Klášterec rozhodl o své výhře ve druhé třetině.

Klášterec po třech prohrách v řadě hostil na domácím kluzišti Bílinu a před domácím publikem chtěl dosáhnout na všechny body, to se mu také povedlo. Utkání sice nezačalo podle představ kláštereckého trenéra Radka Nerada, když se hned ve třetí minutě radovali hosté. Klášterečtí hokejisté však otočili stav utkání ve svůj prospěch. Nejprve se trefil Bronislav Andres a poté Miroslav Koblitz. Bílina ale srovnala ještě v první třetině s domácím týmem krok. Druhá třetina už byla jasně v režii domácích, kteři jí vyhráli v poměru 5:1. Třetí třetina přinesla dvě branky - jednu domácí a jednu hostující. V součtu branek si tak nakonec Klášterec připsal vysokou výhru 8:4.
7. října 2015 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
8:4
2:2, 5:1, 1:1

branky a nahrávky: 7. Andres (Hrdlička, Vrtek), 12. Koblitz (Hrdlička), 27. Hrdlička (Jáchym), 28. Kozák (Hammerbauer, Toman), 29. Vrtek, 31. Hrdlička (Andres, Vrtek), 36. Hrdlička (Vrtek, Drobný), 41. Hrdlička (Koblitz, Vrtek) – 3. Sekerka (Štěpánek, Petráš), 13. Böhm (Rajter), 24. Petráš (Sekerka, Šefl), 54. Sekerka

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Drobný, Koblitz, Kozák, Žižka, Neuman, Zicho, Andres, Vrtek, Hrdlička, Mála, Jáchym, Hammerbauer, Diviš, Toman, Toušek, Schönauer

HC Draci Bílina: Slyusarchuk (Horák) – Polák, Šefl, Fučík, Hulcr, Rajter, Jirkovský, Kolíček, Sekerka, Petráš, Štěpánek, Procházka, Zdeněk, Böhm, Trubenekr, Kýhos, Nedrda, Weitz

Utkání nezačalo pro klášterecké hokejisty zcela podle představ. Už ve 3.minutě musel domácí muž v masce Jan Kaššák lovit puk ze své branky po střele Martina Sekerky. Naštěstí pro domácí tým se ale hráči z inkasované branky rychle probrali a už v 7.minutě bylo vyrovnáno. Bronislav Andres si sjel pro přihrávky od Hrdličky a následovně pěknou střelou překonal hostujícího Slyusarchuka v brance Bíliny. Po dvou brankách se hra trochu uklidnila, ale ne na dlouho. Ve 12.minutě se Miroslav Koblitz nejlépe zorientoval v situaci před hostující brankou a poté poslal puk do sítě. Klášterec tak obrátil stav utkání ve svůj propěch, ale radost netrvala ani minutu. V čase 12:06 se na modré čáře dostal k puku hostující Rajter, který poté poslal puk před domácí branku kde šikovně tečoval Milan Böhm a puk skončil až za zády bezmocného Kaššáka. Za stavu 2:2 se hrál převážně vyrovnaný hokej a tento stav také vydržel až do přestávky.

Druhá třetina začala stejně jako ta první. Klášterec sice ujížděl ve třech na jednoho, ale bohužel brankou toto přečíslení neskončilo a tak se potvrdilo pravidlo "Nedáš - dostaneš". Ve 24.minutě se mezi střelce zapsal hostující Zdeněk Petráš a hosté se tak dostali do vedení. Po této brance ale následoval raketový vzestup kláštereckých. Klášterec násázel během devíti minut do sítě hostující Bíliny hned pět branek a na stadionu bylo rázem veselo. Hned tři branky si připsal Lukáš Hrdlička a po jedné přidali Michal Kozák a Vladislav Vrtek. Klášterec tak z ničeho nic najednou vedl 7:3. A to byl signál i pro Slyusarchuka v brance, který po této smršti domácích přenechal své místo v brance Horákovi. Bílina měla ještě na konci třetiny přesilovou hru, ale tu bohužel pro ně nevyužila.

Do třetí třetiny vstoupil tým z města porcelánu nejlépe jak mohl. Pozdější muž zápasu z domácího týmu Lukáš Hrdlička se dostal v čase 40:25 k puku a svou čtvrtou brankou dal kláštereckým nadějím na tři body definitivní podobu. Za stavu 8:3 už domácí tým trochu polevil a do šancí se dostávala i Bílina. Jednu takovou šanci proměnil po krásné individuální akci Martin Sekerka, který už jenom kosmeticky upravil stav utkání na 8:4.

Klášterec si tak po třech prohrách připsal důležité tři body do tabulky. V dalším zápase se střetne Klášterec s Děčínem na jeho kluzišti a to už tuto sobotu.