Klášterec porazil v derby Sokolov

Klášterečtí hokejisté si v dnešním zápase připsali důležité tři body když dokázali na domácím ledě vyhrát nad svým rivalem ze Sokolova 4:1. Po první třetině svítil na tabuly stav 1:1. Tento stav vydržel také i po druhé třetině a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu. Klášterec v posledním dějství nastřílel hostujícímu celku tři branky a rozhodl o svém vítězství 4:1. Famózní výkon dnes předvedl Pavel Damašek, který byl také vybrán jako nejlepší hráč utkání.
30. ledna 2013 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
4:1
1:1, 0:0, 3:0

branky a nahrávky: 20. Kalinovič (Loučka), 47. Polanský (Freiberg, Hofmeister), 50. Hofmeister (Revay), 59. Kalinovič (Řepík) - 17. Bauer (Kuncl)

Klášterec nad Ohří: Damašek(Tichý); Loučka, Mašek, Žižka, Revay, Hartman, Dostál, Zicho, Koblitz, Řepík, Jáchym, Kalinovič, Freiberg, Polanský, Hofmeister, Ptáčník, Salač, Miklovič, Mála, Toušek, Heindl

Baník Sokolov: Nechvátal(Francisko), Štrach, Kocek, Formánek, Kuncl, Zmeškal, Novák, Jakubal, Boušek, Vrtek, Pražák, Soukup, Dobřemysl, Říha, Bauer, Chaljavin, Kašpar, Závorka

Klášterec do dnešního utkání nastoupil aktivněji než soupeř a hned ve 3.minutě si vynutil faul když byl vyloučen Roman Pražák. Domácí sehráli přesilovou hru dobře, skórovat však nedokázali. V 5.minutě byl vyloučen další hostující hráč a to jmenovitě Jan Bauer. Klášterec měl možnost hrát pár vteřin přesilovku 5 na 3 tu však také nevyužil a skóre zůstalo nezměněno. Obě mužstva se poté střídala u puku a hrálo se spíše ve středním pásmu. První branka padla až 17.minutě a radoval se z ní Sokolov. Jan Bauer dostal krásnou přihrávku k levé tyčce Damaškovo branky a poslal puk neomylně do sítě. Hosté se tedy ujali vedení které jim však dlouho nevydrželo. Půlminuty před sirénou našel Jakub Loučka perfektním pasem Martina Kalinoviče, který ujel všem hostujícím obráncům a poslal puk až za Nechvátalovo záda. Klášterec tedy vyrovnal a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhé dějství začal lépe Sokolov. Ve 23.minutě fauloval domácí Martin Hartman a hostující celek měl možnost přesilové hry. Sokolovu se přesilová hra vůbec nepovedla. Klášterec dokázala hostující celek několikrát zatlačit a aktivní hrou se mu dařil i přechod přes střední pásmo ale dobře chytající Nechvátal držel hostující celek stále ve hře. Ve 38.minutě nastřelil Klášterec tyč a když se do konce druhé třetiny nedokázal prosadit ani Sokolov šlo se do kabin za nezměněného stavu 1:1.

Poslední třetina začala tlakem Sokolova ze kterého však nic nebylo. Když se konečně domácí celek oklepal z náporu hostů dokázal vstřelit druhou branku. Ve 47.minutě se nejlépe zorientoval před Nechvátalem Tomáš Polanský a poslal puk do klece. Po vstřelené brance nastartoval Klášterec své motory a hned za další dvě minuty se opět radoval. Ve 49.minutě si udělal "dobrý den" s hostujícího brankáře Jakub Hofmeister. Ten nejprve zamířil za hostující branku ale neskutečným obratem se rychle vrátil zpět a poslal puk do sítě u bližší tyčky. Opravdu krásný gól domácích. V 55.minutě mohli vstřelit gól také hosté. Puk který směřoval pomalu k domácí brance chtěl domácí brankář dojet a vyhodit, vyjel však pozdě a k puku se dostal jeden z hostujících útočníků který si poradil s pukem který pak poslal do odkryté klece. Domácího brankáře však na brankové čáře zastoupil perfektně jeden z obránců gól tedy nepadl. Závěr utkání nezvládli vůbec hráči Sokolova. Nejprve byl vyloučen za zbytečný faul Miroslav Kuncl a ve stejném čase i Martin Kocek za nesportovní chování na 10.minut. Sokolov se odhodlal v 58.minutě k power-play. Hostující hráči sice drželi puk v obraném pásmu domácích ale špatnou rozehrávkou se vyhnali až do středního pásma kde čekal osamocený Martin Kalinovič pro kterého nebyl žádný problém dovést puk do prázdné branky. Klášterec tedy vyhrál zaslouženě 4:1 a připsal si důležité tři body.

Nejlepším hráčem byl po zásluze z domácího celku vyhlášen Pavel Damašek. Domácí brankář dnes předvedl několik důležitých zákroků a hlavně jeho zákrok ke konci utkání kdy chytil do lapačky velmi reflexivně jedovatou střelu jednoho z hostujících hráčů. Tento zákrok si také vysloužil velký aplaus diváků.