Jeden gól v každé třetině a bylo vymalováno

Klášterečtí hokejisté se v každé dvacetiminutovce trefili jednou, což jim na vítězství v dnešním duelu bohatě stačilo. Hosté přišli hned ve 2. minutě o kapitána Martina Luku, a to je zřejmě poněkud rozhodilo. Diváci viděli hokej hodný souboje o nejvyšší příčku tabulky. Klášterečtí měli více štěstí v koncovce a díky třem přesným trefám zvítězili. Damašek vychytal druhý shotout v sezóně. Severočeši se minimálně do zítřejší dohrávky kola posunuli na první příčku tabulky.
3. listopadu 2007 | 17:00
3:0
1:0, 1:0, 1:0

Klášterec nad Ohří: Damašek (Hollý) - Loučka, Řezníček, Pokorný, Ambrož, Všetečka, Znojemský - Ton, Kocek - Babka, Novotný, Řepík - Panocha, Novák, Diviš - Krpenský Růžek, Suk - Černý, Šedivý, Toman

Děčín: Zámostný (Baroch) - Bedan, Stezka - Luka M., Havlíček - Třeštík, Sádovský - Kučera - Luka O., Stibor, FIlipovský - Postl, Gergel, Tomeček - Preussler, Kratochvíl, Chvátal - Štverák, Hříbal, Myšík

Obě mužstva vstoupila do posledního zápasu první části velice aktivně. Smůla však hned z počátku zaskočila děčínský tým, když v druhé minutě zůstal na ledu ležet kapitán Martin Luka, který už se po zbytek utkání neukázal na hrací ploše. Po této nehodě obě mužstva hrála velmi opatrný hokej. K první větší akci se dostal tým hostí, ale jejich akci zhatilo odpískané postavení mimo hru. Poté se k puku dostali domácí, kteří využili svou šanci v jedenácté minutě. Přihranný puk od Řepíka dopravil do brány Milan Babka. Několik dalších slibných střel ještě prolétlo okolo Zámostného svatyně, ale žádný z nich již nebyla tak úspěšná, aby skončila za brankářovými zády. Minutu před koncem ještě trenéři obou družstev nasadili všechny čtyři útoky, avšak žádná razantnější změna se na kluzišti nekonala. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Děčínští se nenechali zastrašit a v první minutě zazvonilo břevno klášterecké branky. Několik chvil na to opět vystrašil diváky zraněný hráč, tentokráte domácího týmu. Jeho zranění však nebylo tolik vážné a mohl pokračovat v zápase. Děčínští se nadále pokoušeli dostat puk za Damaškovo záda, ale vynikající zákroky Kláštereckého brankáře znamenají další neúspěch na straně hostí. Ke slovu, nebo spíše k puku, se opět dostali domácí, kteří podruhé v tomto zápase zaskórovali. Tentokráte díky Tomáši Černému, který obdržel přihrávku od Karla Tona pět minut před koncem druhé třetiny.

Ihned v počátku třetí části utkání se málem vymstila domácí brankáři jeho chyba. Děčínský útočník však nebyl moc snaživý, a tak minul branku. Nejlepší hráč domácího týmu v dnešním utkání, Pavel Damašek, si titul zasloužil, když několik vyložených šancí zlikvidoval díky svým bystrým reflexům a rychlým pohybům. V polovině poslední třetiny se do další gólovky pustil Jindřich Růžek, avšak jeho šanci odzvonila Zámostného tyčka. To nejlepší na konec si nechal Libor Řepík, který obstaral poslední vstřelenou branku domácího týmu po nahrávce Ondřeje Šedivého.

Klášterec porazil Děčín 3:0 a posunul se na první příčku skupiny Západ.