Paráda! Klášterec počtvrté za sebou vyhrál a drží první místo

Další tři body, navíc pět vstřelených gólů. Hokejisté Klášterce nad Ohří mají formu jako hrom! V sedmém kole druhé ligy zvítězili na ledě České Lípy 5:2. Přitom jako první inkasovali. Ale nepoložili se a díky dvěma gólům Buchala a jednomu Stehlíka skóre zcela otočili. Ve třetí třetině sice utkání zdramatizoval Divíšek, ale následné trefy Jora a Suka rozhodly o třech bodech pro Klášterec.
10. října 2009 | 17:00
2:5
1:0, 0:3, 1:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 17. Divíšek (Beránek, Šesták), 44. Divíšek (Burián) - 25. Buchal, 27. Stehlík (Suk, Kocek), 37. Buchal (Nguyen), 46. Jor, 58. Suk (Derfler). Rozhodčí: Chlaň - Plch, Tasch. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:5.

Česká Lípa: Neumann (Matoušek) - Beránek, Daňo, Formánek, Šafář, Rašín, Cafourek, Pinc - Šulc, Divíšek, Šesták - Bauer, Patzenhauer, Hertl - Markulinec, Lassig, Plichta - Burián.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Klaus, Koblitz, Kloz, Mašek, Kocek, Palubjak, Boguský, Křupka, Kajer, Buchal, Jáchym, Jor, Derfler, Bečvář, Ton, Stehlík, Suk, Dudek, Nguyen.

Začátek utkání nenabídl moc společného s hokejem, přesto byl lepším týmem Klášterec. Hosté na Predátory vlítli a nutili domácí k mnoha nepřesnostem, převážně v rozehrávce.

Hráči Klášterce nečekali moc dlouho a Vladimíra Neumanna v brance domácích zasypávali jednou střelou za druhou. Také to byl Klášterec, kdo předvedl první gólovou akci zápasu. Neumannovu pozornost zkoušel Martin Jor, ale dorážející David Suk netrefil poloodkrytou svatyni Českolipských. Přelom první třetiny znamenal výrazné zlepšení domácího celku. První početní převahu nevyužil Jan Divíšek a následně také Milan Beránek střelou od modré.

O pár minut později přišla další akce českolipského forvarda. Divíšek se objevil osamocený před Pavlem Damaškem, ale hostující gólman působil velmi jistě, takže se stav neměnil. Další velká chvíle přišla zanedlouho. Klášterec dostal dvojnásobnou výhodu, kterou však nevyužil a domácí za to můžou děkovat hlavně Neummanovi, který držel bezbrankový stav. Nedáš, dostaneš! A to se také potvrdilo. Česká Lípa využila početní převahy a díky Divíškově trefě prolomila svojí kletbu. Beránek zpracoval touš v rohu kluziště a okamžitě ho poslal na volného Šestáka, který jej lehce prodloužil k Janu Divíškovi. Ten se ranou mezi Damaškovy betony nemýlil a poslal Českou Lípu do vedení 1:0.

Toť bylo z první třetiny vše. Úvodní část byla poměrně vyrovnaná, ale víc ze hry měli přeci jenom hosté.

Druhá třetina začala podobně jako ta předešlá. Po dvou minutách objel branku Jan Stehlík, ale puk do branky nezasunul. Ten samý hráč nevyužil ani další příležitost. Svou střelou netrefil prázdnou branku domácích a stav tím pádem zůstal stejný.

Přesto nevydrželo jednobrankové vedení dlouho. Ve 25. minutě domácí Lukáš Rašín špatným nahozením pobídl Jaroslava Buchala, stojícího před Neumannovou brankou. Ten možnost využil a poslal puk nad lapačku bezmocného Neumanna. Na světelné tabuli tedy svítil stav 1:1.

Na další branku nečekali diváci dlouho. Velmi pasivně bránící Predátoři neustáli tlak hostí, když duo Stehlík-Suk využilo malý důraz českolipských hráčů před domácí brankou. Puk nakonec za klečícího Neumanna poslal první jmenovaný, velmi aktivní, Jan Stehlík - 1:2.

Snaha se domácím upřít nedala, což dokázal svým pokusem Šafář. Jeho střelu od modré tečoval Bauer, ale bohužel gólový efekt nepřišel. A hosté to také potrestali svou třetí trefou. Ve 37. minutě podržel puk za brankou Nguyen a krásným pasem našel Buchala, který se už v této pozici jednou v zápase ocitl a bohužel pro domácí ji využil. Nemýlil se ani tentokrát a poslal Klášterec do dvoubrankového trháku - 1:3.

Ve druhé třetině bylo k vidění už jen pár zákroků brankářů obou mužstev. Ve prostřední části domácí doplatili hlavně na mnoho chyb a nechali se strhnout útočením, což vytvářelo v obranných řadách velké mezery, které Klášterec využíval k brejkům. Ty však ve většině případů likvidoval skvělý Vladimír Neumann, který zažil možná svůj nejlepší zápas v dresu České Lípy.

Do poslední periody vstupovaly oba týmy s odhodláním. Ovšem všechny střelecké pokusy obou týmů končily na výstroji brankářů. To porušil ve 44. minutě Divíšek a připsal si druhou branku v utkání. Velký podíl na tom má Lukáš Daňo, jenž zavezl puk od rohu kluziště až k hostující kleci. Tam se nejlépe zorientoval právě Jan Divíšek a snížil stav na 2:3 z pohledu České Lípy.

Predátoři doplatili na přílišnou euforii, kterou ve 46. minutě zkrotil čtvrtým gólem Klášterce Martin Jor - 2:4 Hráči České Lípy zbraně nesložili i přes velkou únavu a vyčerpání bojovali do posledních sil. V 50. minutě zapracoval před brankou Beránek, čímž vytvořil dobrou pozici pro Divíška, který však pobídku k hattricku odmítl. Domácí drželi hosty pod tlakem, ale díky špatné koncovce výsledek nezměnili. Další obrovskou šanci zmařil Markulinec. Ujížděl sám na hostujícího Damaška, ale českolipské publikum tentokrát nerozjásal.

O osudu utkání rozhodl v 58. minutě David Suk, když poslal přihrávku Derflera do horní části Neumannovy svatyně - 2:5 Tentýž hráč mohl vsítit po minutě další branku, ale to skvěle chytající Neumann nepřipustil.

Zápas tedy skončil vítězstvím Klášterce v poměru 5:2. Duel až na opatrný začátek nabídl zajímavou podívanou. Klášterec dokázal, proč mu patří 1. místo v tabulce, protože svým výkonem Predátory předčil a zaslouženě si odvezl všechny tři body. Snahu a bojovnost domácím odepřít nelze, ale bohužel náš tým trápí špatná koncovka. Proto můžeme jenom věřit, že se začne blýskat na lepší časy. Hosté si pojistili čelo tabulky a Česká Lípa zůstala na osmé příčce. Českolipští hokejisté mohou toto postavení zlepšit již tuto středu, když zavítají na led Jablonce.

Pohledem redaktora Daniela Ryla:

Výkon České Lípy: 6

Výkon soupeře: 8

Výkon rozhodčího: 6,5

Nejlepší hráči utkání: 1. Jan Divíšek , 2. Vladimír Neumann (oba Česká Lípa), 3. Jan Stehlík (Klášterec)