Klášterec začal play off prohrou na domácím ledě

Kláštereckým hokejistům se vstup do play off příliš nepodařil. Na domácím ledě podlehli Nymburku 2:3. Přestože byli domácí po celý zápas lepším týmem a hrálo se prakticky na jednu branku, hosté využili v podstatě všechny své šance. V zítřejším duelu by měli Klášterečtí vyhrát. V úterý totiž zajíždí ke třetímu duelu do Nymburka.
1. března 2008 | 17:00
2:3
0:0, 1:2, 1:1

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 22. Suk (Novák), 59. Stehlík (Zika, Vrtek) - 24. Kříž (Nýč), 37. Sirotek (Turinský), 46. Nýč. Rozhodčí: Froněk - Bertlík, Šerý. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Klášterec nad Ohří: Damašek, Loučka, Višňák, Pokorný, Řezníček, Znojemský, Satora, Koblitz, Mašek, Panocha, Novák, Suk, Krpenský, Růžek, Zika, Babka, Řepík, Diviš, Stehlík, Vrtek, Kadlec,

Nymburk: Jágr, Kříž, Kaulfus, Kumstát, Krejčík, Zeman, Kos, Sirotek, Nýč, Dvořák, Fišer, Šimek, Martinec, Vondrlík, Turinský, Kadeřábek, Hertl,Dulovec, Toma.

Klášterečtí včera nastoupili ke svému prvnímu zápasu play-off, který se jim však moc nevydařil. V první třetině se domácí Klášterec dostal do několika vyložených gólovek, ale ani jednu z nich neproměnil. V páté minutě nastřelil břevno Jindřich Růžek při početní výhodě domácích 5-4. O minutu později měl další velkou šanci Jiří Panocha, ale jeho střela do odkryté branky letěla mimo. Oba týmy od této chvíle už jen navštěvovali v pravidelných intervalech trestnou lavici. V první třetině nebyl tedy úspěšný ani jeden z týmů.

Do druhé třetiny se opět vstoupilo vyloučením a to na straně Klášterce. I v oslabení si ale domácí dokázali se soupeřem poradit a dokonce se mohli radovat ze vstřelené braky. Autorem prvního gólu utkání se stal David Suk po asistenci Ondřeje Nováka. Nadšení domácích ze vstřelené branky ovšem opadlo již ve čtvrté minutě, kdy vyrovnávací gól vstřelil Pavel Kříž s pomocí Oldřicha Nýče. Hosté ucítili svou další šanci ve 36. minutě. Dvě sekundy před návratem Václava Pokorného z trestné lavice se už třepetal v sítí druhý gól, jehož střelcem se stal Jaroslav Sirotek po přihrávce od Martina Turinského. Po druhé třetině vedli hosté z Nymburka 1:2.

Poslední část nepřinesla žádný velký zvrat, jak mnoho z domácích fanoušků doufalo. Hráči obou týmu se stále střídali na trestné lavici a při hře 4 na 4 dokázal náskok hostí zvýšit Martin Nýč. Domácí se pak už jen trápili, avšak minutu před koncem dokázal náskok Nymburka snížit Jan Stehlík za asistence Lukáše Ziky a Vladislava Vrtka.

Konečný výsledek byl pro Klášterec neuspokojivý 2:3, ale šanci na opravu dostanou dnes od 17.00.