Klášterec urval proti Chrudimi bod

Klášterecký stadion po dlouhé době tleskal svým hráčům. Přestože Severočeši poslali puk za brankovou čáru stejně jako soupeř čtyřikrát, museli se spokojit pouze s bodem. Rozhodčí jim totiž první vyrovnávací gól na 3:3 neuznal. Klášterečtí hokejisté si tak připsali jeden bod. I ten je ale cennou kořisti ze souboje s hokejově zkušenějším soupeřem.
23. února 2008 | 17:00
3:4
0:2, 1:1, 2:0 - 0:1

Klášterec nad Ohří: Damašek - Loučka, Znojemský, Řezníček, Pokorný, Satora, Ambrož, Koblitz, Mašek - Panocha, Novák, Suk - Krpenský, Růžek, Zika - Černý, Řepík, Diviš - Stehlík, Vrtek, Kadlec

Chrudim: Němec - Horký, SUchý, Doseděl, Mainer, Kuncl, Klaus, Šafařík, Vyskočil -Beránek, Bělohlávek, Potůček - Stavenský, Král, Buchal - Žák, Horák, Valko - Polák, Pospíšil, Zadina

Utkání mělo od začátku trochu jiný ráz, než tomu bylo při prvím střetnutí obou soupeřů. Chrudimští sice byli i tentokrát herně lepší, domácí ale bojovali až do poslední vteřiny. Klášterečtí se do svého soupeře pustili s vervou a hned v úvodu jej donutili ke dvěma chybám, které znamenaly krátkou dvojnásobnou přesilovou hru. Domácí ale nedokázali provinilce potrestat. V plném počtu už hosté začali vystrkovat růžky a před Damaškem se objevil z trestné alvice naskočivší Král. V 8. minutě zahrozila na druhé straně dvojice posil domácího týmu Stehlík - Kadlec. Prvního gólu se diváci dočkali v 10. minutě, i když velkou radost z něj neměli. Dvakrát Damašek dokázal vyrazit střelu Lukáše Valka, potřetí už útočník Východočechů ležícího brankáře přehodil. Ve 12. minutě domácí inkasovali znovu. Perfektní práci před brankou odvedl Pavel Beránek, který tečoval Šafaříkovo nahození. Damašek neměl šanci zareagovat.

I úvod druhé třetiny se domácím dařil. Bylo vidět, že nechtějí utkání pouze odevzdat. V přesilové hře 5 na 3 překvapil Němce Martin Kadlec, který bekhendem zasunul puk pod beton. Radost Kláštereckým zkazil bývalý spoluhráč. Domácí pokazili rozehrávku ve středním pásmu a Miroslav Kuncl přesně zakončil protiútok. Vzápětí mohl zvýšit Polák, ale zazvonila spojnice tyčí Damaškovy branky. Neuspěl ani chrudimský kapitán Marek Zadina, který ve vlastním oslabení ujel, ale ztroskotal na výborně chytajícím Damaškovi.

Vstup do třetí třetiny se Kláštereckým vydařil na výbornou. Po čtvrt minutě hry ujel po pravém křídle Ondřej Novák a z ostrého úhlu našel skulinku mezi betony stojícího Němce. Ve 48. zapomněli hostující obránci před svou brnakou Jindřicha Růžka. Navíc se Zikovi podařilo zachytit jejich rozehrávku. Růžek nadvakrát Němce překonal, rozhodčí ale, i podle videa regulérní gól, neuznal a střelce potrestal dvěma minutami za údajné seknutí do brankáře. "Ziki mi hodil puk, první pokus brankář vyrazil zpět ke mně, podruhé se mi jej podařilo překonat. Gólmana jsem se ani nedotkl," s pocitem křivdy komentoval svůj neuznaný gól Růžek. Regulernost neuznané branky potvrdil i záznam zápasu. Klášterečtí si vše vynahradili v 56. minutě. V přesilové hře proklouzl mezi soupeřovými obránci Jan Stehlík, který oblafnul gólmana a podél tyčky zasunul puk do branky. V závěru zápasu se hosté probudili a vytvořili si hned několik gólových šancí. Damašek však puk za svá záda, alespoň v normální hrací době, nepustil.

Druhý bod Chrudimským vystřelil kapitán Marek Zadina ve 2. minutě prodloužení.