Klášterec nedal ani branku a Tábor si odvezl vyrovnávací bod!

Klášterečtí hokejisté vstoupili do druhého utkání osmifinálové série play-off velmi dobře a v úvodních deseti minutách měli nad svým soupeřem jasnou převahu. I přes kláštereckou aktivitu to byli ale paradoxně hosté, kterým pomohly dvě slepené branky z hokejek Kýhose a Hlaveše. Ve druhé třetině se domácí diváci a také skupinka verných táborských fanoušků branky nedočkala. Ve třetí třetině probíhal na lede tuhý boj o každý centimetr ledu, ale bohužel pro domácí to byl znovu Tábor, kdo naposledy v utkání udeřil a to když se trefil Jan Boháč. Klášterec tak nenavázal na výhru v Táboře, na domácím kluzišti ani jednou neskóroval a stav série je tak po druhém utkání vyrovnaný 1:1.
27. února 2017 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
0:3
0:1, 0:0, 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 16. Kýhos (Mrkvička, Dvořák), 18. Hlaveš (Krátoška), 52. Boháč (Kellner)

Klášterec nad Ohří: Tichý (Kutnar) – Žižka, Páleník, Hierman, Kuncl, Týr, Cestr, Pokorný, Zdeněk, Charousek, Strunz, Hrdlička, Vrtek, Mála, Macháček, Toušek, Šmejc, Sklenička, Drazdík, Miklovič

Tábor: Klestil (Novák) – Hlaveš, Tesař, Krätzer, Liška, Dvořák, Heršálek, Vaniš, Kellner, Mrkvička, Kýhos, Severa, Matušík, Seidl, Krátoška, Boháč, Točík, Blažek, Březina, Pechánek

Hned od úvodního buly šla na domácích hokejistech vidět chuť se porvat o druhý bod v sérii, který by jim přidal ještě více na sebevědomí po sobotní výhře v Táboře. Klášterec byl také v prvních minutách hry lepším celkem, ale ani Málovo střela z úhlu kluziště a poté Cestrovo pokus od modré čáry brankou neskončil. V 5.minutě měli klášterečtí možnost přesilové hry, tu ale nevyužili. Táboru se nedařilo v rozehrávce, ztrácel zbytečně puky a hlavně se nedokázal dostat přes střední pásmo. To domácím přechod do útoku problémy nedělal, ale zakončení už ano. V 10.minutě měl dvě dobré příležitosti Strunz, ale ani jednu z nich nedokázal přetavit v branku. A poté to přišlo. Tábor se dokázal dostat v 16.minutě snad do prvního většího tlaku a hned z toho byla branka, kterou vstřelil Vladimír Kýhos. A aby toho nebylo pro domácí, kteří do té doby byli jasně lepším celkem málo, o dvě minuty později už to bylo o dvě branky. Po buly před Tichým v domácí brance se na modré čáře opřel do puku Ladislav Hlaveš, puk si našel cestu mezi všemi hráči a nakonec skončil až zá zády kláštereckého brankáře, který toho moc neviděl. Z stavu 0:2 se šlo také do šaten.

Druhá třetina nabídla domácím příznivcům, ale také hostujícím fanouškům hokej plný nepřesnotí a nervozity. Na obou mužstvech šlo vidět jak je toto utkání důležité a z nervozity pramenily také chyby. Za zmínku snad stojí jen šance kláštereckého kapitána Charouska, který v dobré pozici našel jen připravený beton taborského Klestila, jinak se ve druhé třetině neudálo nic podstatného.

Do třetí třetiny nastoupil Klášterec s jasným cílem - Dát co nejrychleji kontaktní branku a s utkáním ještě něco udělat, to se mu však bohužel nepovedlo. V první desetiminutovce jsme mohli vidět na kluzišti hru 4 na 4, při které byl lepším celkem Tábor, branka však nepadla. V 50.minutě se pokoušel prolomit smůlu obránce Páleník, který si to od své branky zamířil rovnou k té táborské, ale jeho střlea mířila jen do připraveného brankáře. V 52.minutě se rozhodlo utkání definitivně. Klášterec měl nejprve hned několik dobrých šancí ke vstřelení branky, ale nakonec to byli hosté, kteří se po chybě domácího obránce na modré čáře dostali do přečíslení dvou na jednoho a přihrávku Kellnera zužitkoval blafákem do beckhendu Jan Boháč. Klášterec se poté i přes všechnu snahu už nedokázal prosadit a v domácím prostředí tak podlehl Táboru 0:3. Za stavu 1:1 na zápasy se tak série opět stěhuje do Tábora.