Klášterec si připsal zaslouženou výhru!

Klášterečtí hokejisté po sérii nezdarů konečně zabrali, a doma si tým kouče Michala Jägera poradil s Moravskými Budějovicemi v klidném tempu 4:1. Rozhodnuto bylo prakticky už po první třetině, ve které domácí tým nepustil hosty do vyloženě šance a sám udeřil hned 3x zásluhou Jiřího Bečváře, Martina Kalinoviče a Michala Žižky. Ve druhé třetině se už hra trochu vyrovnala a branka v ní nepadla. Poslední dějství přineslo dvě branky na obou stranách. Nejprve se v oslabení parádně trefil po přihrávce od Marka Jáchyma Petr Freiberg a hned po něm udeřil hostující Michal Telesz, který ale při dorážce stál v brankovišti, branka byla však uznána a tak se i hostující tým dočkal čestného úspěchu. Klášterec bodoval poprvé od 14.12.2013.
15. ledna 2014 | 18:00 | Klášterec nad Ohří
4:1
3:0, 0:0, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 4. Bečvář (Kalinovič), 14. Kalinovič, 18. Žižka (Řepík), 56. Freiberg (Jáchym) – 58. Telesz (Dostál, Sechovec) - Rozhodčí: Knapík Jan – Kokrment Ondřej, Hrubec M. Vyloučení: 5:6 Využití: 2:1 V oslabení: 1:0 Průběh zápasu: 4:0, 4:1

Klášterec nad Ohří: Kaššák (Tichý) – Loučka "C", Kuncl, Štrach, Opalek, Mašek, Zicho, Kalinovič, Bečvář, Suk "A", Řepík "A", Jáchym, Freiberg, Diviš, Toman, Neuman, Fencl ,Toušek, Schönauer

M.Budějovice: Helešic (Vejvoda) – Latner, Sechovec, Sobotka, Tobola, Tichý, Prkna, Dostál, Zahradník, Telesz, Kovalský, Matějka, Barták, Přidal, Trojan, Nahodil, Vlček, Vlašín, Horký

Již od prvních minut šlo znát kdo bude v zápase pánem. Klášterec byl sice hned v 1.minutě oslaben o vyloučeného Kuncla, který si musel odsedět dvouminutový trest za nedovolené bránění, ale hostující tým v přesilové hře nic nevymyslel a klášterečtí hokejisté se bez větších potíží ubránili. Ve 3.minutě využil Klášterec přesilovou hru, kterou mu nabídlo špatné střídání Moravských Budějovic, které hráli v šesti hráčích. Jiří Bečvář střelou nad rameno Helešice poslal klášterecké hokejisty do vedení. Vstřelená branka vlila kláštereckým hráčům krev do žil a od té doby byli jasně lepším týmem. Moravské Budějovice se dostali ke střele jen párkrát a všechno vychytal dnes výborně chytající Jan Kaššák v domácí brance. Ve 14.minutě už se radoval opět Klášterec a to za přispění hostujícího brankáře, který nestačil zareagovat na puk ležící u jeho lapačky a když už si ho všiml tak lapačkou posunul puk k Martinu Kalinoviči pro kterého už nebyl problém zasunout puk do branky. V 16.minutě si domácí tým zahrál další přesilovou hru, která opět byla úspěšná. Nejlepší místo před brankou si našel obránce Michal Žižka a Klášterec vedl už pohodlně 3:0. To bylo také z první třetiny vše.

Ve druhé třetině byla už hra o trochu vyrovnanější, ale i tak dominoval klášterecký tým. Ve 24.minutě se domácí radovali z dalšího úspěchu. Branka nemohla být však uznána, protože kotouč nebyl za brankovou čárou celým objemem a tak se pokračovalo ve hře. Ve 26.minutě se dostal k pěkné střele hostující Lukáš Kovalský, ale na Kaššáka si nepřišel. Ve 30.minutě byla k vidění velmi pohledná hra, ve které si obě mužstva vybojovala několik šancí, ale oba brankáři byli v tu dobu nepřekonatelní. Ve 36.minutě byla k vidění pro klášterecké diváky trochu nevídaná věc, když se na led skácel domácí obránce Petr Štrach po zásahu pukem, pár vteřin poté se ale řízný klášterecký bek zvedl a odjel na střídačku. Druhá třetina divákům nenabídla ani jednu branku a tak byl stav pořád 3:0.

V poslední části hry už byla hra vyrovnaná úplně a hosté v ní byli možná i o kousíček lepší. Hned v úvodu se dostal ke střele moravskobudějovický Martin Sobotka, Kaššák byl však na svém místě a kotouč chytil. Ve 44.minutě se odhodlal k dělovce ještě za modrou čárou domácí Petr Freiberg, ale Helešic si s ní poradil zákrokem lapačkou. O minutu později měl Klášterec výhodu přesilové hry, tu ale nevyužil po pěkné obrané práci celého hostujícího celku. Hostující celek se chtěl nabudit nějakým rychlím gólem v první části třetiny to se mu však nepovedlo, když se hrálo spíše ve středním pásmu. V 56.minutě se musel klášterecký tým bránit v oslabení, které však vyústilo hned ve dvě branky, jednu domácí a jednu hostující. Nejprve se osmělil Klášterec, když v přečíslení 2 na 1 ujeli Marek Jáchym, který předložil lahůdkovou přihrávku přesně na hůl Petru Freibergovi a jeho dělovka skončila přesně v růžku hostující branky. Klášterec tak vedl 4:0. Ke konci přesilovky se však zaradoval i hostující tým. Michal Telesz dorážel sice puk v domácím brankovišti, ale rozhodčí branku uznal a tak se i hostující tým dočkal zasloužené branky. Do konce utkání se už nic nestalo a tak Klášterec mohl slavit po šestizápasové šňůře bez výhry opět tři body.