Klášterec venku znovu urval bod

Utkání už předem slibovalo, že půjde o zajímavý souboj. A příslib byl do puntíku vyplněn. V zápase nabitém emocemi nechyběly rychlé kombinační akce, skvělé zásahy brankářů, vyhrocené osobní souboje, krev a bohužel ani jedno vážnější zranění. Klášterecký obránce Zbyšek Satora byl po druhé třetině s komplikovanou zlomeninou pravé ruky převezen do místní nemocnice.
26. září 2007 | 18:00
2:2p
2.1, 0:0, 0:1 - 0:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 2. Tureček (Herzig), 7. Šindelář (Palis) - 13. Kotrouš (Řepík, Freiberg), 51. Suk (Růžek). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 9:9, navíc Kubeš (ROK) a Černý (KNO) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 429.

Prima Rokycany: Šulan - Bárek, Fiala, Kovařík, Tureček, Kubeš, Ludvík, Šindelář, PAvlis, Špaček, Bednář, Švík, Kreuzman, Poustka, Štefl, Herzig

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Loučka, Ambrož, Březina, Znojemský, Satora, Všetečka, Pokorný, Freiberg, Kotrouš, Řepík, Panocha, Novotný, Novák, Krpenský, Růžek, Suk, Šedivý, Černý, Diviš

Oba celky vlétly do souboje s nadšením. Skóre se tak poprvé měnilo už ve 2. minutě. Klášterecký Růžek byl při zakládání akce podražen a zbaven puku. Z protiútoku domácí řádně zamotali Damaškovi hlavu a Karel Tureček zakončil do prázdné brány. Hosté odehráli polovinu první třetiny v oslabení, ale ani to jim na aktivitě neubralo. Naopak. Díky aktivnímu napadání se málem dostali i do gólové šance. Domácím ale stačil proti oslabenému soupeři jediný výpad, aby se radovali podruhé. V přesilové hře zakončil pod padajícím Damaškem Petr Šindelář. Klášterečtí se ale z inkasovaných gólů rychle otřepali. Ve 13. minutě předvedli domácímu publiku, že také umí hrát přesilové hry. Potřebovali k tomu osmnáct vteřin. Riskantní kombinaci zakončoval do prázdné branky Václav Kotrouš.

Úvod druhé třetiny patřil hostům. Domácí se ani v plném počtu hráčů nedokázali dostat z obranného pásma příliš často. I tentokrát byl ale prvním vyloučeným hráč ve žlutomodrém. Kuriózní situace nastala právě při signalizovaném vyloučení. Brankář Šulan automaticky zamířil ke střídačce, aby vpustil do hry šestého hráče. U hrazení ale nedobrzdil a padl přímo pod nohy do hry naskakujícího Kubeše. Sousoší, které vytvořili, pobavilo obě střídačky, rozhodčí i samotné aktéry. Gólman dostal takový záchvat smíchu, že mu chvíli trvalo, než byl schopen zvednout se z ledu a znovu zapojit do hry. To byla ale jediná vtipná situace v zápase. Ve 33. minutě přimáčkl Kotrouše na plexisklo trestné lavice právě Ondřej Kubeš a k dvouminutovému trestu vyfasoval ještě desetiminutový osobní. Lehce krvácejícího kláštereckého útočníka se ujal lékař, kterého ale nejhorší teprve čekalo. Ve 37. minutě se rokycanská hala už už nadechovala ke zvólání "GÓL!", ale Šindeláře tentokrát zastavila tyč Damaškovy branky. Z protiútoku se pustil za pukem Satora, stíhán jedním z domácích obránců, nevšiml si ale druhého rokycanského hráče, který mu byl v patách, a dostal se do kleští. Křupání kostí bylo slyšet až na tribuny. Hned na střídačce podstoupil hostující obránce bolestivé rovnání kostí pravé ruky, a poté převezen do nemocnice. Komplikovaná zlomenina jej, pokud nedojde ke komplikacím, vyřadí ze hry zřejmě na tři měsíce. Přestože kláštereckou střídačkou proběhla vlna nevole, rozhodčí svůj verdikt nezměnil a neposoudil zákrok domácích hráčů jako nepovolený. V tu chvíli ale hosté viděli rudě a do svého soupeře šli naplno. Docílili však jen toho, že si také vykoledovali osobní trest. Za vražení na hrazení dostal deset minut útočník Černý.

V poslední třetině se hostům podařilo vyrovnat. Basebalovým úderem odpálil puk za Šulanova záda David Suk. Přestože pak Klášterečtí v samotném závěru základní hrací doby i v nastaveném čase dostali výhodu jedoho hráče v poli navíc, na skóre už se nic nezměnilo. Oba soupeři se nakonec rozešli smírně, každý se ziskem jednoho bodu.