Klášterec i podruhé prohrál! Tábor smetl domácí sedmi brankami

Klášterečtí hokejisté i podruhé v letošní sezóně nezískali ani bod a před domácím publikem schytali debakl 3:7. Domácí dokázali držet krok se soupeřem až do posledního dějství a i za stavu 0:3 se dokázali přiblížit na jediný gól. Poslední třetina byla pro domácí ale doslova procházka peklem. Tábor přidal další čtyři branky do domácí svatyně a rázně utnul naděje domácích na zisk bodů.
21. září 2013 | 17:00 | Klášterec nad Ohří
3:7
0:2, 2:1, 1:4

branky a nahrávky: 32. Řepík (Pražák), 36. Freiberg, 57. Jáchym (Řepík, Pražák) – 15. Kelner (Mařík, Pechánek), 18. Hájek (Matušík), 24. Klíma, 43. Hájek, 46. Ošmyk (Matušík), 51. Hájek, 60. Seidl

Klášterec nad Ohří: Damašek (Tichý) – Loučka "C", Štrach "A", Kabeláč, Mašek, Koblitz, Mála, Pokorný, Mála, Freiberg, Deveri, Řepík "A", Jáchym, Pražák, Miklovič, Heindl, Matějka, Váňa

Tábor: Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hlaveš, Ošmyk, Kanov "A", Heršálek "A", Liška, Klíma, Pechánek, Kratzer, Kelner, Pechánek, Hájek, Sladký, Kratochvíl, Matušík "C", Kouřil, Kolomý, Mařík, Seidl

První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Do první šance se dostal domácí tým už ve třetí minutě kdy Danko Deveri ujel všem hostujícím obráncům a poslal puk mezi betony brankáře Pance, který však přímo na brankové čáře dokázal puk zastavit a připsal si tak velmi důležitý zákrok. V páté minutě měl na hokejce gólovou střelu hostující Kelner, který dorážel do odkryté klece, ale kde se vzal tu se vzal v zápase výborně chytající Pavel Damašek a jeho střelu dokázal vyrazit. Další šance Tábore přišla v desáté minutě kdy ujel Kelner, ale Damaška nedokázal překonat. Obrovskou šanci domácích ve dvanácté minutě zlikvidoval hostující brankář. Domácí už se chtěli radovat z gólu, ale Pancova lapačka byla proti a těsně před brankovou čárou zůstal pod ní puk pokryt. Gólu se na kláštereckém stadionu dočkali diváci až v 15.minutě, kdy se trefil hostující David Klener. V 17.minutě už to bylo 0:2. Tomáš Hájek napřáhl na modré čáře a jeho střela skončila až v domácí svatyni. Tábor tedy vedl v Klášterci 2:0

Do druhého dějství nastoupil velice dobře hostující tým a už ve 23.minutě se dokázal prosadit. Ve vlastním oslabení přidal třetí branku hostů Tomáš Klíma a s Kláštercem to nevypadalo dobře. Po další brance hostů se hra trochu uklidnila a obě mužstva hrála spíše ve středním pásmu bez větších šancí. Ve 32.minutě se prosadil konečně i domácí tým. Libor Řepík ujel všem hráčům po levé straně a poté překonal i Pance. Vstřelená branka povzbudila domácí tým, který pak byl na ledě i lepším týmem. Ve 35.minutě už Tábor vedl jen o gól. Zpoza branky totiž dokázal natáhnout svou hůl Petr Freiberg, který zasunul puk mezi betony hostujícího brankáře. Do konce třetiny už ale nedokázal Klášterec vyrovnat a prohrával tak 2:3.

Poslední dějství se hrubě nepovedlo domácímu týmu. Ve 42.minutě dokázal vstřelit branku hostující tým, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti nemohl být gól uznán. 43.minuta znamenala už ale regulerní branku pro hosty. Táborští hokejisté předvedli velmi pohlednou akci kterou zakončil Tomáš Hájek. O dvě minuty později už to bylo 2:5. Jaroslav Ošmyk našel skulinku mezi Damaškovo rukou a tělem a poslal puk do branky. Hattrick v utkání završil v 51.minutě Tomáš Hájek. Sedmá branka v domácí kleci skončila v 56.minutě, kdy se prosadil Radek Seidl. Domácí už jen pak snížili na na konečných 3:7. Branku vstřelil Marek Jáchym.