Tentokrát samostatné nájezdy k výhře nepomohly

Nepříliš pohledný zápas odehráli klášterečtí hokejisté proti celku Klatov. Podobně jako v minulém utkání na ledě Jindřichova Hradce dospěl souboj obou celků až k samostatným nájezdům. Bohužel, tentokrát stálo štěstí na straně hostů, za které proměnil ve vítězství svůj nájezd Jaroslav Hobl, když po něm neproměnil svou šanci Libor Dudek a nezopakoval přesnou trefu z Jindřichova Hradce.
26. listopadu 2008 | 18:00
3:4sn
0:1, 2:1, 1:1 - 0:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 26. Novák (Řepík), 40. Řepík (Novák, Kocek), 55. Novotný (Kocek) - 15. Pitule (Kořínek, Setikovský), 37. Švík (Straka), 44. Švík (Maxa), 66. Hobl (samostatný nájezd). Rozhodčí: Vilt - Šulo, Vitík. Vyloučení: 11:12. Střely na branku: 37:34.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Řezníček, Spitzer, Palubjak, Koblitz, Kocek, Loučka, Ambrož, Kovácsik - Dudek, Panocha, Hartman, Kotrouš, Jáchym, Novák, Novotný, Řepík, Moro, Krpenský.

SHC Klatovy: Jež - Švík, Sullmann, Horejš, Gelther, Setikovský, Kořínek - Holý, Mainer, Straka, Plánička, Klaus, Hobl, Kreuzman, Holub, Maxa, Pitule, Dorňák, Dvořák.

Vývoj celého utkání naznačila už ve druhé minutě šance hostů. Ve vlastním oslabení ujel po pravé straně Pitule a nepříjemnou střelou z úhlu ohrozil domácího gólmana Damaška. Naopak brankář hostů Petr Jež zažil horké chvilky v paté minutě. Nejprve se proti němu řítil kapitán Václav Kotrouš a pěknou přihrávkou našel před brankou úplně volného Jiřího Panochu, který však puk netrefil. Poté musel klatovský gólman ještě hasit závar před svou brankou. Stejně jako v desáté minutě, kdy se před ním objevil Marek Jáchym a pokoušel se prostřelit jeho betony. Marné dobývání klatovské branky ukončila akce hostů v patnácté minutě. Kořínkovu střelu usměrnil nad Damaškovo rameno nikým nehlídaný Tomáš Pitule a otevřel skóre středečního zápasu. Výsledkem 0:1 skončila i první třetina.

Tu druhou začali domácí tlakem a už po sedmadvaceti sekundách se musel klatovský gólman Jež vytáhnou proti nebezpečné, vzduchem plachtící klášterecké střele. V páté minutě se utrhl Jiří Panocha a po levé straně se prodral před Ježe, který si nebyl úplně jistý, zda Panochova dělovka neskončila v síti. Neskončila, ale klášterečtí v tlaku nepolevovali a vyplatilo se. Ve dvacátéšesté minutě předvedl Jež ve spolupráci s klatovskou obranou další nejistý zákrok a Ondřej Novák ve spolupráci s Libiorem Řepíkem dostrkali puk za klatovskou brankovou čáru. V devětadvacáté minutě se vyznamenal Pavel Damašek. Nejprce si poradil s jedovatou střelou Lukáše Holuba a poté zázračně vyhmátl blafák Jana Švíka z bezprostřední blízkosti. V šestatřicáté minutě se dostal do obrovské šance Martin Hartman. Při návratu z trestné lavice zachytil vyhozený puk a úplně sám se řítil na klatovskou branku. V rozhodující chvíli však netrefil puk a branku minul. Z následného protiútoku pak hosté trestali. Klášterecká obrana neuhlídala Jana Švíka, který technickou střelou překonal Damaška a upravil skóre na 1:2. Klatovská radost však trvala pouze necelé čtyři minuty. Půl minuty před koncem druhé třetiny se vydali na výlet do klatovské třetiny Novák s Řepíkem a příliš se nepárali ani s klatrovskou obranou, ani s brankářem Ježem. Novákova jednoduchá a přesná nahrávka našla Libora Řepíka, jehož přesná střela rozvlnila síť klatovské branky a změnila podobu číslic na světelné tabuli. Další změny se však udály až v poslední třetině.

Ve čtvrté minutě třetí části hry opět zkolabovala klášterecká obrana, když za sebou zapomněla Jana Švíka, pro kterého nebyl velký problém překonat Damaška potřetí. Klatovy pak byly velmi nepříjemným soupeřem, který nejen často ohrožoval Damaškovu branku, ale i zuby kláštereckých hráčů. Satisfakce přišla pro domácí v pětapadesáté minutě, když naopak zazmatkovali klatovští obránci a neuhlídali Karla Novotného, který srovnal stav utkání na 3:3. Tenot stav svítil na tabuli až do konce utkání a tak obě mužstva nastoupila do prodloužení.

V něm se Klášterci naskytla nečekaná šance, když hned v první minutě prodloužení vyloučil hlavní rozhodčí dva klatovské hráče, Straku a Mainera. Konec nadějím však udělal o minutu později zbytečným faulem Martin Hartman, kterého rozhodčí poslal rovnou do šatny. Rozhodnout o vítězi se tak muselo v samostatných nájezdech.

V ruletě kdo s koho rozhodla až třetí série. V ní uspěl proti Damaškovi Jaroslav Hobl, zatímco Libor Dudek nezopakoval svou trefu z minulého utkání. Dva body si tak z kláštereckého ledu odvezly Klatovy. Klášterec se musel spokojit s bodem jediným.

Ohlasy trenérů

Petr Nekvinda, trenér HC Klášterec - Jak asi diváci sami poznali, dnešní zápas nebyl příliš na krásu. Po sérii dobře zahraných zápasů jsme narazili na soupeře, který je zhruba na nší úrovni, i když herně nebyli moc dobří. Ale my jsme dneska bohužel nepředvedli tak kvalitní výkon, abysme ze hry získali víc bodů. Navíc si myslím, že v prodloužení jsme měli dát gól my a odnést si ze zápasu dva body, ale neukázněným faulem Martina Hartmana jsme se dostali nakonec pod tlak. Nájezdy, to už je o štěstí. Oni měli velkýho gólmana, bohužel se nám nepodařilo zopakovat nájezdy z Jindřichova Hradce.