kocek). Rozhodčí: Orlický – Kebrle, Vitík. Vyloučení: 4:5, navíc TS pro KNO. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Průběh utkání: 4:0, 4:3.

Děčín: Zikmund (Zámostný) – Sádovský, Mazanec, Stezka, Loučka, Marek, Zákoutský, Havlíček – Zúbek, Štverák, Tomeček – Valko, Oliverius, Filipovský – Mach, Fiala, Kůs – Češka.

Z první třetiny neuběhla ještě ani půl minuta a již se do velmi dobré šance dostal domácí Zúbek, jenže po jeho střele jen zvonila tyč klášterecké branky. O dvě minuty později pálil mimo Štverák. A tak se na první branku utkání čekalo až do 5. minuty, kdy Valkovu nahrávku proměnil Fiala - 1:0. A domácí pokračovali v útočných manévrech, hosté chvílemi nevěděli, kde mají puk. Ale přesto se i oni dokázali dostat do několika šancí, jenže na Zikmunda nevyzrál ani Kalinovič, ani Hartmann. A tak se opět dostali ke slovu domácí. Mazanec dlouhým pasem přesně našel Oliveria, ten si ukázkově položil hostujícího brankáře a pohodlně zvýšil vedení domácích na rozdíl dvou branek - 2:0. A když těsně před koncem první třetiny využil přesilovou hru Tomeček, mohli jít domácí do šaten s tříbrankovým náskokem - 3:0.

Pět minut po přestávce bylo domácímu brankáři hodně horko, když se na něj řítili dva klášterečtí útočníci. Zikmund ale zachoval chladnou hlavu a nepříjemnou situaci vyřešil na jedničku. A tak se mohl v klidu dívat, jak na druhé straně kluziště jeho spoluhráči prakticky z protiútoku navyšují náskok Děčína. Před kláštereckou brankou byl nejvíce důrazný Tomeček, který tak potvrdil svou formu z posledních zápasů - 4:0. Domácí tak měli v polovině utkání pohodlný náskok a mohli v pohodě kontrolovat utkání. Jenže místo toho se z jejich hry postupně vytrácela agresivita a chuť hrát.

To mohli hosté potrestat již ve 42. minutě, kdy rozhodčí nařídil trestné střílení proti Zikmundovi. Ten si ale pohlídal prostor u své pravé tyčky. Děčínu však ani to jako varování nestačilo, a tak se hostující hráči začali víc a víc prosazovat. Najednou jich byl plný led a dělali velké problémy děčínské obraně. Ta poprvé kapitulovala ve 46. minutě, když se střelou od modré čáry prosadil Řezníček - 4:1. To domácí na chvilku probralo z letargie. Tomečkův pokus zastavil Kaššákův semafor, Filipovského zabrzdil faul. Prosadit se nedokázal ani Štverák. A tak přišel další trest, tentokrát se prosadil Pražák - 4:2. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby bylo domácím ještě hůře, to snížil na rozdíl jediné branky Boguský - 4:3. Děčín čekaly perné čtyři minuty, kdy se stupňoval tlak a agresivita hostujících hráčů. Tu jeden z nich krátce před koncem přehnal při pokusu vypíchnout puk Zikmundovi z pod lapačky. Toho se rozhodl bránit obránce Martin Mazanec a po velmi krátké a jednoznačné bitce poslal svého soupeře na zem. A vzhledem k tomu, že klášterecký útočník dostal navíc dvouminutový trest za vyprovokování rvačky, mohl dohrát Děčín zápas v relativním klidu.