Řepíkův hattrick zajistil bodový import z Mostu

Regionální derby, dvě porážky v zádech, přesto stále druhá pozice v tabulce západní skupiny. To byly hlavní motivy středeční bitvy Klášterce na ledě nováčka druhé ligy z Mostu. Hostům patřil začátek a konec duelu, a to na přesvědčivý triumf bez problémů stačilo. Skvělým výkonem se prezentoval především Libor Řepík, který k výhře 5:2 přispěl hattrickem! Další dvě branky přidal Karel Ton.
28. října 2009 | 18:00 | Zimní stadion Most
2:5
2:2, 0:1, 0:2

branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 13. Zika (Růžek), 15. Vrtek (Růžek) - 5. Ton (Buchal), 7. Řepík (Ton, Koblitz), 32. Řepík (Buchal), 55. Řepík (Derfler), 60. Ton (Buchal). Rozhodčí: Šmíd – Černý, Vavruška. Vyloučení: 8:8 navíc Kuncl (MST), Kotrouš (KNO) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 242. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Mostečtí Lvi: Brzobohatý - Kuncl, Řezníček, Šulc, Ambrož, Martinec, Kunrt, Martínek, Panuška - Přeučil, Vrtek, Nedrda - Havlůj, Růžek, Zika - Böhm, Šešina, Beránek - Šafařík.

Klášterec nad Ohří: Damašek - Klaus, Koblitz, Mašek, Višňák, Kocek, Palubjak, Bogutský - Kajer, Derfler, Freiberg - Ton, Buchal, Řepík - Jor, Kotrouš, Jáchym - Dudek, Nguyen, Niklovič - Hartman.

Ze začátku se hrálo opatrně, ovšem už v páté minutě se Klášterec dočkal první branky. Buchalovu ránu v oslabení gólman Mostu Brzobohatý ještě vyrazil, ale na dorážku Karla Tona už nestačil - 0:1. Chvíli na to si Klášterečtí připsali i využitou přesilovku, když Tonovu střelu tečoval Libor Řepík - 0:2.

Mostecké však dva slepené góly nezaskočily. Ve třinácté minutě snížil Lukáš Zika a pět minut před první sirénou srovnal na 2:2 Vladislav Vrtek, který zužitkoval Růžkovu přihrávku ve dvojnásobné přesilovce.

Málokdo čekal, že to od Mostu bylo vše. Ve druhé třetině padla jediná branka. Klášterec hrál přesilovku pět na tři. A tu využil svým druhým gólem v zápase Libor Řepik - 2:3.

Domácí se snažili vyrovnat, ale nedařilo se jim v koncovce. S roustoucím časem upadalo tempo. Definitivní rozuzlení však přišlo až pět minut před koncem. Libor Řepik se na modré opřel do puku a zkompletoval hattrick - 2:4. Baník ze zoufalství zkusil v závěru power-play, ovšem to už jen dokonal svou zkázu. Na konečných 2:5 totiž do prázdné brány uzavřel Karel Ton. Klášterec si tak odvezl všechny body.