Klášterec vybojoval v poslední vteřině bodový zisk

Klášterečtí hokejisté si z dnešního velmi vyrovnaného utkání odnáší jeden bod. V první třetině se hrál velmi pohledný hokej a padly v ní čtyři branky (2:2). V prostřední části mělo navrch Vrchlabí, které dokázalo odskočit domácím na dvě branky a dostalo se do vedení 4:2. Poslední třetině byla stíhací jízda domácího týmu, který dokázal v čase 59:59 vyrovnat stav utkání na 5:5 a zasloužil se o to navrátilec Miroslav Kuncl. Šlo se tedy do prodloužení. V prodloužení se hned v první minutě trefilo Vrchlabí, které si tak odváží z Klášterce dva body.
16. listopadu 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
5:6p
2:2, 0:2, 3:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 3. Mála (Bečvář, Suk), 7. Štrach (Řepík), 45. Štrach (Řepík), 53. Jáchym (Miklovič), 60. Kuncl (Štrach) – 3. Březina (Gengel), 15. Moučka, 22. Moučka, 34. Březina (Bláha, Gengel), 52. Jakubec (Filip), 61.Moučka

Klášterec nad Ohří: Damašek ( Tichý ) – Kuncl, Koblitz, Štrach, Pelc, Drobný, Matějka, Mašek, Mála, Bečvář, Suk, Řepík, Jáchym, Miklovič, Vrána, Peštuka, Paleček, Diviš, Toman, Schönauer

Vrchlabí: Pavelka ( Jeschke ) – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Provazník, Lenoch, Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Moučka, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Marek, Filip D., Svoboda

Zápas začal lépe pro hosty. Hned ve druhé minutě se musel Damašek v domácí brance předvést proti nebezpečné akci Filipa. Z další akce ale už Vrchlabí branku vstřelilo. Gengel přihrál volnému Ondřeji Březinovi pro kterého už nebyl problém poslat puk za domácího brankáře. Hostům ale radost netrvala ani minutu. Hned po buly vyrazil modro-žlutý útok na hostující branku a bylo vyrovnáno. Po přihrávkách od Suka a Bečváře proměnil šanci František Mála. Poté se hra trochu uklidnila a ani jedno z mužstev si nevytvořilo moc šancí. V 7.minutě se povedlo kláštereckým hráčům vstřelit druhou branku. Řepík přihrál volnému Petru Štrachovi na modrou čáru a ten jeho typickou dělovkou rozvlnil síť. V 15.minutě se na ledě strhla bitka, kterou vyvolal jeden z hostujících hráčů. Po udělení trestů hrál Klášterec přesilovku, která se mu vůbec nepovedla. Přesně v čase 15:00 vyrovnal stav utkání Jaroslav Moučka a za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Vrchlabí vstřelilo ve 22.minutě rychlou branku díky Jaroslavu Moučkovi a opět vedlo. Klášterec se snažil opět rychle vyrovnat, ale to se mu nepovedlo a hostující tým ve 33.minutě odskočil už o dvě branky. Ondřej Březina zakončil pohlednou akci a hosté vedli už 4:2. Poté už se žádný z týmů neprosadil a tak se šlo do kabin.

Poslední část utkání zahájil lépe domácí tým. Ve 45.minutě to byl opět Petr Štrach kdo vypálil dělovku od modré a opět puk zapadl na místo určení - 3:4. Vrchlabské hráče trochu branka zaskočila a najednou byl Klášterce aktivnější a vytvářel si šance, bohužel bez úspěchu a tak trestal hostující tým. V 52.minutě se prosadil Jiří Jakubec a Vrchlabí si tak vzalo zpět svůj dvougólový náskok. Ten ale nevydržel moc dlouho. Klášterec zavelel v 53.minutě k útoku a Marek Jáchym dal ještě Klášterci naději na bodový zisk. Běžela už poslední vteřina utkání když se k puku dostal navrátilec Miroslav Kuncl a následně jej poslal do branky. To že se vyplatí bojovat až do konce se tedy kláštereckým hráčům vyplatilo a i přes protesty hostujícího týmu, že branka padla až po závěrečné siréně byla branka uznána. Šlo se tedy do prodloužení, které mělo ale jak se říká jepičí život. Hned v první minutě nastavení překonal domácího brankáře Jaroslav Moučka, který si tak připsal hattrick a Vrchlabí dva body.