Sokolov odjel z Klášterce s debaklem, dostal osm gólů

Další parádní vystoupení za sebou mají hokejisté druholigového Klášterce nad Ohří. V derby dvou rivalů totiž na vlastním ledě rozdrtili první tým tabulky, HC Baník Sokolov, v poměru 8:3. David Suk oslavil dnešní narozeniny gólem. Klášterec sice od čtvrté minuty prohrával, ale tři slepené góly během necelých dvou minut jasně udaly směr, kterým se zápas dál ubíral.
7. října 2009 | 18:00
8:3
3:2, 3:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 6. Boguský (Jáchym), 7. Derfler (Jor), 8. Jáchym (Nguyen), 26. Kocek (Koblitz, Suk), 28. Buchal, 37. Suk (Kajer), 43. Kajer (Kadlec, Koblitz), 44. Bečvář (Ton) - 4. Soukup (Bauer), 7. Topinka (Kukla), 31. Topinka (Soukup). Rozhodčí: Orlický - Kebrle, Vitík. Vyloučení: 9:6, navíc Topinka (SOK) TS. Využití: 2:0, navíc Buchal z TS. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 8:3.

Klášterec nad Ohří: Štěrba (Damašek) - Klaus, Koblitz, Mašek, Kloz, Kocek, Palubjak, Boguský, Krupka - Kajer, Buchal, Kadlec - Jor, Derfler, Bečvář - Bečvář, Ton, Kotrouš - Suk, Dudek, Nguyen - Jáchym.

Baník Sokolov: Jakubal (Nový) - Formánek, Hauer, Pech, Kořínek, Říha, Diblík - Bejlek, Soukup, Bauer - Sláma, Majer, Setikovský - Dobřemysl, Kukla, Topinka - Račanský, Loutman, Záhora.

Vývoj utkání možná trochu poznamenala mlha, která se po celý zápas vznášela nad ledem. V prvních sedmi minutách se navíc mohlo zdát, že oba týmy vyjely na led bez brankářů a obránců. Skóre se totiž hned v úvodu měnilo pětkrát! Domácí sice neponechali nic náhodě a od začátku na soupeře vlétli. Sokolovští se ale nenechali zaskočit a hned svou první gólovou akci proměnili. Ve 4. minutě namířil mezi Štěrbův beton a tyčku Jan Soukup. Domácí inkasovaná branka rozhodila, a než se znovu zformovali, v obrovské šanci minuli Štěrbovu branku Setíkovský a vzápětí také Dobřemysl. Dva rychlé góly vrátily domácí do hry. Nejprve se k odraženému puku dostal Pavel Boguský a vzápětí vyslal Martin Jor do samostatného úniku Petra Derflera. Když už se zdálo, že puk nestihne zpracovat, v posledním okamžiku jej řeci jen poslal do víka Jakubalovy brnaky.

Radost domácích ale netrvala dlouho. Situaci 2 na 1 Kukla vyřešil ideálně a Jan Topinka překonal Štěrbu jako druhý v pořadí. Pravé derby ale udržovalo diváky v napětí i nadále. Nguyen byl při průchodu obranou faulovaný, k puku se před odkrytou brankou dostal Marek Jáchym, který zařídil exekuci trestu ještě před tím, než byl udělen. Hosté příležitost ke srovnání promeškali. Ve 13. minutě Dobřemysl zády k brance tečoval Kuklovu střelu, ale minul. A to při dvojnásobné početní výhodě. Cenné vteřiny pak zkušeně ušetřil Petr Derfler.

Ani ve druhé třetině nebylo o gólové situace nouze. I tentokrát za svá záda musel častěji sahat hostující Jakubal. Po Derflerově pokusu rozhodčí přerušil hru, když se puk válel osamocený v brankovišti. Vzápětí se ale v přesilové hře z dorážky trefil Martin Kocek. Šanci skórovat v početní výhodě dostali i hosté. Těm ale ujel Jaroslav Buchal. Topinka se jej pokusil zastavit hozením hole a rozhodčí nařídil trestné střílení. Klášterecký specialista na samostatné nájezdy tentokrát zvolil kousek á la Hamrlík a od levého mantinelu si najel na střelu pod vyrážečku, k čemuž Jakubalův obrácený gard vyloženě vybízel.

Zatímco domácí své gólovky dotahovali do konce, hosté šance trestuhodně zahazovali. V polovině zápasu promarnili další obrovskou příležitost Petrové Kukla a Račanský, jeden z nejaktivnějších hráčů hostí, když oklamali domácí obranu. Sami před Štěrbou neuspěli. Odpovědnost tak na sebe o pár vteřin později vzal až Jan Topinka, který se trefil podruhé v zápase. Tentokrát proměnil Soukupovu přihrávku.

Ve 35. minutě pak o svou šanci přišel také Miroslav Majer, kterému v zakončení zabránil Sukův faul. Hosté ani tentokrát nedokázali přesilovou hru využít. Navíc dovolili Klášterci přečíslení a David Suk naskakující z trestné lavice oslavil narozeniny gólovou trefou. Sokolovští se nevzdali lehce. Před Štěrbou se znovu ocitl osamocen Račanský. Na kláštereckého brankáře ale opět nevyzrál.

V závěru třetiny mohl ještě navýšit skóre Martin Kadlec, který zpoza branky hledal prostor podél Jakubalovy tyče. I když se domácí zlobili, že puk přešel brankovou čáru. Gól nemohl být uznám, protože rozhodčí stál na protějším kruhu a celou situaci nemohl posoudit. Vše tak skončilo pouze menším trestem pro Kadlece.

Ani tak si Klášterečtí na nedostatek vstřelených branek nemohli stěžovat. V úvodu třetí třetiny nastřelil Klaus tyč a téměř okamžitě po návratu z trestné vymyslel Kadlec gól pro Miloše Kajera, který zakončoval do odkryté branky. O minutu a půl později proklouzl sokolovskou defenzivou Jiří Bečvář a namířil přímo mezi betony hostujícího gólmana. Jakubal místo lamentování nad děravou obranou přenechal prostor v brankovišti mladšímu Petru Novému.

Klášterecký strážce svatyně své spoluhráče, narozdíl od svého sokolovského protějšku, podržel. Bauerovi nenechal prostor k zakončení a v oslabení kryl několik nebezpečných střel. Včetně Hauerovy, kterou schoval v lapačce. Klášterečtí si v závěru zápasu spíše jen hráli a zkoušeli všemožné kombinace. Když se před Novým zjevili zcela volní Dudek s Klausem, Nový jim akrobatickým skokem zabránil v navýšení skóre.

V rychlém a téměř do poslední chvíle napínavém utkání porazil Klášterec Sokolov vysoko 8:3 a vystřídal svého rivala na čele tabulky.