Bouřlivá atmosféra, výborný hokej, vysoké vítězství

To všechno a ještě něco víc bylo k vidění v sobotním utkání kláštereckých hokejistů s celkem Baník Sokolov. Sokolovští přijeli vyzbrojeni mohutnou podporou fanoušků a sebevědomím, jež nasbírali v minulých šesti zápasech, ve kterých bodovali. Podpora fanoušků se však rozbila o bouřlivou odezvu kláštereckých bubeníků i diváků, hráči na ledě narazili na maximální nasazení domácích borců a jejich sedmigólové tornádo. V průběhu utkání se hosté téměř nedostali k pořádné šanci a vzhledem k výsledku bylo i mírným překvapením, že utkání neskončilo bitkou, která bývá v zápasech se Sokolovem téměř neodmyslitelnou součástí hry.
24. ledna 2009 | 17:00
7:1
3:0, 2:1, 2:0

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 7. Pražák (Kocek), 11. Panocha (Buchal), 12. Panocha (Spitzer, Žemlička), 32. Kalinovič, 38. Řezníček (Buchal), 48. Kalinovič (Řezníček, Dudek), 50. Kocek (Pražák) - 30. Dobřemysl. Rozhodčí: Vojtěchovský - Andrejsek, Marek. Vyloučení: 9:13. Střely na branku: 56:28.

Klášterec nad Ohří: Damašek (Studnička) - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Kocek, Kramár, Ambrož, Boguský - Panocha, Buchal, Žemlička, Novák, Kotrouš, Řepík, Pražák, Novotný, Kalinovič, Krpenský, Dudek, Jáchym.

Baník Sokolov: Závorka (od 12. minuty Jakubal) - Diblík, Říha, Formánek, Ozom, Kunrt - Pech, Veverka, Dobřemysl, Magula, Kukla, Louthan, Soukup, Sláma, Van Waardenburg, Nový, Strýček, Kloz.

Možná by celé utkání dopadlo úplně jinak, kdyby hostům vyšla akce ze 2. minuty. Jakub Louthan se po levé straně dostal až před Damaška, ale jeho střela skončila naštěstí jen na břevně. Přesto dojíždějící Kukla zvedal ruce, protože si myslel, ža padla branka, píšťalka rozhodčího však zůstala němá. První gól tak padl až v 7. minutě a do sokolovské branky. Střelu Martina Kocka vyrazil gólman Tomáš Závorka jen před sebe a přímo na hokejku Romana Pražáka, který otevřel skóre sobotního zápasu. Podruhé kapituloval Závorka na začátku 11. minuty. Při přesilovce objel Buchal Závorkovu branku a jeho lehké nastřelení se dostalo až k Jiřímu Panochovi, který dostal Klášterec do vedení 2:0. Potřetí rozbrečel fanoušky hostů opět Jiří Panocha, který do sokolovské sítě poslal třetí vizitku a zároveň vyhnal Závorku z branky. Na jeho místo se postavil Pavel Jakubal, ale ani jemu se nevedlo zrovna nejlíp. V 17. minutě se v ojedinělé šanci ocitli také hosté. Jenže Sláma ani Nový na Damaška nevyzráli. A tak se do šaten odcházelo za stavu 3:0 pro domácí.

Ve 22. minutě protáhli domácí Jakubala, ve 27. minutě čelil dotírání sokolovských Damašek. O minutu později si počíhal na modré Pražák, ale svůj samostatný nájezd neproměnil, naopak sokolovský Diblík vlastní branku rozboural. Po vzájemném oťukávání se tak skóre měnilo až ve 30. minutě. Nedůraznou kláštereckou obranou se propasíroval Václav Dobřemysl a vstřelil první a jediný sokolovský gól. Nadšení sokolovských fanoušků a jejich naděje na obrat v utkání však trvaly jen dvě minuty. Potom se před Jakubalovou brankou prosadil Martin Kalinovič a zvýšil na 4:1. Definitivně pak naděje hostů rozmetal ve 38. minutě Ladislav Řezníček, který se nikým neatakován dostal až k levé tyči Jakubalovy branky a zasunul puk mezi tyčku a brusle sokolovského gólmana. Za stavu 5:1 se také odcházelo do šaten, ačkoli Jaroslav Buchal překonal Jakubala ještě pošesté. Podle rozhodčího se tak ovšem stalo až po skončení třetiny a gól proto neuznal.

Ačkoli domácí poměrně výrazně vedli, hráli rychlý a oku diváků lahodící hokej s plným nasazením. Jakubal měl tak od začátku poslední části hry plné ruce práce. Damašek se tolik sice ohánět nemusel, ale občas i hosté vystrčili růžky, podobně jako při samostaném Kuklově nájezdu ve 46. minutě, ze kterého ovšem vyšel jako vítěz Pavel Damašek. Sobotní klášterecká krasojízda tak vrcholila ve 48. minutě, když v přesilovce tečoval Řezníčkovu střelu do sokolovské sítě Martin Kalinovič a zvyšoval vedení domácích na 6:1. Definitivní tečku za tristním výkonem hostů udělal v 50. minutě Martin Kocek, když zužitkoval Pražákovu nahrávku a uzavřel skóre zápasu Klášterec - Sokolov na stavu 7:1.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Kliment, asistent trenéra HC Klášterec - My jsme z tohoto utkání měli docela obavy, protože Sokolov v posledních šesti utkáchích bodoval. I když je na sedmnáctém místě, měli jsme obavy. Ale nám se dařilo a rychle jsme vedli 3:0. A kromě pár minut ve druhé třetině se zápas vyvíjel podle našich představ. Takže jsme ho dohráli celkem v pohodě a diváci byli jistě spokojení. A v čem spočívá fakt, že hráči hrají v nasazení celých šedesát minut? Tak my jsme se snažili vytvořit konkurenční prostředí, aby na sobě kluci víc pracovali. Hrajeme na tři pětky a myslím, že se to projevilo, v sestavě je větší boj o místo a nese nám to ovoce.

Ladislava Řezníčka jsme se zeptali, jak těžké je hrát celých šedesát minut v takovém tempu, jaké předvádějí klášterečtí hráči v posledních utkáních.

Ladislav Řezníček - Tak namáhavé to je, to musíte i sami vidět, že ke konci zápasu už to není to, co na začátku. Snažíme se ze všech sil napravit to, že se nám na začátku tohoto roku nedařilo a myslím, že teď to jde, jen u toho vydržet.