Jablonec byl krůček od první prohry

Klášterečtí hokejisté podali svůj zatím nejlepší výkon v soutěži. Ani to však na dobytí Jablonecké pevnosti nestačilo. Hosté pomohli domácím k zisku dvou bodů, když dvakrát inkasovali v početní výhodě. Přestože byli Klášterečtí celé utkání lepším týmem, podařilo se jim v normální hrací době pouze srovnat na 3:3. Prodloužení pak odehráli v oslabení. Kapičkův gól v 63. minutě hlavní rozhodčí uznal i přes postavení útočícího hráče v brankovišti.
7. října 2006 | 17:00
4:3p
2:0, 1:2, 0:1 - 1:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Pabiška (Stehno), 16. Šulc (Pabiška), 24. Měrt, 63. Kapička (Špak) - 26. Hahn (Kuncl), 40. Babka (Hahn), 46. Diviš (Hahn, Kuncl). Rozhodčí: Stolín - Macháč, Prokop. Vyloučení: 19:18, navíc Stehno (JAB) 5+OK, Tenkač, Suk (oba KNO) oba 10´OT. Využití: 2:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 350.

Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal - Duda, Petrmichl, Špak, Vorel, Hanzl, JAroš, Ulrych, Burkoň, Novák, Špaček M., Pabiška, Šulc, Stehno, Špaček D., Kapička, Měrtl, Divíšek, Marnota

Klášterec nad Ohří: Damašek - Nerad, Loučka - Kocek, Kuncl - Ambrož, Znojemský -Soukup, Kotrouš, Diviš - Tenkač, Hahn, Panocha - Babka, Novotný, Suk - Šedivý, Kout

Hosté svého soupeře zaskočili rychlou kombinační hrou. Jablonečtí ale jejich nadšení zchladili. Ve 4. minutě využil přesilovou hru Marek Pabiška. Vyrovnat mohl v samostatném nájezdu Karel Novotný, ale nepodařilo se mu zpracovat rychlou Koroušovu přihrávku. Vysoké nasazení vyústilo v něklik potyček před Stejskalovou brankou a v 9. minutě sedělo na trestné lavici osm hráčů - čtyři z každého týmu. Výborný Stejskal v brance domácích střelám soupeře dlouho odolával. V 16. minutě ale hosté chybovali v rozehrávce a v početní převaze inkasovali. Pod Damaškovu lapačku se trefil Jan Šulc.

Nástup do druhé třetiny překazilo hostům další vyloučení. Čtyři vteřiny po úvodním buly následoval Nerada na trestnou lavici Kotrouš. Dvojnásobné oslabení Klášterečtí ustáli. Inkasovali znovu až ve 24. minutě ve vlastní přesilové hře. Kláštereckou rozehrávku zachytil Tomáš Měrtl a šestou jabloneckou střelu na bránu proměnil ve třetí gól. Hosté ale nekapitulovali. Svou herní převahu ale využili až ve 26. minutě. Kunclovu střelu od modré nasměroval do rohu Stejskalovy branky Milan Hahn. Půl minuty před odchodem do kabin nastřelil tentýž hráč tyč. Domácí ale před sirénou přeci jen inkasovali. V čase 39:59 se trefil Milan Babka.

V poslední třetině oba týmy vyčkávaly na chybu soupeře. Z vyrovnávacího gólu se radovali hosté. Ve 46. minutě zakončoval přesilovkouvou kombinaci v početní výhodě 5 na 3 Martin Diviš V 51. minutě mohl rozhodnout utkání Tomáš Měrtl, který ale z metru netrefil mezeru mezi Damaškovým betonem a tyčkou. V závěru normální hrací doby dostali hosté ještě jednou výhodu dvojnásobné přesilové hry, ale nevyužili ji. Neuspěli ani domácí při vyloučení Hahna půl minuty před sirénou.

Do pětiminutového prodloužení tak hosté nastoupili v oslabení a jablonecký kapitán Jiří Špak nastřelil tyč Damaškovy branky. Vzápětí po návratu Hahna musel na trestnou lavici klášterecký kapitán za podobný zákrok, který rozhodčí na druhé straně jako faul neposoudil. O zisku dvou bodů pro svůj tým rozhodl v 63. minutě Michal Kapička. Klášterec podlehl Jablonci 3:4 v prodloužení a stal se tak po Děčínu druhým týmem, který si z vlčího doupěte odvezl bod.